ZMAJ kombajni

Noces je napunio za sat i 15 minuta... Ima nekih 16-17t.


 
Zmaj moze skinuti 60t dnevno I to je plafon. To da se radi 12 sati aktivno, da je u mestu, da se ne pravi pauza.
Pricam o psenici, vise od toga nisam skinuo.
Za kukuruz da nema tarup da je adapter malo ubrzan, mozda moze skinuti 70t za dan I to je pitanje. Mada je tesko.
 
Manjevicu ne moze gde rodi psenica 5t/ha i kukuruz 7t/ha
Moze skinuti 100t kukuruza sigurno za 12 sati ako je rod 10t/ha i radi se u mestu, kipuje u hodu, zreo kukuruz i stabljika
 
Mnogo je sto tona,mi smo jednom skinuli oko 80 tona i uradili 11 kj,stalno se pratili,nismo stali...
 
Manjevicu ne moze gde rodi psenica 5t/ha i kukuruz 7t/ha
Moze skinuti 100t kukuruza sigurno za 12 sati ako je rod 10t/ha i radi se u mestu, kipuje u hodu, zreo kukuruz i stabljika

Imao sam ja kukuruz sa 10-12t po. Imam ga I ove godine. Zmaj ne moze skinuti 100t. Treba skinuti 10ha. I praznjenje u hodu see ne racuna. Ajde sad neki New Holand da prazni u hodu.
Kada sam skinuo 50t za dan imao sam psenice 6t po ha na tim parcelama. I sve je bilu na jednom mestu. Skinuo je 8ha I to bez secke skidao sam 20-30cm ispod klasa. Znaci ne celu slamu.
 
Boje se ljudi potjerati kombajn u njivi. Naj lakše je reći "To je nemoguće"...

Kad im pokažeš snimak kao što sam i ja pokazao, svi od jednom zašutili i poklopili se ušima.
 
Kako neki poteraju kroz njivu tako i sede kod kuće i rade samo svoje.Može da se vozi kao na reliju a optimalna brzina prilagođena uslovima rada je ipak tačka na i.
 
Nije stoja tako nedostižna..... U kukuruzu.

- - - - - - - - - -

Manjeviću pražnjenje u hodu se računa pa da je nzm koji kombajn.... Pročitaj zašto u uputstvu za kombajnere,ima na netu čini mi se na scribd-u.

- - - - - - - - - -

Matiću to je relativna stvar.... Ima i onih iza kojih se vrlo malo zeleni pa sede kod kuće a ima i onih iza kojih se zeleni podosta pa jurcaju po ataru i rade. Ustvari situacija je različita od mesta do mesta.
 
Nazad
Vrh