ZMAJ kombajni

Krunim sa njive a kad krunim iz kotarke skinem adapter i namontiram ovu korpu nije se lomilo nista.

2z8rez8.jpg
 
@KR
Baš ako moram precizirati , mislim na drugu polovinu 80-tih.
Neki klinci visili po igralištima a neki morali lopatati...e sad zamisli kako treba lopatati da ne troši uludo kombajn.

gosp. @danger zadužujete se... :osmeh:
 
Ja za njega imam ubrzani elevator, jer ovaj obicni nema sanse da ga nahrani a iz drugog cardaka slobodnim padom milina gledati iz kabine kako se sliva.Prosecno sat vremena Zmajevka.
 
nemoze,neko je postavio oslonac ispod cilindra ili je krenuo malo vise napred.tako je doso na kombajnu,ove godine bas ce primecuje da koci prilikom spustanja
 
Ako ti nije teško postavi sliku da procenimo dal može il ne može. Nije da sumnjam u tvoje znanje al bi voleo da ga vidim....
 
Dobra presa i par komada suhe hrastovine cine cuda za hidraulicne cilindre. Samo treba puno zivaca i sve se da ispraviti.

Kolega je prevrnuo zmaja 214 s punim bunkerom kukuruza, cilindar se pomotao kao kifla. Eno ga i dan danas uredno kipa poslije ispravljanja...
 
Ne curi niti naj manje ako se odradi posao kako treba...

Ja sam dobio jedan jednoradni cilindar uvrnut kao banana, odnesao ga majstoru i na presi malo po malo i ispravili smo ga a istog je presjeka ili cak i deblji od zmajevog podiznog cilindra. Radi besprjekorno. Ne moras koristiti drvene blokove za ravnanje, moze i tvrda plastika, a ako ti nije zao cilindra, mozes jednoradne ravnati direktno metal na metal. Tako je moj ispravljen. tvrdo drvo sluzi da se cilindar ne ostecuje prilikom ravnanja ali meni za jednoradni cilindar to nije bilo bitno posto se cilindar pod pritiskom ulja razvlaci.
 
Nazad
Vrh