ZMAJ kombajni

Dajte neke slike tih blindiraca slamotresa da vidimo kako to izgleda??!! Bez donjeg sita bi mnogo islo tuluzine u bunker pogotovo u podne kad je ona uprzena i samo puca prilikom izvrsavanja.
Aj ako ne zaboravim slikacu sutra,uglavnom lim u sirini slamotresa dugacak oko 50cm(koliko je dugacka prva kaskada)ima rupe za srafljenje...i ima talase,slicno kao sabirna ali nisu pod kosinom....jbg neznam bolje da objasnim.
 
Pa koliko vam se to zabada u sita :sta: ja svako jutro dignem nastavak gornjeg sita i poneki štapić iščupam...ako baš ne mogu da dohvatim pređem preko sita tankom letvicom ali sve je to malo...mogao bi komotno dva dana raditi da ne čistim uopšte
 
Aj ako ne zaboravim slikacu sutra,uglavnom lim u sirini slamotresa dugacak oko 50cm(koliko je dugacka prva kaskada)ima rupe za srafljenje...i ima talase,slicno kao sabirna ali nisu pod kosinom....jbg neznam bolje da objasnim.

Dobro si objasnio :osmeh:. Lim za blindiranje prve kaskade slamotresa.
dscn1024.jpg
[/IMG]
Ja ih inače ne koristim ali obavezno stavljam lim na češljasti nastavak korpe pa na taj način štitim prvu kaskadu od slamotresa od direktnih udara šapurina (vi kažete čokanja) !
 
Poslednja izmena:
a koje ti je onda gornje ako nema doljneg, kukuruzno ili redovno zitno. ako sita rade kontra jedna od drugih trebalo bi manje da guse ti plovci..
 
Nema veze sa Zmajem ali u fabrickom uputstvu za Maseya mi pise da se donje sito otvori maximalno,blindira razmak izmedju donjeg sita i ladje, i iskljuci povratna masa.Tako i radimo i ide super.Jedno pitanje za sve vas koji hocete da vadite donje sito:Zasto ga ne biste maksimalno otvorili umesto vadjenja pa da vidite rezultate?Ako vam se puno krajeva zabada izmedju sita proverite da li vam usmerivaci vetra stoje dobro podeseni.Hoce i to ponekad da bude uzrok.Ili terajte brze :osmeh:,dok sam imao Z162 brzina mi je bila uzrok zabadanja tih krajeva jer sam radio sa 4-rednim adapterom.Trebalo ga je terati kao Bog djavola da bi imao dosta mase u sebi i onda nije pravio takva cuda :ppozdrav:
 
Ovo više nemože da se zavari, već je dvaput vareno, oba puta je ubrzo potom pucao.
Sto bi ga vise vario kada mozes naruciti na vise mesta u Trsteniku klipnjacu fi 25 parce manje od pola metra to ti je nekih 10-tak eura,i odneses metalo strugaru da joj obradi krajeve po staroj sklopis i to ti je kao nov.
 
meni su se isto zapusavala sita al sam video sta je problem nisam imao zastitu na secki na tarupu kad sam napravio ram i stavio zavesice od gume jel sta se desava secka kad beca sapuriku baca je nazad i hvata je vetar i direktno baca na sita kad sam stavio zavesicu ja nemam problem sa tim nepravim se pametan al probajte to ja sam tako resio problem i cist mi kombajn nazad dok to nisam stavio bilo je sapurike po celom kombajnu sad nema nista
 
Kupio sam kukuruzno sito da bi resio te olovke izmedju 2 sita, al sam se resio samo 100e i nista drugo!! kad sam blindiro cesljasti nastavak pod bubnja tad sam resio problem, tako da ako nekome treba kukuruzno sito za 142 mogu ga rado usreciti :osmeh:

- - - - - - - - - -

Mislim da sam negde procitao da stavljate na odbojnom biteru dve ravne lopatice i dve cesljaste i tako se vozi u svim kulturama, jel to radi bez problema tako? cuo sam i da sa te cesljaste lopatice brze oslobadjaju mase nego ravne, jbm-li ga danas sam namontirao tako i trebam da zavrsim suncokret, pa soju, pa kukuruze...

Juce izleteo biter na slamotrese, osovina nastavila da se vrti i dalje :haha: i nikakav drugi kvar nije proizvelo...danas isao da kupim biter i prodavac me pita, a osovinu?? reko ovog puta ne!!
ovako izgleda
attachment.php
 
Nazad
Vrh