ZMAJ kombajni

U pitanju je Zmaj 133, tako da donje sito kod njega je fiksno, 8 mm tj psenicno..Gornji usmjerivac od 2 pozicije je u gornjoj, a donji od 3 pozicije je u srednjoj..
 
Retka slika u danasnja vremena
img0355a.jpg
 
Ovo Zmajevi iz nekog kombinata ili...
Putine, mogao bi da se slozim sa tobom. Ima ljudi kojima su ovi stari Zmajavi(pre svega 780, Univerzal) stekli veliki kapital i izgradili domacinstva:ppozdrav:.
 
Zadruga S.Kovacevic ih jer imala 28kom. to je bilo milina gledati ih kako prase jedan za drugim i svaki je bio opsluzivan sa po dva traktora i 4 zmajevke,a danas 4 mege ih zamenise!
 
Eh kad se setim samo dok je nasa zadruga radila, pored moje kuce se islo uvek, najsira ulica, pa kad prodju 7-8 komada 141-142 i za njima ursuzi i zetori 120 sa po dve zmajevke idu na vrsidbu, ja sam obavezno bio na ulicu, samo ih posmatro, malo dete sav srecan, nista lepse mi nije ostalo u secanju.A sad tri kombajna za ceo dan prodju i za 5 dana ovrsu ceo atar.
 
Mehanizacija je nekad bila sa manjim ucinkom ali je vise ljudi imalo posao. Sad par ljudi ima posla a ostali da gledaju u nebo i mole se sta ce biti s njima.
 
Dok sam radio na imanju svojevremeno vuklo se pšenica svugde po silosima po Vojvodini i jedno prilikom sam išao za Kulu u Žitobačku i između Vrbasa i Kule sa leve strane na parceli uspem da nabrojim 21-u 142 u otkosu, samo lule poređane e to se više nikad neće videti, nekad je žetva pšenice bila nacionalni praznik a sad sporedna vest u dnevniku.Izvinte za:off_topic:.
 
Nazad
Vrh