ZMAJ kombajni

Da da, tacno tako. Mene nervira sto ih moras rastavljat da vidis jel to taj. Ko kinder jaje.
Hoces da ti odam tajnu da ne moras da budes u neizvesnosti kao kad otvaras Kinder jaje?ne pise 190 na odlivku,ali postoji nesto po cemu zasigurno znas koji si "utrefio"...
 
@diesel d-60 pisao sam ti poruku jesi primio ?

- - - - - - - - - -

Imam taj reduktor u tocak sto ide za zmaja neznam za kojeg je , hteo sam ga koristiti kao reduktor ali sam odustao pa mi je visak koliko sam ja platio dao bi ga samo da mi ne smeta .


Danas sam izmerio i taj disk u koje idu srafovi je debljine 22mm.
 
Poslednja izmena:
Intersujem me sa Zmajam 170/171 na koliko obrtaja radite kukuruz? Da li na kajiš ili se ubacuju lanci?
 
Kolika je cjena ugradnje i dijelova za rotosječku, za zmaj 4 reda????

zanima me još, usporedba univerzala i 141/142 kombajna, jel djelovi odgovaraju sa 142 na univerzal, korpa, sabirna, lađa, elevatori ovršene i neovršene mase....itd????
 
Koliko ja znam korpa ne odgovara, mozda odgovara sabirna i elevator ovrsene mase samo su kucista za lezajeve sa drugacijim rupama za torban sarafe. Sajbe odgovaraju lanci, i vecina kaiseva.
 
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_76025676_IMGP9212.JPG"
Ovo je Sale Ratar okacio iz novina iz aprila '82.godine.Da li je neko video ili ima sliku kako je izgledao taj zmajev plivajuci uredjaj za soju?
 
hmmm, ovo je zbilja zanimljivo za pročitati... Spajki, to je vjerujem samo heder s produženim stolom i taj stol se kompletan može u odnosu na ostatak hedera pomicati gore-dolje i ima te klizače koji ga drže na pravilnoj visini od zemlje. A da su 82.g. razmišljali i oni da prave fleksibilni rezni aparat, svaka čast, "vaćali su se s tendencije".

Od specijalnih hedera zmaj proizvodnje imam samo slike hedera za uljanu repicu s produženim stolom i desnom bočnom kosom a za ovaj za soju prvi puta i čujem.
 
Kod nas se prodavao prije ima sigurno 10 godina. postavio sam link za taj heder na HR forum i jedan od forumaša ga je ODMAH istog trebna zvao i sutradan mislim ga išao kupiti. Imam negdje slike tog hedera s oglasa i što je taj čovjek stavljao na internet iz žetve repice. heder je bio 3.6m zahvata i na slikama izgledao kao nov... Idem potražiti slike pa postaviti koju.
 
Te godine je do marta meseca prodata sva proizvodnja zmajevih kombaja za celu godinu, ja neznam koliko su godišnje proizvodili kombaja ali je jako dobro išla prodaja a to govori da su ljudi bili finansijski jači a radili su manje površine.
 
Nazad
Vrh