ZMAJ kombajni

Zmaj 135

fotografija2746.jpg

Zmaj 135
 
Zna li neko kolko moze da se dobije za zitni uredjaj od zmaja 131 ili 132, u ispravnom i dobrom stanju?
 


Ovako sam ja sredio problem binkera na zmaja 132,kupio sam ga kao dzakarosa i prepravio ga,inace bunker je od Zmaj Unirvezela pa prekrojen moj rucni rad... Ali uspesno je zavrsio sezonu.. Koga zanima mogu detaljno da slikam bunker i prenos... :ppozdrav:
 
Da li je zmaj 161/162 jedini zmaj od ovih vecih kod koga se broj obrtaja bubnja spusta pomocu kajsa i nije potrebno montirati lanac (za manje obrtaje i skidanje kukuruza)?
Nisam upoznat s tim kombajnima, ali kroz forum se da videti da su neki trazili lanac za 191, 171, na 141/142 mora lanac. Nisam uzeo u obzir 151, ali oni su prilicno retki.
 
162 ima i reduktor za broj obrtaja bubnja pored varijatora remena tako da mogu obrtaji da se skinu na neku 'smesnu' vrednost ako se ne varam oko 300o/min ako ne i ispod 300. Na 190 nema potrebe da se montira lanac, ja sam nastelovao remenice kako bi trebalo da stoje sa svim distancerima, sat je spojen i pokazuje 410-420o/min s' tim da vrlo verovatno imam malo vise obrtaja motora jer u prirucniku za te velike Zmajeve pise da obrtaji bubnja mogu da se skinu na vrednost od 390o/min.
 
Te distancere ces verovatno skidati kada budes povecavao broj obrtaja za druge kulture? Moze li tvoj recept da se primeni i na 170, posto su dosta slicni sa 190?
 
Pretpostavio sam. Dakle moze se zakljuciti da se na:
162/161 najlakse i najbrze spustaju obrtaji bubnja , i ostaje pogon na kajs
141/142 mora lanac ,
170/190 moze na kajs u kukuruzu, ali zbog distancera moraju se skidati polovine remenica, kao i sve ostalo da se dodje do njih , ako nisu dostupne.

...nisu trebali napustati sistem sa 162
 
Moj Zmaj 151 ima isti varijator bubnja kao 170-190 i u kukuruzu ide preko remena bez ikakvih distancera.Obrtaji su od 390 do 425 a to je sasvim pristojno.
 
Mogu i 142 i 143 da idu bez lančanika i to bez problema.Ja ih nikad nisam stavljao i nije bilo nikakvih problema.Problem je ako je loš kaiš,remenice zajedene,mala oprugica sabijena i samim tim nemogu se onda ni obrtaji namestiti kako treba
 
Evo kod mene su na 142 su novi delovi, i nikada nisam mogao da spustim ispod 450 obr. Ako bih pokusavao da rasirim remenice na biteru nekim odstojnikom, rizikujem da se kajs okrene i pokida.Istovremeno kajs na remenici za bubanj pocinje da izlazi napolje . A na 143 , 2 poznanika ih imaju, kupljene nove i opet nisu mogli da spuste s kajsem, pa su budzili lanac. Kao da kombajni nisu isti izlazili iz fabrike. ALi nisam hteo da pokrecem ovo pitanje.

Meni 142 postaje mala, pa se raspitujem za zmajeve nesto veceg ucinka, a da prelazak s kulture na kulturu bude sto brzi, posto necu imati mnogo vremena naredne godine za adaptacije. Zato sam i pitao za 162, 170....Posto imam i dosta transporta asfaltom, 6-redni adapter ce biti muka da se probije kroz guzve, pa mi je neki plan 162 s 4-rednim adapterom i seckom, on ima MB motor od oko 130-140 ks i mislim da ce biti dobro za ovu kombinaciju, ne premalo snage, a ni previse pa da trosi mnogo goriva.
 
Poslednja izmena:
I ja planiram da zemenim 132 za 162 ali onda mi postaje problem stici do malo zabacenijih njiva koje radim usluzno,jedino da ostavim Claasa i kupim 162... Koliko bi kostala solidna 162?
 
Jaoj kako lepo izgleda ufffff,joj sto bi zeleo jednog takvog... Ufff kada bi moga da prodam 132 i doplatim jos malo i kupim 162 sredio bi ga kao slicno tako... Joj to mi je zelja ali treba ::novac:: pa jos moram da se strpim!!!!!!!
 
Nazad
Vrh