ZMAJ kombajni

Nabavljene pumpe...i plus za rezervu,mada ih necu sad montiram ali ako zatreba tu su.Mana im je sto su potapajuce ali nema veze moze im se ugraditi cevcica za usis.
20160616_140639_1.jpg
[/URL][/IMG]
 
Zvao sam putnik... recimo za povratnu masu, pricam o zmaju 171 kompletan lanac sa lopaticama kosta 12500 dinara... za ovrsenu kosta 16500 din.
 
Danas me keco kombajn, izgubi gorivo u rotoru boš pumpe a u poklopvu ima goriva, moram 10-15 puta da ga ozračim i jedva upali
prvi put kad je vruć ugašen dobio vazduh a drugi put dok je radio na malo jačem leru ugasio se
 
Uz ciscenje filtera na ulazu pumpe koje si sigurno radio,jedino ti predlazem da zamenis cetkice na pumpi.

- - - - - - - - - -


Samo lanac kosta oko 8500,lopatice 100 din-kom,idu npr 36,nitne ili srafovi svejedno preko 5 din,komad i to mu vec dodje,kao komplet novi,neisplati se.
 
Danas me keco kombajn, izgubi gorivo u rotoru boš pumpe a u poklopvu ima goriva, moram 10-15 puta da ga ozračim i jedva upali
prvi put kad je vruć ugašen dobio vazduh a drugi put dok je radio na malo jačem leru ugasio se
I meni se danas ugasi u njivi poludeo sam nakon sat vremena nemogućnosti da otkrijem razlog nadjem bumbara u slavini od rezervoara. Kad sam izvadio sve i očistio posle radio normalno ali sam se sav izgoreo oko vrućeg motora dok sam luftirao ::lose::
 
Da se nadovezem u vezi lanca,mi smo pravili lanac za povratnu masu,sa original lopaticama izdrzi 2-3 sezone mi pravili sa ojacanjem,nov ojacan lanac, metalne lopatice narucili da se iseku na meru debljine 3mm. izbusili rupe, na celo lopatice navarili armaturu, kg lima kosta oko 90 din.secenje je zanemarljivo kada se sece na presi, 1,5 kg srafova sa maticama i platnama kosta oko 500 din.gumene lopatice imas jako velik izbor a takodje i cene. Tako da ima tu matematike ko ima volje da majstorise.
 
Maticu, aj slikaj ako ti nije tesko raspored creva na hederu i na razvodniku ispod kabine.
Bas me zanima da li je isto kao i kod mene.
 
Kod 142 da li vam je najmanji gas kao kod mene na slici ili se kod vas moze spustiti do zadnji zasek?
20160619_173209_1.jpg
[/URL][/IMG]
 
A znas li mozda na koliko je kod tebe obrtaj motora na prvom zaseku.Jer je meni na drugom i ne moze rucica vise nadole a tad mi je 800.obr/min i tako je limitiran na bos pumpi jos dok je motor bio vani,one poluge nisam nista stelovao jer sam mislio da to niko nije dirao pre mene...i sad se plasim da nemam dovoljno obrtaja na biteru kada mi je na punom gasu,jer je automatski hod skracen moracu da ih izmerim.
 
Poslednja izmena:
A znas li mozda na koliko je kod tebe obrtaj motora na prvom zaseku.Jer je meni na drugom i ne moze rucica vise nadole a tad mi je 800.obr/min i tako je limitiran na bos pumpi jos dok je motor bio vani,one poluge nisam nista stelovao jer sam mislio da to niko nije dirao pre mene...i sad se plasim da nemam dovoljno obrtaja na biteru kada mi je na punom gasu,jer je automatski hod skracen moracu da ih izmerim.
Mozes da proveris na bos pumpi, dali je doslo do granicnika, kada das pun gas:ideja:
 
Nazad
Vrh