ZMAJ kombajni

Ja ti preporucujem 142. Ako nezalis novce za kombajn ima ovaj .Dobar kombajn.http://www.pik.ba/artikal/13301297/claas-kombajn-dominator-58s-spezial-fahr-deutz-zmaj/
Ustanes ujutro i neides sa brusilicom i aparatom pod kombajn .Nego odes negde na kafu ,vratis se na dorucak ,stavis peskir oko vrata i oko 10h. sedas kao u auto .Palis i vozis.
Svaka cast.Nisam skoro video ocuvaniji primerak.Predpostavljam da trazi 20000e?
 
Ima njih puno u super stanju,za te novce Ako si procitao moj post ,znas nasta mislim. Bili odavde komsije i gledali .Kazu bolji je uzivo,nego na slicicama.Da neidemo vise u OFF i previmo nekome reklamu.
 
Upravo remontujem heder na 142,i pre no sto uzmem brusalicu u ruke hteo bih da pitam sta fali da ga skratim i malo manje od 3.60.jer vidim da moze ici cak i do 3.30,jer mi kracenje od samo 60cm nije bas dovoljno za kasnije nesmetano kretanje po putu,i mislim da to minimalno skracivanje ne opravdava obilnost posla?
 
mozes skratiti i vise,ja znam jedan skracen na 3.40!al bolje skrati na 3.60 m!gdje prodje 3,40,proce i 3,60 m!
 
Dok god je siri rez kose od vanjske dimenzije tockova bit ce ok ali zapamti da ce ti to praviti probleme pri okretanju na uvratinama u prvim krugovima kosnje. Ja se s malim zmajem ne zamaram previse pa po coskovima pogazim i u drugom krugu to pokupim. 3.6m je ok za taj kombajn, mislim da nema potrebe ici uze od toga.
 
Ok poslusacu vas da ne bude van standarda,ali sam zapeo oko izvlacenja osovine pogona puza,ocigledno nikada nije skidano do sada zapeklo pa ni da mrdne...rodicu mecku dok je izvucem!
 
Ok poslusacu vas da ne bude van standarda,ali sam zapeo oko izvlacenja osovine pogona puza,ocigledno nikada nije skidano do sada zapeklo pa ni da mrdne...rodicu mecku dok je izvucem!
Preseci puz 30 cm od kraja ,svejedno ge seces sa obe strane .Nemoj vaditi vratilo ako je dobar lezaj.Svejedno moras izbrusiti varove da izvadis onaj umetak u koji ulazi osovina.Kad to odseces lakse ti je ubediti vratilo da izadje sa demokratom od 10 kg.E sad ja s naprica a ti mozda hoces seci na dva mesta na sredini puz. :sta:Tesko se vadi to vratilo .
 
Preseci puz 30 cm od kraja ,svejedno ge seces sa obe strane .Nemoj vaditi vratilo ako je dobar lezaj.Svejedno moras izbrusiti varove da izvadis onaj umetak u koji ulazi osovina.Kad to odseces lakse ti je ubediti vratilo da izadje sa demokratom od 10 kg. .
Tako sam i mislio sutra da uradim.Inace danas sam pokusao tako sto sam napravio metalnu flansu i usrafio je na mesto skinutog lancanika pa na nju navario cev od 2 cola duzine 700mm na njega navukao okrugli teg od 10-setak kg,i na kraju cevi navario granicnik o kojem ce teg udarati.../znate to je onaj isti sistem sto koriste auto-limari/i sa tim nije htelo ni da mrdne.
 
Probaj(moze da se zavuce)) zavuci segerice i skini seger koji drzi lezaj pa kad izbijas tim tegom ako krene u puzu izlazice osovina s lezajem,cesto poprilicno zapekne i osovina za lezaj,ako skines seger barem ces nesto olaksati ako krene....
 
Da dodam i ja svoje iskustvo , pomago sam kolegi oko toga kraja osovine, scenario isti kao ovde treso se kombaj al nemrda, ali nije to bio kraj ,grejo sam osovinu tri puta i ladio dok je krenula bile su to prave muke,kada prosecate lim napravite rupu na kontra strani da malo ima promaje i oduška tesan je prostor malo je zeznuto grejati oksigenom.
 
Ima neko u Omoljici cini mi se,vidi sa nekim od clanova iz te okoline mozda znaju ili imaju brojeve telefona.
Vidjao sam reklame na fejsu ali jbg brojeve nisam sacuvao.
 
Nazad
Vrh