ZMAJ kombajni

I usput prolupao motor u selu kad sam se vracao sa njive. Velika Mecka OM 447 kupljena ali nikad da se namontira, TAM je skinut jos jesenas.
 
Uf baš te potrefilo.Imam nacrt zaštitne platne na ležaju bubnja ako je oštećena jer je meni ostrugala ležaj i morao je da se menja bez preke potrebe.
 
Pa ista je kao i naostalim lezajima pre segera na kraju. Ja sam skinio sa drugog mesta i prekopirao, i za sad je dobro...
 
Dobar dan kombajneri,krecemo polako u spremanje prethodno pomenutog zmaja 161 .
Pa sam trazio ali nikako da nadjem radionicki katalog - ili prirucnik ili kako god da ga vec nazovem za 161,nebi bilo lose da ga imam cisto radi reda.
Pa pitanje glasi imali ga ko u stampanoj verziji ili u pdf formatu,bio bih zahvalan...Pozdrav i hvala unapred :D
Nailazio ssam na kataloge za zmaj 162 pa bio u dilemi dali je isto tj priblizno kao na 161??
 
Gde bi mogao da kupim lezaje 11206 za kombajn, sa plasticnik poklopcima, da ih lepo napunim mascu ko covek?
U gradu mogu da nadjem jedino konlon sa plasticnim,ali ne svidja mi se.
Imam par komada kvalitetnih, ali sa metalnim poklopcem, ako skinem poklopac , necu moci da ga vratim da dihtuje kako treba.
Mogu li se ti lezaji dopiniti mascu kroz ovu malu rupicu i kako?
 
Gde bi mogao da kupim lezaje 11206 za kombajn, sa plasticnik poklopcima, da ih lepo napunim mascu ko covek?
U gradu mogu da nadjem jedino konlon sa plasticnim,ali ne svidja mi se.
Imam par komada kvalitetnih, ali sa metalnim poklopcem, ako skinem poklopac , necu moci da ga vratim da dihtuje kako treba.
Mogu li se ti lezaji dopiniti mascu kroz ovu malu rupicu i kako?
Jednostavno...kupis kod kineza crevo za rucnu pumpu za biciklo,iseces kraj creva koji ide na pumpu-crevo navuces na jednu mazalicu(deo sa navojem u crevo) i to je to...kraj creva za duvanje u malu rupu lezaja,i pumpaj...samo lagano,da ne iskoci crevo od pritiska.
 
Meni je Z-170 blokirao isto na putu.Ležaj u zvonu je bio razlog blokiranja.Tam motor je tada bio na njemu.
 
Nazad
Vrh