ZMAJ kombajni

gogi, ja cu ovih dana sa mojim 171 da predjem u kukuruze, kupio sam 6 redi classa za njega bice i slike.. kad budem isao probati javljam rezultat. ja mislim da je 400 obrtaja sasvim dovoljno.. jel mi mozes poslikat tvoj mehanizam za obrtaje doba jer ja jos to nisam resio. inace u soji mi se pokazao fenomenalno, pravo ludilo za voznju naspram 142.. nezna kombajn sta mu je dosta.. sa kipovanjem u hodu za sat i 15 minuta puna kamionska prikolica..

za ovu jesen ce mu biti 400 obrtaja dovoljno a mozda ces i povecavati, ali za vlagu 15% treba 300-350 obrtaja
 
Danas problem sa 142, povremeno bas jako dimi i slabo prima gas ,a povremeno sve normalno. Ocisceno sito u ac pumpi, novi oba filtera goriva, pred suncokret nove dizne, i ocisceno mikro sito . PVP radjena pre 2-3 godine, dajte neki predlog valjani, majstori su poceli da lupaju gluposti ili da se izvlace.
Na leru lepo radi, a kad treba dodavati gas onda dimi, malopre dok je radio na leru ,odvijao sam jednu po jednu diznu pri cemu je sa svakom menjao zvuk, te mislim da ovaj put nisu dizne:sta:. Gde da trazim kvar?
proveri i ocisti filter na reduciru na dovod goriva na bos pumpi.
 
Da, izlazi sa uvlakackih lanaca..E sad posto je Zmaj 133 donje sito je fiksno tj 11 mm..Da l' vozio brze ili sporije, da l' bilo vise ili manje mase on taj jedan dio vraca nazad..Ako je nekim slucajem malo mase u njemu zar ne bi trebalo da stigne da propadne i kroz to sito? Jedino da pokusam staviti donje sito od 14-15 mm ako je do toga..
16mm rupe na situ za kukuruz, 11 mm ide za zop a može i soju
 
evo ga moj zmaj 144 rm :osmeh:
attachment.php
 
Poslednja izmena:
u bunker stane 4.5 tone a felne i gume su od 191 pa nema problema. a desna cev sluzi za izduvavanje oplate hladnjaka na koju je namontiran ventilator. i naravno cevi se skinu kad se ide kroz naseljeno mesto
 
razbacivac se koristi iskljucivo za kukuruz to sam sad namontiro i razbaca masu jednako po celoj njivi a za soju se montira secka i elevator je produzen
 
povecani su obrtaji kipe a visina je 4.5 m inace bunker ima stranice koje se spustaju 0.5m pa je visina 4 metra a tockovi su knap i nesmeta redovima
 
Koji je razlog bas tolikog povecanja bunkera??? Jeste da se redje kipa ali sad sta je tuje...
 
Nazad
Vrh