ZMAJ kombajni

Ne bih znao da ih nisam video prošle godine u prolazu.Stoje parkirani sa naše Sremske strane malo pre one oštre krivine kada se ide ka Obrenovcu.
 
Pozdrav ZMAJ kombajneri..zamolio bih vas da ako je neko imao proble koji mene muci zadnjih godina da me uputi kako je to savladao..pivo castim al tek kad vreme otopli. Naime problem je u tome sto se u koritu hedera ispod puza u delu pick-up prstiju skuplja cisto zito..i kad je masina pod punim gasom kako pikap prsti okrecu to prsti na sve strane i pravi rastur. Kad je kombajn u radu oznejana masa sprecava rastur tako sto sputava to prstanje ali kad sam na kraju njive u okretanju moram oduzeti gas dok ponovo ne udjem u novi otkos . Nova masa oznejanog zita ne uvlaci to zito ili ga uvlaci al se ono stalno obnavlja i uvek je u koritu oko pola vrece cistog zrna. Ovo se ranije nije dogadjalo, korito je secam se bilo cisto kao suza ali evo 2-3 godine se mucim sa ovim problemom. Ne mogu da utvrdim sta se dogodilo i sta je uzrog ovoga. Gore na grlu kod prijemnog bitera sam stavio jednu lentu sirine 5-6 cm gumiranog platna sa ciljem da smanjim otvor i da bubanj ne baca zrna zita nazad prema transportnom lancu ali nije pomoglo. Ako neko moze pomoci savetom.. zahvaljujem unapred.
 
I meni se čini da je donje sito zatvoreno i neovršena masa preliva


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pozdrav ZMAJ kombajneri..zamolio bih vas da ako je neko imao proble koji mene muci zadnjih godina da me uputi kako je to savladao..pivo castim al tek kad vreme otopli. Naime problem je u tome sto se u koritu hedera ispod puza u delu pick-up prstiju skuplja cisto zito..i kad je masina pod punim gasom kako pikap prsti okrecu to prsti na sve strane i pravi rastur. Kad je kombajn u radu oznejana masa sprecava rastur tako sto sputava to prstanje ali kad sam na kraju njive u okretanju moram oduzeti gas dok ponovo ne udjem u novi otkos . Nova masa oznejanog zita ne uvlaci to zito ili ga uvlaci al se ono stalno obnavlja i uvek je u koritu oko pola vrece cistog zrna. Ovo se ranije nije dogadjalo, korito je secam se bilo cisto kao suza ali evo 2-3 godine se mucim sa ovim problemom. Ne mogu da utvrdim sta se dogodilo i sta je uzrog ovoga. Gore na grlu kod prijemnog bitera sam stavio jednu lentu sirine 5-6 cm gumiranog platna sa ciljem da smanjim otvor i da bubanj ne baca zrna zita nazad prema transportnom lancu ali nije pomoglo. Ako neko moze pomoci savetom.. zahvaljujem unapred.
Kolega koji kombaj je u pitanju?
 
Imao sličan problem na malom đuri, dotegnio remen za pogon hedera i problem nestao...... Kad je ušao u jači usjev, heder je ko malo usporio i tada se to događalo, remen je bio stavljen novi, radio 10jutara i poslije kad je sjeo trebalo je još malo dotegnuti, poslije ga više nisam dirao, sve bilo ok
 
Hvala svima na odgovoru..rec je o Zmaju 133 vrecas, verujem da ste iskusniji kombajneri od mene, zahvaljujem na savetima..probacu da otvorim sito, da smanjim povratne mase, makar na ustrb kvaliteta i cistoce zetve..pa cu videti kako ce se pokazati. Ja sam se do sada namucio trazeci problem oko grla, transportnog lanca pa tu negde do prijemnog bitera..ali nisam mogao da dokucim sta je problem. Po ovome sto mi preporucujete kako ja razumem problem bi se javljao zbog preterane kolicine povratne mase u kojoj ide cak i cito ovrseno zito umesto da ode u elevator prema selektoru. Inace elevator povratne mase mi je pravio dosta problema, zna da se zapuni i zaglavi povremeno ali cesce mi probleme pravi ionaj pregradni lim u elevatoru koji je tokom godina pocepan-ostecen na donjem delu gde su lanac pa i lopatice nekada zahvatale malo od lima i ostetili ga iskrivili pa sam lanac pritezao malo vise kako ne bi visio i zahvatao od tog lima..ali naravno pritezanje sa osetom da ipak bude labav na onom lancaniku od svrdla sto unosi povratnu masu u lulu elevatora. Razmisljao sam da otvaram elevator da zamenim taj lim i da se to ponovo zavari sa co2..dali je neko to radio? Probacu sa vasim savetima pa cu videti sta ce se desiti. Pozdrav kolege.
 
Kakvi su dijelovi sto pravi metalac iz simanovaca?treba mi spojnicka osovina za zmaja 135 pa neznam od koga da kupim!
 
Neznam kakvi su sa kvalitetom,do sada sam kupovao od agroprofila i bio sam zadovoljan,ali oni vise nerade taj program za male kombajne pa neznam od koga bih kupio,da mi je da je u kvalitetu!od metalca nisam kupovao,ko je ugradjivao njihove dijelove da kaze kakav su iskustva sa njihovim dijelovima
 
Neznam kakvi su sa kvalitetom,do sada sam kupovao od agroprofila i bio sam zadovoljan,ali oni vise nerade taj program za male kombajne pa neznam od koga bih kupio,da mi je da je u kvalitetu!od metalca nisam kupovao,ko je ugradjivao njihove dijelove da kaze kakav su iskustva sa njihovim dijelovima
Mozes u Bogaticu naruciti sta ti treba za Zmaja, metalcov program
 
Zna li neko koja je standardna visina lule za kipovanje na 142ci ( mislim na visinu od zemlje do vrha lule kada je levak,lula, otvorena)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko ima da proda neki dobar auspuh za zmaj142 ili gde ima da se kupi dobar? Koji staviti? Kupio sam na vasaru neki rupicast, to je golo govno.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh