ZMAJ kombajni

Neko je ovde nudio felnu od velikog zmaja, ili od djure djakovica,ne mogu da nadjem,ako neko ima tocak neka mi napise,ili nek mi se javi u pp,treba drugaru.
 
Jel neko skoro ili ovih godina uradio generalnu na Zmaju 142, kakva su vam iskustva, kako se pokazalo? Cije delove preporucujete i gde se mogu nabavljati?
I trece, koga preporucujete da odradi obradu.
Kombajn je potreban tek za suncokret.
Hvala unapred!
 
Ono usijas brenerom i bacis u vodu jeste nije skupo,ali ja sam mislio na profi sa ispitivanjem i potvrdom o dobijenoj tvrdoci,i onda opustanje koje treba da traje i do 7 sati,ko ce bre sad toliko dugo da otpusta bilo koji deo?Sad to ide ekspresno 15-20min.i gotovo.Ja kada sam davno trazio uslugu u jednoj drzavnoj firmi/Jastrebac-Nis/da mi opuste jedan gusani odlivak tezak oko 250kg,oni su mi rekli da ce to da kosta isto ili cak malo vise no sto sam platio livenje,a livenje sam naravno radio ne kod njih vec jednog privatnika.Dobro nije sad to isto opustanje kao za spojnicku ali kao primer sam zapamtio da je bilo papreno ako bi se radilo po pe-esu,odnosno nekadasnjem JUSU.
 
Necu da se s tobom objasnjavam,i gde si procitao za brener?
proguglaj malo o nitro jonu iz pazove,ili Miljevicu iz Indjije.a ako se radi termicka,zna se kako se radi,ni hleb se ne pece za 15 minuta,vec ima neki vremenski postupak,tako isto i kaljenje cak je lakse napraviti deo nego ga kvalitetno okaliti..
Kad sam ti spomenuo indukciono kaljenje,mislio sam na ovo
[video=youtube_share;QzsvJzNhvy4]https://youtu.be/QzsvJzNhvy4[/video]

Imao sam prilike nekoliko puta da vidim kod Metalca u Simanovcima kako oni rade.kod njega sam jedino video da ima indukciono kaljenje,i sve sto se tako kaliko u zmaju kali se i kod Duleta,na ovakav nacim kale lancanike,samo je postrojenje vece i ima naslagano jedan na drugi mozda do 1 metar u visinu.[video=youtube_share;bkW3FxTM2TI]https://youtu.be/bkW3FxTM2TI[/video]
I da,u pazovi termicku mi naplacuju od 80 do 100din,zavisi da li kaljenje ili cementacija to je sa otpustanjem,jednom sam bio po robu svratio do njih,nisu otpustili i nisu mi hteli isporuciti,
 
Poslednja izmena:
Ono za brener nije bilo licno tebi upuceno,a kao drugo znam sta je indukciono kaljenje a cak i princip rada samog uredjaja tj elektronike u njemu.
 
Masku za hladnjak mozda i moz nac kod nas u Vajsci, ali ako trazis plasticni dwo koji skuplja prasinu, to jako tesko....
 
Pozdrav postovane kolege i prijatelji,molio bih za pomoc, upitanju je zmaj 133.Krenuo sam sa sredjivanjem za predstojecu sezonu ali imam jedan problem koji nikako da resim.Prosle godine negde pri kraju sezone pocela je neka vibracija i podrhtavanje kombajna u radu,i da bih smirio vibraciju moram da dodam druk ili oduzmem i tako radim neko vreme do sledece vibracije pa sve iznova.Pregledao sam ceo kombajn detaljno da nije negde pukao ili naprso i nista nisam nasao,moram da napomenem da sam na menjacu proslu sezonu sve lagere zamenio.Ako je neko od vas imao slican problem neka mi kaze sta da radim ili na sta da obratim paznju,hvala unapred.
 
Ajmo redom...

Luft u spojničkoj osovini, luft na varijatorskim glavčinama i na kajlama istih (i na spojničkoj i na mjenjaču), nosači motora se popustili pa motor "klima" u radu pa se remen popušta i zateže kako mu volja... Ležaj na varijatorskoj remenici koji gura vanjski disk varijatora vožnje...

To je ovako "na prvu" što se mogu sjetiti al ideš redom i svuda ćeš naći po malo lufta i kad se nakupi, to bude svakavih vibracija...
 
Zmaj 191 na kojoj osovini se gleda broj obrtaja i koliki treba da bude?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Jel neko radio remont reduktora kose, ima malo lufta svugde onako sitno i pocelo malo da se lepi prasina znaci malo ulje suzi. Kolko to sme imat lufta i sta se menja tu?
 
Ima par godina kako smo radili servis.... Ma ništa komplikovano. Samo pazi ima više vrsta ekscentar osovina (ako slučajno budeš menjao). Što manje luftike s tim bolje.
 
Hebeš ga. Imaš više vrsta kućišta,samim tim i osovina. Nije isti hod... ajd da kažem korak za oscilaciju.... Mislim da im je i kraj osovine drugačiji tj ne ide ista remenica.
 
Nazad
Vrh