ZMAJ kombajni

Sad sam pitao za delove spojnicka 90 glavcina 25 evra, sutra rasklapamo pa cemo videti.Kako ste skidali ono zvono sa sajbnama visoko je i malo nezgodno.
 
Skidao sam nedavno kod kolege,flasencug vezali za gredu od supe i skinuli.mada dok sam vozio zmaja skidali smo i rucno,malo je nezgodno prici ali .....
 
Није то спојничка осовина,само је ламела отишла,тј.оне нитне које је држе.Нова главчина и решено.Или цела нова ламела.Или неки само пренитују и возе.Како ко има вољу.
 
O kom kombajnu se ovde govori?Po slici profila i datom opisu kaiseva je rec o 142,a njemu se lamela ne nalazi kraj motora.
 
Poslednja izmena:
Nema veze o kojem se kombajnu radi koliko ja znam da svaki kombajn lamelu ima u mjenjacu. Ja sam to prosle godine mjenjao na mom zmaju 132 i uzeo komplet plocu s glavcinom, osovina je jos kao nova, samo je glavcinu rasklimalo dosta ali kad sam poceo sarafati plocu na zamajac, klinac, ploca pre mala. Raznitavaj staru glavcinu i nitaj novu na staru plocu i teraj...
 
Koje su realne cene zmaj kombajna 133-142 npr sa hederima za zito i kukuruz? Pocinjem saditi vise svake godine, ode sva zarada kombajnerima :)

Takodje koji mi uslovi trebaju za smestaj istih visina i sirina? Obradjujem trenutno 6Ha, kupujem nove parcele i sirim se dalje... HVALA
 
Neko mi rece da Zadnja osovina ili Most kako ga vec neki zovu, pase od zmaja 161 na 142?
Dali je to neko menjao?
Sada po ovom blatu kada prednji tockovi prave duboke tragove skoro je nemoguce terati 142-ku pravo po njivu zbog uzih zadnjih tragova.....
 
O 142-ci,Vojkan je pobrko nesto....
Нисам побркао,код мене то зову сува ламела,има неки стручнији назив,не знам који је.Углавном није узубљење на осовини страдало већ највероватније на оно што је на мотору.
 
Za blato bi najbolje bili sto uzaniji raspon zadnjih tockova .Ja cu mozda DF,seci za ovu godinu ako i bude prilike za branje. Ovo sto sam probao pre ove zadnje kise nije dobro.
zADNJI TOCKOVI IDU NEPOSREDNO PORED KANALA OD PREDNJI I ROVE PO BLATU I CIM MALO NAMOTAS ON SPADNE U JEDAN KANAL i nema sanse da se oporavis .Cak bi bilo puno bolje da idu tacno iza prednjih ,bar nebi stvarali otpor.
 
Nazad
Vrh