ZMAJ kombajni

Stane sve!!! Kosa vitlo,lanci sto vuku masu u bubanj ma sve to!!!!

Obasno me nervira to... Kad proklize sa desne strane (lamela sta ima tu neznam nisam skidao ali nema za stelovanje) tad stanu lanci,a kad prokliza ono dole (onaj opruga sa zupcima) tad lanci ne stanu samo kosa vitlo i onaj puz...
kolega ako ti sve to stane dotegni spaner velikog remena koji pokrece vrsilicu 100x3060,jel verovatno pod velikom masom on proklizava i automatski usporava ceo kombajn i sve staje...
 
Ćiro ta kvačila nemoj mazati, može pre sezone 1-2 druka mazalice i kraj mada nemora uopšte, ako ti se to dešavalo u kasnim večernjim satima pošto kažeš da si radio do 22h a i sam znaš da je vlaga pala na slamu pa je ona ko uzica (kanap) onda nije čudo što zastajkuje i proklizava kvačilo grla i pogona hedera, tad moraš voziti sporije da ti se to nebi dešavalo a najbolje je ne raditi u takvim uslovima.
 
To ako ne podmazuješ može se desiti dosta veći kvar od proklizavanja ako neki ležaj zablokira ili ti kosa uhvati nešto umesto da ti to proklizi mora da pokida nešto.
 
Zato se nesteže opruga do kraja da bi kandža mogla da preskoči, meni isto preskače na grlu kad je vlaga povećana i to mi je merilo kad da prekidam sa košenjem u večernjim satima ili ako je usev još zelen i nije za skidanje, kad počne da preskače spojka i mumla dob sklapam lulu i drum.
 
Ja trazim coveku 120e po hektaru da mu pokosim taj brlog covek akze nema problema odmah teraj.. :sta: Njiva 2h i jos mi kaze samo gde se moze uzmi psenicu resto podigni i samo gas....

Dobri su dok placaju.. :osmeh:
E druze ti naplacujes dobro, ali kombajn trpi i placa ceh. Kvacila nemoj podmazivati jer pri naj manjem opterecenju proklizaju.
 
DA primetio da da se to desava u nocnom kosenju kad pocne vlaga da zafrkava!!!!

Tri dana i tri noci kosimo usluzno sa dva kombajna.. Prekjuce zavrsili sa kosenjem oko 22h (to je jos bilo i dobro) juce zavrsili sa kosenjem u 00:30h posle ponoci a danas nas kisa otera sa njive u 21:00h...

Sva tri dana u drugim selima!!!!!! Preko dana se to ne desava jel je slama suva samo nocu hoce to da zafrkne... Ali niej nista strasno bolje to da proklizi nego da zezne nesto drugo... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

E druze ti naplacujes dobro, ali kombajn trpi i placa ceh. Kvacila nemoj podmazivati jer pri naj manjem opterecenju proklizaju.

Ma kombajn je za to napravljen,teramo ih do granica moguceg.. :haha:
 
Imas na dvorednom lancaniku 6 sarafa koji imaju na sebi opruge koje dotegnes i lamele (ima po jedna sa svake strane lancanika) nece vise proklizavati. To sam ja bio podesio prema tvornickim uputama i kad dodjes u imalo travnato heder staje a dvoredni lanac se vrti. Dotegao te sarafe onako rukom koliko imam osjecaja (Ne pretezi ko manijak, tu gus vrlo lako puca) i od onda nemam problema.

Vec neko vrijeme razmisljam kako bi tu napravio neki sistem da mogu "iskljuciti" heder i uvlacno grlo po potrebi, kad npr. zastopa u soji, da samo odstopam bubanj i kad se bubanj zaleti da ga malo po malo "hranim" iz grla dok sve ne proguta.
 
DA dobro bi bilo da se na 132-133 moze iskljuciti samo heder ko na 142!!!!!! Ali jbg nisu to odradili kad ukljucujes vrsalicu krece sve...

Meni to proklizava ali kazem samo kad je vlazno i kad je poleglo+vlazno!!! Necu idalje nista dirati jer u dobroj Psenici to ide bez problema....
 
To jednom kad pocne zeza stalno . Sto rece Bobo dotegni gedorom te vijke da opruge jace stisnu lamelu.

NAJBOLJE rasklopiti taj dupli lancanik i videti lamelu .To je sve staro 20 /30 god prljavo zahrdjalo.Ako dotegnes neces nista ugroziti osim privodnih lanaca ako nesto upadne ali ce pre toga stati puz. tj spitralni trans. jer opet celi heder ide preko te kandzaste spojnice sto spomi njete.
 
Ja sam uhvatio foru na 132 sa tim volanom i hederom!!!!!!1 Uzgred ako pocnem prvo da motam tad nema sanse da podigne heder!!! Ali ako za sekundu pocnem ranije da podizem heder dat mota bez problema....

Dok znam da 133 nema probema sa tim... E sad neznam u cemu je razlika sigurno u pumpi i prioritetnim ventilima???
 
Kod mene nece tako,ja dok dizem heder samo li malo mrdnem volan heder staje i prioritet se da volanu.A vidim da neki strani kombajni nose duple pumpe koje su veovatno jedna za volan a druga za ostalo.
 
Ne bi trebalo heder da staje ako pomeris volan, kod mene se nekad desi da dok dizem heder volan na trenutak oteza ali nisam primetio da ne mogu obe stvari da radim od jednom.
 
Kod mene na 132RM to radi bez brige, heder staje jedino kad se namota volan do kraja i onda ventil propusta ulje. Kod poznanika na 133 to od prvog dana nije radilo. Ili jedno ili drugo. On je cak mogao i spustati heder s ugasenim kombajnom, dok ja na ugasen motor mogu spustati samo vitlo.

133RM radi sve bez brige i meni je receno da RM modeli imaju bolje rijesenu hidrauliku i da se moze raditi vise operacija od jednom, dok se na obicnim modelima nije moglo.
 
Kod mene nece tako,ja dok dizem heder samo li malo mrdnem volan heder staje i prioritet se da volanu.A vidim da neki strani kombajni nose duple pumpe koje su veovatno jedna za volan a druga za ostalo.

Kod tebe će biti da je u pitanju ventil konstantnog protoka............evo ti hidro-šema od zmajčeka pa je malo prouči...:osmeh:

2lxezhl.jpg
[/IMG]
 
@ Mislim da bi trebo da se izvrši test sigurnosnog ventila i test pumpe da se vidi na koliko ventil preliva tojest koji pritisak zadržava,i pumpe da se vidi koliko može da postigne, test je najbolje vršiti kad ulje i sistem postigne radnu temperaturu ukolko nema pritiska i dovoljna količina ulja u protoku nemože izvršavati obadve funkcije to se najlakše preponaje ako traži malo gasa da digne heder ili je malo tvrd na volanu kada skreće.
 
Nazad
Vrh