ZMAJ kombajni

Kako stojao deset godina a jedna skoro nova :osmeh: ? Tesko da guma koja stoji deset godina jos i kisne i sunca se na suncu moze da bude kao nova. (Rekao si da je supa kratka)
 
Ma nije veliki kombajn to...
Za nas pocerski kraj 141-42 je plafonjerka,kod mene je jedan kupio 142 u Sremu iz vrsaja soje,covek mu lepo objasnio kako se keder skida i namesta,ma sve to idealno za ravnicu,kad dosao kod nas prvo je polupao kabinu dok je dosao do njive a tek komedija kad je doslo do zakacivanja kedera na vrljavoj njivi,pola dana zakacivali keder.
Znam ja veoma dobro koliki je 161,to je za brdo preveliko,za nas je 131,132,133,135 i stranci u toj klasi.
 
Brine me motor... Vlasnik je nazalost preminuo i kombajn sad prodaje njegov komsija (dok njegov sin ne dodje iz inostranstva sad u subotu) i obije pojma nemaju sta je sa tim kombajnom... Samo znaju da stoji tu pod supu 10god.. Nervira me to sto je kabina najvise stradala od rdje ali je zato od kabine unazad odlican... Nigde nije lomljen ili varen.. Nevolim da je izlomljen negde na sasiji to mrzim,a kabinu cu da sredim... Rasturicu ga celog i ofarbati.. Planiram teg za do godine da ga sredim ove godine cu da vozim 132 i Claas-a a zatim sredim ovaj 161 i prodam 132 jel cak nema ni orginalni bunker...

Nisam ga slikao jel je vec bio mrak... U subotu idem da probam da ga upalim.. Ako nece da upali bogami neznam sta da radim.. Ima tu oko 60+ km do kuce...

Kupovina ce da bude 99% pa ce da popijemo nesto naravno...

- - - - - - - - - -

Za nas pocerski kraj 141-42 je plafonjerka,kod mene je jedan kupio 142 u Sremu iz vrsaja soje,covek mu lepo objasnio kako se keder skida i namesta,ma sve to idealno za ravnicu,kad dosao kod nas prvo je polupao kabinu dok je dosao do njive a tek komedija kad je doslo do zakacivanja kedera na vrljavoj njivi,pola dana zakacivali keder.
Znam ja veoma dobro koliki je 161,to je za brdo preveliko,za nas je 131,132,133,135 i stranci u toj klasi.

Pa kolega nma kod mene brda... Kad moze da rade sa NH Tx34 i sa Case 1660 zasto ne bi i 161.. Cak stavise ima nekoliko 162 kod mene...
 
Pa dobro za ravno i velike njive to je kombajn prva liga,ja kazem da nije za male njive,brdo i lose puteve,a ako ima meckin motor 130 konja ima kod mene u ekstra stanju.
 
To je onda 130 konja s turbinom(znaci 170 konja ukupno).Ugradjivani su u 1317 a 130 konja u 1213,izuzetni motori za kamion,namirisu brdo na 50 km:osmeh:
 
Da Mercedes sa turbinom... Gledam po netu ima paklen zvuk... Pitam se kako ce da se cuje taj 161 kad ima samo cevku na turbini,naravno ako upali u subotu.. :haha:

Koliko bi izaslo srediti taj motor generalno?? Otprilike neka cena ako je motor kaput??? Da znam dal iako ne upali da budem idalje zainteresovan ili da se manem toga...
 
Ima kod mene u kraju motor iz mercedesovog kamiona, 130ks. Uzmes i ugradis to. Mislim da mogu da zavrsim da ga uzmes povoljno....
 
Mislim da je za Ciru to problem.Ima i kod mene motor 130 konja u kamionu.Uglavnom realno taj motor nije problem.
 
Kad vec kazete nije paljen 10 godina, nijje to problem ako je motor dobar. Covek sto kod mene vrse je na Rakovicu 120 ubacio OM 352A iz 161 ili 162. Motor kisnuo, pod bozijom supom preko 10 godina i uspeli da ga upale. Traktor radio 7-8 najteze poslove na nekih 50ha godina s tim motorom i sad je produvao. Kuka covek i verovatno ce prodati traktor i kupiti zapadnjaka. Ko zna koliko je samo rc napravio na kombajnu...
Samo zameniti ulje u motoru jer to unutra ko zna kakvo je, nadrukati gorivo i probati. Trebalo bi da upali.:osmeh:
 
@ Koliko je para taj kod tebe?
@ Cira92 Ako prodas 161, onda 132 prodas meni....:osmeh:

Moj 132 ce verovatno biti na prodaju posle sezone.. Jel ovog 161 tesko dacemo stici da ga osposobimo za zetvu Psenice.. Mozda za Soju tek...

- - - - - - - - - -

Da li moze Zmaj 161 da mota volan kad je motor ugasen???? Pitam ako slucajno nece da upali motor...
 
Nazad
Vrh