ZMAJ kombajni

Ja ne znam što se vi toliko busate da nešto može, ako niste sami to uradili......ja sam sad čekao da neko kaže evo ja sam to radio i može tako i tako, ko što kovačev kaže...ali predlaže, nije probao izgleda? Tipa pretpostavke 142 sve može (pretpostavka je majka brljotina, zapamtite :osmeh: ), nam ne znače mnogo, hteo sam da čujem nekog ko zna šta je gricko, makedonac ili novosadski i da kaže evo dođi da vidš kod mene.... jedan od ljudi za koje znam i koji ovo tvrde ima 161 i 190, a 142 je prodao baš iz tog razloga i koliko znam u selu važi za najsposobnijeg. Ako vam kažem da smo svojevremeno upoređivali njegov ovršen gricko i Leksinov i da nema velike razlike, valjda ćete "pretpostaviti" da nije baš onaj koji sedi ispred prodavnice :bravo:
 
E jbg... Ko Balašević... Kako su oni meni objasnili,tako sam ja i naš'o. Kanda da sam zalut'o. :)
Ček' malo tebi treba Zmajev anlaser,ne? Msm ako ti je Zmajevo zvono...
 
Nije mi jasno sta se kod mene desava. Npr kad hocu trecom iz mesta da krenem u momentu laganog pustanja kvacila hoce da mi zatrese kabinu ili ti se oseti vibracija na tom prednjem delu kombajna,najcesce se to u trecoj desava i to iskljucivom prilikom pustanja kvacila.
 
Da nisi preter'o sa podmazivanjem one mazalice sa strane na zvonu kvačila-menjača? Možda je mast ušla u kvačilo.
 
Slaba tacka zmaja 142 je Gricko,izgricka mu osovine i korpu.Po meni je ipak najslabija karika kombajner,uglavnom su bolji ovi sa Kejsa,predlog je da se skine nalepnica zmaj 142 i zalepi Case,ima da jede zivu decu.Mozda i gricka savlada...

- - - - - - - - - -

Ja sam se sa mojim patio da skinem moj suncokret...jako velike primese bile...na kraju sam odustao i zvao sa leksikonom to da sljušte,i bilo u jusu...
Pre i posle toga sam radio na tudjim njivama i bilo je prihvstljivo,dok na mojoj katastrofa...ne znsm šta je razlog,ceo konzilijum ga je štelovao i opet ćorak...
Toliko o zmaju da može sve da skine...
Kolega vi pobedjujete sa ovim komentarom.Jel zna ovde neko kako izgleda unutrasnjost kombajna i na koji princip radi?Da nije zmaj precrtao sistem vrsidbe od gorenje miksera???Kombajn ne moze da uradi suncokret a leksikoni mogu?
 
Nije mi jasno sta se kod mene desava. Npr kad hocu trecom iz mesta da krenem u momentu laganog pustanja kvacila hoce da mi zatrese kabinu ili ti se oseti vibracija na tom prednjem delu kombajna,najcesce se to u trecoj desava i to iskljucivom prilikom pustanja kvacila.
Za pocetak pogledaj nosace menjaca, i mesta na kojima se oni pricvrscuju. Kako krece u rikverc?
 
Slaba tacka zmaja 142 je Gricko,izgricka mu osovine i korpu.Po meni je ipak najslabija karika kombajner,uglavnom su bolji ovi sa Kejsa,predlog je da se skine nalepnica zmaj 142 i zalepi Case,ima da jede zivu decu.Mozda i gricka savlada...

- - - - - - - - - -


Kolega vi pobedjujete sa ovim komentarom.Jel zna ovde neko kako izgleda unutrasnjost kombajna i na koji princip radi?Da nije zmaj precrtao sistem vrsidbe od gorenje miksera???Kombajn ne moze da uradi suncokret a leksikoni mogu?

Suncokret ove godine visok u tri lepe,zmaj ga kosi nisko za razliku od klasa koji heder podigne kud i kamo višlje,samim tim manje stabljike ulazi u sam kombajn,koja mi je i najviše zadavsla muke pošto je još bila zelena i jaka a semenka suva presuva,bitan faktor je i hibrid koji je govno...klasov heder je takodje bolji,pa faktički kad sve sabereš ulaze samo glavice u vršalicu i nije mu problem da izvrši...
Kako god sam štelovao zmaja ili parčići stabljike ostaju u bunkeru,ili sitan krtog od cveta,sve samo nije čist,i ponavljam samo na mojoj njivi,na drugim njivama ide ko zmaj,samo gas...
A na komentar za konzilijum-isti je bio sačinjen od dva majstora koji imaju po 40 godina iskustva,i tri kombajnera koji su skinuli hiljade i hiljade hektara,ja lično nemam mnogo iskustva,samo osnovne stvari...i nikom nije bilo jasno šta se tu dešava,ustvari znali smo šta ali ne i kako to da savladamo...žao mi što nisam imao vremena da probam sa kuruznim adapterom....

- - - - - - - - - -

Inače sam ubedjen,da mi koji imamo zmaja i radimo samo sebi da daleko manje imamo rastura od svih tih leksikona,a sam kvalitet izvršaja je u jusu,ili za dlaku blizu...nemam zamerki inače na zmaja...
 
Nazad
Vrh