ZMAJ kombajni

Koji precnik spirale u bunkeru treba da bude? Mislim na onu gornju koja izbacuje zrno u bunker i koja ima one segmente za rasporedjivanje zrna po bunkeru.
Imam jednu precnika 130 mm,ali ne odgovara smer. Kako se ustvari i odredjuje smer spirale-leva-desna? Narucio bih,ali ne znam koji smer mi treba...

- - - - - - - - - -

smjermedija.jpg

1.desna
2.leva
3.desna
4.leva

Nasao sam ovo za smer,mozda jos nekom zatreba.
 
Jedno pitanje,na S46 kombajskom motoru da bi se zamenio semening iza zamajca da li je potrebno skinuti ono aluminiumsko kuciste sa 10 8mm srafova i 2 8mm imbusa? Ako mora to kuciste dole,postoji ili iza njega neki dihtung?
 
Pozdrav kolege, u toku je priprema kombajna Zmaj 133 za zetvu, skinuli smo i mjenjac da pregledamo i nasli problem tj pogonski zupcanik tj onaj veliki zupcanik na kome ima jos jedan manji zupcanik je dosta ostecen, konkretno taj manji zupcanik na vecem je dosta ostecen, svaki drugi zub je ostecen, ponegdje odlomljen dio zuba itd, ko je skidao mjenjac zna na koji zupcanik mislim..Da li mozda neko ima taj zupcanik ili ima li neko informaciju koliko kod Vas kosta taj zupcanik?
 
Pozdrav kolege, u toku je priprema kombajna Zmaj 133 za zetvu, skinuli smo i mjenjac da pregledamo i nasli problem tj pogonski zupcanik tj onaj veliki zupcanik na kome ima jos jedan manji zupcanik je dosta ostecen, konkretno taj manji zupcanik na vecem je dosta ostecen, svaki drugi zub je ostecen, ponegdje odlomljen dio zuba itd, ko je skidao mjenjac zna na koji zupcanik mislim..Da li mozda neko ima taj zupcanik ili ima li neko informaciju koliko kod Vas kosta taj zupcanik?

Takozvani "blizanac"... Ostecen je od nenormalnog mjenjanja brzina dok se kombajn giba a to mjenjac na malom zmaju NIKAKO ne voli. Ili ode mali lezaj u "blizancu" pa pozdere i osovinu ili ode sam zupcanik sto je rjedji slucaj... Ja tih zupcanika imam 5-6 sve dobio od ljudi koji su se davnih dana rjesili tih grobova i do sad sam samo jedan mjenjao i to dok sam radio remont mjenjaca reda radi...

Sve djelove za kombajn kupujem u Dusanovu i ako on nema, nema nitko...
 
Ide sito od psenice ali obicnim hederom izbjegavaj kosnju... Pre kratak je stol na 142 da pohvata sjeme a na 143 je produzen kao na zapadnim kombajnima pa ide donekle i dobro. ZMAJ je pravio hedere za 142/143 specijalno za zetvu uljane repice s produzenim stolom, isturenim vitlom i desnom bocnom kosom. Postavljao sam slike u ovu temu...
 
Nazad
Vrh