ZMAJ kombajni

Da, najverovatnije neko loše ulje...
 
zzivica je napisao(la):
e sta mi se danas desilo univerzalu pao pritisak ulja na punom gasu ima 1 bar a kad se ulje ohladi 3 bara,da li neko zna sta je problem ili da skidam motor dole da ga rasklapam.
Post je spojen: [time]Mon Nov 1 15:07:42 2010[/time]
_________________________________________________
motor netrosi ulje nedimi kad radi a nema pritisak.kad oduzmem gas kazaljka padne na pola bara a ceo dan je radio sa losim pritiskom.
Ja sam imao slican problem na traktoru koji je resen zamenom zaptivne gumice cevi koja dovodi ulje iz kartera u pumpu i zamenom regulacionog ventila posto hoce da se desi da ventil zaglavi ili opruga oslabi ili cak pukne pa tu propucava i pritisak pada. U svakom slucaju karter mora dole a to sa sobom povlaci razdizanje celog motora ili cak skidanje zavisi kakvog alata imas...
 
KishRobert je napisao(la):
koje si sipao?
ono sto si reklamirao da ti iz neke prevoznicke firme donesu?

Tooooooooooooooooooooooooooooooooo, majstore. Odavno nisam pročitao neki tvoj dobra komentar, kao ovaj. ::svaka cast::
 
pozdrav svima
jel moze neko da mi kaze koja je radna temperatura kod kombajna zmaj 170 sa tamovim vazdusno hladjenim motorom 5 cilindara.?
koliko je sada kada se radi kukuruz kada je spoljasnja temperatura 10 do 15 stepeni i koliko je kada se radi psenica kada je spoljasnja temperatura 30 do 40 stepeni.?
i do kolko sme najvise da predje temperatura.moj sat za temperaturu pokazuje do 200 stepeni
hvala
 
@zzivica
E, pa tu je greška.Niste smeli sipati to ullje sa pumpe u Vaš kombajn.Ipak je taj kombajn naučio na kvalitena ulja.
zzivica je napisao(la):
ej ljudi ja imam univerzala i kupljen je polovan pre 6 god i sa njim sam uradio oko 1000 kj a poenta je sledeca,do sada mi je trosio 2l ulja na 120 r/h ove godine sam mu krnuo ulje sto sipa, u kejsa i netrosi ni gram ulja ulje je zadnja rec tehnike a kosta 220 din/l. :D :cool: :cool: :cool:
Možda je problem u tome što Vi krnete ulje probajte da ga sipate možda onda neće padati pritisak. :cao:
 
meshter je napisao(la):
aorica kriticna temperatura za TAM-ov motor F5L 413 FR koji se ugradjuje u ZMAJ 170 je 175 stepeni celzijusa, znaci sve ispod toga je :D
koji je to merač temperature od 200 o na TAM-ovim motorima?
 
Nazad
Vrh