ZMAJ kombajni

Gde bi mogao naći trožilnu remenicu koja ide na prenosnu osovinu grla(zmaj 170) (ona osovina što tera preko lančanika reduktore što teraju kardana za pogon hedera/adaptera). Remenica je prečnika 36 cm i ima 4 rupe za šrafljenje.
 
Jesi li pitao u Eurobar-u?



Kad se vec probudila tema,verovatno pocinju pripreme polako ...
Kakvo je remenje "Rubena"? Konkretno za varijator voznje.

Ја сам 2002. године ставио Рубена ремен на водену пумпу - издржао 3 месеца, ставио Оптибелт - још увек врти.
На варијатор бубња 2008. г. ставио Гудијер - још увек као нов. Исти дан на варијатор вожње ставио Барум - издржао 4 г.
Од јефтинијих пробај Вектор. Имам их више комада а прошле недеље сам купио од Ђукића, 13 х 875 - 200 динара. Ја са Вектор-ом имам позитивна искуства.
 
Poslednja izmena:
Mozda kod nas kod sandora on je rastavio 190 zmaja...

- - - - - - - - - -

Sta pravis od nje?

Pukla kad smo je skidali, pošto je bila zavarena za osovinu. Zvao sam Šanjiku, kaže nije siguran dal ima, da dođem pa da vidim... A u međuvremenu sam je našao kod Hajagoša...

Kako se šteluje korpa, koliko ulaz koliko deseta šina?
 
I ovaj je metalni samo sa 5 pera i veći prečnik i bolje zakrivljena krilca e sad voleo bih da čujem da li neko ima taj sa 5 pera na kombaju i kako se ponaša, da li bolje hladi.
 
Evo slika Sale ovako to izgleda {merio sam velicinu otvora i iznosi 47cm}kod
zqGG6.jpg
zq08z.jpg
zqkhm.jpg
mene:
zqdWv.jpg


- - - - - - - - - -

Tu nema mesta za taj ventilator od 50cm jedino da prosiris otvor ali treba reci da se to u radu sve pomalo ljulja tako da mora biti otvor veci bar 1.5cm
 
Takav je i kod mene samo kod mene bi mogao da stane i od 50cm prečnika, danas promenuli spojničku, prirubnicu i ležaj na spojničkoj a ovih dana navarili spiralu kipe u bunkeru, promenuo ležajeve u kućištu kipe, navario kandže kipe, zadnje ležajeve slamotresa, našpanovao lance grla, levatora ovršene neovršene mase, ubacio čaure u kućište nosača remenica na osovini grla da nebacaju remenice, promenuo ulje fiter ulja motora i filtere goriva, ostao heder da pretresem kosu i kontranoževe, vođice, klizače.
 
Sale kako si navarivao spiralu jesi li šta dodavao i koliko bi trebalo da bude jer i ja planiram ovih dana tako nešto uraditi.
 
To sam i ja planirao ali bih hteo da čujem iskustva drugih ako su to radili
 
Nazad
Vrh