ZMAJ kombajni

На страну политичке размирице,теби је 143 или 170/1 права ствар.Да посла одраде а да те не коштају пуно евентуални делови и сл.
Ma ja o drugom kombajnu sem zmaja i ne razmišljam.Za moje površine to su odlične i lako održive mašine.Ja sam se malo šalio sa mojim komšijom Gogijem.
 
Ja neznam,ali moj drugar je imao tog 171 i posle par godina ga proda i kupi claas-a dominatora 98,sa manjim zahvatom hedera skoro za 1m.
Od kada vozi claasa,kaze da je zaboravio kako izgleda zagusenje kombajna.
Jel moguce da je tako?
:sta:
 
Čim je smanjio zahvat time je i smanjio i mogućnost zagušenja, ipak smanjiti zahvat za 1m nije malo a znamo da nose hedere 4-5m širine.
 
I ja sam sa 6redi zmajevog adaptera sa 4-5 km/h presao na 5redi fantini i ide 6-7km/h!
Masa je slicna
A zagušenje nema veze sa kombajnom nego sa kombajnerom!!!


Gogi
 
Ja sa svojim kombajnerom uvev kuburim da tera brze zbog potrošnje!
A on onako osrednje pošto mi je ujedno i mehaničar pa čuva mašinu :)


Gogi
 
Moze se sve zagusit, kad je malo jači kombajner, ja dam kolegi malo da proba vršit, kombajn ima 3m kosu 125cm ulaz, znaci ždere sve pred sobom i majstor ka zaguši i spali remen bubnja, kako, tako što je umjesto da malo podigne vitlo rucicu gurnio skroz nazad rašpanovo remenje bubnja do kraja jedan spadne okomota se oko hidraulicnih creva i napravi citav kuršlus na kombajnu s tim da i smota glavnu pogonsku osovinu, sve je stvar prakse, svaku godinu mi sve bolje sjeda sto se tice kombajniranja tako da nije to za svakoga treba malo i mozga imat pogotovo za neki stariji kombajn :)
 
Gde radite hidraulicne razvodnike i klipove? Vec dva puta sam nosio u Ferocoop hirdaulicni razvodnik od 143-ke sto rasklapa lulu i urade ga i posle godinu dana procuri.
 
Nikolla nadji onog bacu na vasaru on je tamo gde su čokoladni momci sa gvožđusijom meni je radio od kombajna sto dizu usta ,das mu cilindar ostavis adresu i on ti posalje nazad.
 
Nazad
Vrh