ZMAJ kombajni

Pa i nas je znao da srkne i ulje ali snage mu nije falilo sta vise nije ni dimio cak i kad kombajn slajfuje u njivi i vrse {i toga je bilo}a sto se potrosnje tice primerena je velicini kombajna i parcele.A da zna i mercedes da prolupa svedoci smo i na ovom forumu jer su pisali vlasnici o tome

Taj tamov je možda valjao kad je bio nov, i akk ga je savesno održavao,a takvih je malo...

Mene su ubeđivali da uradim Tama, al ja sam se ipak odlučio za Mečku i nisam se prevario...
 
Azdaja 190 je kombajn od kog mnogi beze zbog velicine/kapaciteta jer nije ekonomican (kao i svaki veci kombajn) ako se pali zbog udaljene i male njive. Delova ima, i polovnih a i novih i nije problem za njih. Motor k'o motor, radi TAM par hiljada radnih sati pa zvekne, jer postane netolerantan na luftove koji se pojave u njemu a te luftove ne mogu da pokazu manometar i termometar. Sto se vrsalice tice, ima nekih resenja koja su za nijansu mogla biti bolja ali i tako kakva je radi odlican posao. Po meni jedina ozbiljna mana na tom kombajnu je sto ne moze da kipuje u kamionske kade.
Ja sam kipovao u mana 4,2 m visine kada sa mojim 171, i da ako ocete usluge onda morate zapadnu masinu jer nasi paori su prepametni pa nase nista ne valja, iako taj zmaj lepse kupi polog od polovine drugih kombajna i pravi manje gubitke, ali avaj, usluge su skoro besplatne pa bas i ne zalim.

- - - - - - - - - -

E nisam rekao od kako je odradjeno ubrzavanje rodio sam se i ja sa potrosnjom, motor radi tise, manje se haba, a gorivo cini mi se 20% razlike.
 
Evo jednog Zmajčića...
8db1ad4946567832c12c74508a2bc5ad.jpg


Послато са 5023F уз помоћ Тапатока
 
Послато са 5023F уз помоћ Тапатока[/QUOTE]Bugi kupio ili njegov prevoz samo?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja ga ne bi kratio nego prodao a kupio od nekog stranog 3,6 heder sa produzenim stolom
ako placas radove skracivanja finansijski ce te izaci isto a dobices dosta bolji heder
 
To je Lako
a stari NH su gotovo isti kao zmajevi tako da verujem da su i obrtaji najverovatnije isti
Na mom zmaju planiram da prepravim korito da bude kao na 143 i veliko vitlo od 162ke, ili da menjam ceo heder
a iz razloga velikog, ne znam koliko ste pratili protok pokosene mase na hederu zmaja 142 i zmaja 143
 
Nazad
Vrh