ZMAJ kombajni

Dragane zar nisi planirao prodaju pa da si ga registrovao na izjavu svedoka u prošloj turi?!
P.S.Siniša1979 ima kod člana Cvejka 2 dobre osovine slamotresa za Z142 iz made in Yugoslavia.
 
Ja sam ostao bez papira zbog almexa,nisu poslali papire a uzeli su kombajn u zamenu za njihov nov kombajn..tako da mi se zmaj vodi na Srbobran..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Da li je neko mozda kupovao kaiseve steigenteh za kombajn i ako jeste kakva su iskustva? Mi danas uzeli jedan za 170tku pa reko da cujem i vasa iskustva da li vredi zameniti jos koji sa tim proizvodjacem ili da trazim dalje.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ima li ko sliku kako i gde je postavio cev ,ispod hedera sa tacnama za rad u suncokretu, koja gura unapred stapove kako bi ulazile samo glave?
 
Na grlu napred ona 3 lacanika velika sto se menjaju sa manjim za rad u kukuruzu i suncokretu,dal bi sa njima moglo i da se radi soja,psenica ?.Ako se malo spusti preko onih srafova ka dnu grla,ne vidim sto ne bi mogao ?.Jel neko probao ?.
 
Na grlu napred ona 3 lacanika velika sto se menjaju sa manjim za rad u kukuruzu i suncokretu,dal bi sa njima moglo i da se radi soja,psenica ?.Ako se malo spusti preko onih srafova ka dnu grla,ne vidim sto ne bi mogao ?.Jel neko probao ?.
Soja moze,za psenicu nisam siguran da moze.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Bolje kukuruz radi sa velikim lancanicima, nego sve ostalo sa malim. Godinama smo sve radili sa velikim bez problema.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ostavi na većim lančanicima, sa strana oko rupa ojačaj debljim limom 3-4 mm 10x10 cm, izbuši kroz postojeće rupe, i još dve rupe iznad po volji za kukuruz i ostalo, posle samo dižeš i spuštaš bez raskačivanja lanaca i menjanja lančanika, jedino će možda zapinjati sa kukuruznim adapterom one kandže na sredini, ali to malo obrusiš, kod mene to ide već 5-6 godina.
 
Ok,hvala svima na odgovorima,veliki ce ostati onda,ali uz ove prepravke,dobra ideja.Menjacu sad pred zetvu lancanike na gornjoj osovini kao i sam lanac transporterski,pa sam mislio da kupim i te male lancanike.Prosle godine sam radio sve sa velikim,nije nigde cesalo o prste na adapteru,bilo je dobro.
 
Nazad
Vrh