ZMAJ kombajni

danger
user-online.png
moze biti i to ali ja sam to iskljucio kao mogucnost jer je radila normalno skoro celu sezonu jedino da je los kvalitet nozeva pa se brzo istupe
 
hvala kolege,inace znam da je ranije bilo suvlje i da je islo bolje,konkretno kad sam radio taj apac ono nece i nece i ja batalim,predjem u drugu njivu odmah do ono ide kao blesavo,i sad posle ovih kisa vidim da isto gusi napred,kapiram da je vlaznije ali hocu biti siguran da nije nesto do mene,inace,kolega stavio sam novu kosu koja je uradila 36 ha i sad mi ostalo jos to malo posto me uhvatile kise i morao sam bataliti,i sad cekam nastavak,imam drugu tj ovu staru koja ko zna koliko pokosila pa mi se i ne stavlkja jer nije u nekom stanju,ali bas ono nervira,sto kaze kolega pocne ceo heder da se trese i moras da stanes,pa ajd ispocetka,zezas se,trosis vreme novac i zivce...

- - - - - - - - - -

Mislim da je problem samo u velikom zazoru izmedju noza i podnoza. Sto manji zazor bolje je odsecanje. Nema da zvace slamu i da je podvlaci izmedju nozeva i prstiju.
da kazemo da je zazor problem,moze li mi neko reci kako da resim taj zazor,dosta duplih prstiju mi je novo,kao i nova kosa,sta je potrebno uraditi da taj zazor bude minimalan?
 
hvala kolege,inace znam da je ranije bilo suvlje i da je islo bolje,konkretno kad sam radio taj apac ono nece i nece i ja batalim,predjem u drugu njivu odmah do ono ide kao blesavo,i sad posle ovih kisa vidim da isto gusi napred,kapiram da je vlaznije ali hocu biti siguran da nije nesto do mene,inace,kolega stavio sam novu kosu koja je uradila 36 ha i sad mi ostalo jos to malo posto me uhvatile kise i morao sam bataliti,i sad cekam nastavak,imam drugu tj ovu staru koja ko zna koliko pokosila pa mi se i ne stavlkja jer nije u nekom stanju,ali bas ono nervira,sto kaze kolega pocne ceo heder da se trese i moras da stanes,pa ajd ispocetka,zezas se,trosis vreme novac i zivce...

- - - - - - - - - -


da kazemo da je zazor problem,moze li mi neko reci kako da resim taj zazor,dosta duplih prstiju mi je novo,kao i nova kosa,sta je potrebno uraditi da taj zazor bude minimalan?
Da li si promenio odstojnike ili klizace kako ih vec ko zove koji pritiskaju kosu na dole i koji ne dozvoljavaju da kosa skace gore dole i da dolazi do vibracija kose.
 
daki-Td dali si ti uopste merio zazor
da sa njima se smanjuje zazor ako nisu previse izlizani malo ih kucni cekicem na dole da stisnu kosu da zazor bude do 1mm ali prvo proveri pravac da nebi kosa kocila

 
Ako su istroseni oni stvaraju problem. Kada ih promenis smanjuje se zazor izmedju nozeva kose i podnozeva koji su na prstima. Zazor treba da je toliko mali da nemozes rucno da mices kosu gore dole, a ipak dovoljan da celu kosu mozes rucno da setas levo desno. I podmazivanje kose obavezno.
 
daki-Td dali si ti uopste merio zazor
da sa njima se smanjuje zazor ako nisu previse izlizani malo ih kucni cekicem na dole da stisnu kosu da zazor bude do 1mm ali prvo proveri pravac da nebi kosa kocila

nisam merio kolega,imam kombajn tek tri godine i jos nisam upucen u bas svu problematiku,zato i pitam,sad mi je jasno sta pricate i izmericu to i proveriti,ako su oni previsi izlizani stavicu nove i nastelovati zazor oko 1 mm
 
Nisi nesto skup, kod nas je standardno cijena 150e za hektar...

- - - - - - - - - -

Ja trazim coveku 120e po hektaru da mu pokosim taj brlog covek akze nema problema odmah teraj.. :sta: Njiva 2h i jos mi kaze samo gde se moze uzmi psenicu resto podigni i samo gas....

Dobri su dok placaju.. :osmeh:
Nisi nesto skup, kod nas je standardno cijena 150 e za hektar..
 
Imam problem sa Zmajem 132!!!!!!!!! Neime kad je Psenica opala i moram da idem skroz hederom do zemlje onda mi stane heder!!!!!!!!!!
Pocne da se cuje ono RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR preskacu oni zupci!!!!!! Ja sam pokusavao da dotegnem to ali nema vise gde...
Posle toga proklizava mi negde sa desne strane u sredini onog lancanika sta tu ima da li je neka lamela????
 
Sta ti stane,objasni precizno,vitlovi,kosa,spirala....
Keder stoji pa stoji,moze samo na dva klipa gore dole

Stane sve!!! Kosa vitlo,lanci sto vuku masu u bubanj ma sve to!!!!

Obasno me nervira to... Kad proklize sa desne strane (lamela sta ima tu neznam nisam skidao ali nema za stelovanje) tad stanu lanci,a kad prokliza ono dole (onaj opruga sa zupcima) tad lanci ne stanu samo kosa vitlo i onaj puz...
 
Ovo sto sam kosio bilo je sacuvaj boze!!!!!!!!! MA kao da je bilo povaljano cak i gore!!!! Vitlo udara o zemlju kosa udara u zemlju i proklizava to dosta cesto pa me nervira!!!

Ali mozda je i blje to da priklizava (zato je i tu) nego da zeznem nesto drugo!!!! Ali po mom misljenju trebalo bi da je "malo" jace zategnuto ali nema vise gde taj feder!!!

I neznam sta ima sa desne strane (verovatno neka lamela) ali nema za stelovanje bar ja nevidim posebno sad nisam video jel sam kosio tu parcelu do 22h!!!!!!!
Pao mrak nevidim ni sta proklizava ni zasto!!!

Uglavnom primetio sam da je 2-3 puta stao komplet onaj lanac sto pogoni ceo heder a onaj feder sa zupcima nije poceo da preskace,pa me sad buni sta to proklizava!!!???

BAs me nervirao bio sam na toj parceli sacuvaj boze do 22h i kasnije cak i jos to me zafrkavalo svo vreme!!!! Bila je Psenica polegla sacuvaj boze od ove kise i vetra radio sam to usluzno!!!

Posle toga uspeo sam da udjem na tu parcelu (pojma nemam kako) a kad da izadjem nema sanse!!!!!!!! Udara mi ona mreza od hladnjaka u jedno drvo a provlacim se izmedju dve ograde a drvo se iz dvorista navilo na put!!!!!!
Sekli smo to drvo oko 22:30h i to jos nisam bio u mom selu!!!!!! Avantura danas ne pitaj!!! Kad se vratih kuci samo iz tog sela,od ograde do ograde samo koliko stane heder na zmaju nema ko nije sa ogradom malo smanjo put!!!!!!! ::jako_besan::
 
Ma pusti me bestraga isao sam u Dubocku tamo u selo gore ka Starcevu ne pitaj me!!!! MA hteo sam da izadjem u rikverc ali da vozim toliko dugo jos nevidim NISTA 22:30h plus toliko uzak put da jedva stane kombajn = Nisam hteo da pokusavam!!! Mozda sa mi je radilo rikverc svetlo ali sad ko za inat nesto se iskundacilo!!!!!!

JEdino da vozim ko "Misko" pola kilometara u rikverc.. :haha:
 
Nazad
Vrh