ZMAJ kombajni

Da nema slike prosto ne bi verovao da se ovakve stvari dogadjaju.
 
Komšija Dragane mora da je bio zeleni suncokret kada je polomio biter ili možda neka domaći suncokret Fantazija ili neki sličan
 
Da nema slike prosto ne bi verovao da se ovakve stvari dogadjaju.
Meni se prosle godine posle zetve kukuruza slicno tako razleteo biter.otvorili smo ga da mu zamenimo lopatice za psenicu,i posto je izasla gomila djubreta ja ukljucim vrsalicu da izduva tu prasinu napolje a biter ostao otvoren i posto je bio u debalansu 1000%(falio mu poklopac)popucaju mu cela.Trenutak ne paznje i posla koliko hoces...
 
Dali bi se mogao zmaj univerzal prepraviti da vrse pasulj? :ppozdrav:
Moze kod nas je iz Feketica dolazio DR.Perlaki i on je imao dva univerzala preradjena za pasulj mada prerada je najveca bila na adapteru imao je neku traku sa puno pikap zica i nazad je imao napravljeno da nevuce zrno u bunker vec u bure napola preseceno platforma i dva coveka ko na dzakarosu stoje i tovare pasulj.
 
Moze kod nas je iz Feketica dolazio DR.Perlaki i on je imao dva univerzala preradjena za pasulj mada prerada je najveca bila na adapteru imao je neku traku sa puno pikap zica i nazad je imao napravljeno da nevuce zrno u bunker vec u bure napola preseceno platforma i dva coveka ko na dzakarosu stoje i tovare pasulj.
I kod mene je dolazio jedan iz Feketića pre jedno 7-8 godina i 650 kila polutki na jutro belog pasulja hvala ali nikad više bubnjara je zakon
 
Koliko moze da vredi 135 sa 1300 radnih sati. 1993 godiste. Prve gume na njemu, garaziran, radio samo zito. Moj rodjak bi da ga proda, a ne zna koliko da trazi....
 
Ti 135 imaju lepu cenu samo ako nadje pravog kupca... Kod mene u okolini jedan bas bas ocuvan 135 (skoro nista nije radio) prodat je za 10,000e..
 
Amortizer od zastave 101 tj. njegova klipnjača paše na taj klip uz male prepravke na strugu

Kecev amortizer je koliko se secam fi 20 mm,a ja mislio da je na zmaju fi 25,ako je onda i kod njega 20 onda moze,samo ako amortizer ima dovoljnu duzinu jer kod njega onaj unutrasnji deo u ulosku nije hromiran.
 
Imam u planu da uzmem Univerzala i da ga prepravim da radi pasulj,sta bi trebalo oko doba raditi? itd...
 
Koliko moze da vredi 135 sa 1300 radnih sati. 1993 godiste. Prve gume na njemu, garaziran, radio samo zito. Moj rodjak bi da ga proda, a ne zna koliko da trazi....

O ovom kombajnu sam pisao
imag0178.jpg
imag0179.jpg
sta mislite? Koja je njegova realna cena?
 
Nazad
Vrh