ZMAJ kombajni

Jel ima negde zmaj 150?
Redak je dosta ali je dobro rešena mašina
171 nisam fasovao
Samo 190 mater mu
Jest bilo BALKAN Suva reka kajiševi ko žvaka
A volan zaglavljuje
Menjače u njivi vadili
Lamele i čuda muda
Ukosi vitla pa muke
Adapter usrani
A tek ono djubre 161
Kretača ladje, osovina čistog zrna, kajiševa kao u priči
143 CUMINS je bio premija



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
171 mora imati hidro pogon ukoliko je original.

- - - - - - - - - -

Stari su oni.Da je 191 nov ne vidim sta bi mu neki mogli pobeci.Kod mene je dautz v8 u originalu.Suv ko barut,ne trosi ulje,pritisak u najtoplijem delu dana nikad ispod 4,5 bara.Potrosnja u njivi oko 15 lit/ha verovali ili ne.Selidbe ga ubiju.
 
Pa onda moram i to vitlo budziti .Stavljati daske ili limove mesto prstiju.

Ja sam na 142 poskidao zice sa vitla I terao bez zastite.Jel su kod tebe cevi ili daske na vitlu?grudobran usrafio na bocne stranice I samo vatra.Hoce nekad kad su krupne glave da zagusi sa malim vitlom,a ovo podignes ili pustis I ono prodje
 
Sve je metalno kod mene na vitlu gde se srafe zice.Mozda bi i ja mogao tako probati uraditi.Jedino sto bi morao grudobran prepraviti.

- - - - - - - - - -

Jest moćan seo sam u jedan i poterao ga
190 je smešan spram njega


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Pa to su potpuno isti kombajni sem pogona voznje i upravljanja hidraulikom.Sve ostalo 100% indenticno.
 
Sem još dosta sitnica koje život znače
Sem usranog perkinsa v ili dajca
Sem udaranja po varijatoru i kvačilanja
Sem surle
Sem lamele
Sem




Dosta kasni


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Možda ako su u pitanju Agro Detvani dok original Zmaj ne.
Luka Zmaj 150 ima naš član Zoran iz Pivnica.
 
Poslednja izmena:
Od cega su ubacili?
Nisam pitao ali hocu.Po meni je hidro pogon u prednosti na klasican varijatorski.Mnogo je laksi i za vozaca.E sad recimo remont hidro pumpe i samog motora je oko 800 evra placen za ovaj moj kombajn.Ali opet dva varijatorska kaisa u kvalitetu skoro toliko kostaju.Sve to ima svoje.
Samo da je 20god mladji ne bi se bojao ni jednog kombajna tog ranga bez obzira na proizvodjaca.
 
Nisam pitao ali hocu.Po meni je hidro pogon u prednosti na klasican varijatorski.Mnogo je laksi i za vozaca.E sad recimo remont hidro pumpe i samog motora je oko 800 evra placen za ovaj moj kombajn.Ali opet dva varijatorska kaisa u kvalitetu skoro toliko kostaju.Sve to ima svoje.
Samo da je 20god mladji ne bi se bojao ni jednog kombajna tog ranga bez obzira na proizvodjaca.
Drugaru prosle godine,petoletka remontovala hidro motore i hidro pumpu,kostalo je preko 150000 din +pdv,za claas dominator 108(valjda mu je to oznaka).Dobio je garanciju 6 meseci,remont je radjen neposredno pred suncokret.Ove sezone,pred zetvu skinuo je filtere da ih promeni na njoj,puni filteri metalnih opiljaka,opet pumpa i hid.motor dole,opet Trstenik,jedva mu uvazili garanciju,ali je opet trebao da plati 38000 +pdv.
Samo uporedjujem cene za claas i za zmaj.
 
Zato on i korača tako jer mu fabrički ide heder od 6 m.Moja Gertruda je lepo koračala sa 4 slamotresa i 4,8 m hederom ali joj je u nekim situacijama bilo mnogo.
Nema veze Claas ili Zmaj već proizvođač.Linde ili Sauer su uglavnom hidro motori i pumpe.Linde je prostiji sistem dok je Sauer mnogo veći i komplikovaniji.
 
Nazad
Vrh