ZMAJ kombajni

imam sliku cilindra,ali neznam da postavim

- - - - - - - - - -

evo kako izgleda cilindar
 
Hmmmm nece to bas ici lako,
da je klip kriv,to bi lako,cilindar neznam da li moze na taj nacin da se ispravi sa presom.
 
Uf teško..... Koliko vidim sa slike nešto "oštro" se našlo na putanji spustanja i baš je ulubljen... Da je samo kriv cilindar mislim da bi se moglo ispraviti ovako...... Ne znam. Eventualno da ga probaš ispraviti obrnutom metodom onog kako se iskrivio. Znači vratiš cilindar nazad na kombajn ali priključak za crevo okreneš dole i onda nešto postaviš ispod cilindra,neki panj ili nešto sl. I po mogućnosti da je malo poluokruglo kao i cilindar spolja. Pokušaj spustanjem hedera vratiti ga koliko toliko. Naravno treba ti još neko da upravlja komandama ili da prati "proces". I da. Brzinu hedera podesi(uspori) na onom ventilu ispod kabine sa desne strane. Treba da ide rukom,eventualno ključem ali mora ići lako, a veličina ključa je negde 46-48... Ako ne bude išlo ima likova koji remontuju cilindre (Karavukovo,Indjija... Ako sam dobro zapamtio) a mislim da ćeš kontakt naći u temi rezervni delovi za kombajne. Ako ne prelistaćemo vizitke....
 
Kupis nov klip na vasar u rumu i teraj dalje ili kupis samo cilindar ima toga na kile
 
Probaj ovde!
AGROMETAL,MOL, 024/861-310 Kovac Laslo,delovi za zmaja
MUZLAI,MOL,024/861-375,delovi zmaj,limarija,sabirne,korito hedera,konstrukcija vetra,ladje itd....
 
Posto sam ja nov na forumu i npr.citam nesto pise evo slika a slike nigde???:osmeh:a ja tupan ne znam da se snadjem gde da pogledam sliku????Hvala
 
Imas toga sad po oglasima samo potrazi mislim da je jedan covek iz sela platio 1300 evra sa ugradnjom ,samo malo potrazi .
 
Prvenstveno zavisi sta vrses i koliki su prinosi.Kapacitet kombajna se meri u kg ovrsene robe a ne u jutrima ili hektarima.U psenici Zmaj 142 otprilike oko 40t na dan,ako je u mestu sve mozda jos malo vise.
 
prinosi kao kod nas u sumadiji od 5 do 6 tona po hektaru e sad parcele kako gde recimo sa nekim normalnim prelaskom iz parcele u drugu.Koliko kilograma psenice staje u bunker???
 
Oko 2t ako je fabricki bunker bez nadogradnje.Moje neko misljenje da sa tim hederom od 3,60m nemoze preko 10-11kj.Ako gresim nek me neko ispravi,ali mislim da je tu negde.
 
Imam jedno pitanje (ako nije za ovu temu nek premeste moderatori) nesto se prepirem sa drugarom.. On tvrdi da mnogo vise moze da pokosi psenice sa Zmaj 142 (heder je 3.60) nego ja sa mojim Claas Mercatorom (heder je 3.00).. Ja mislim da je na Clasa veci i bunker i ima veci kapacitet sta vi mislite???
 
Nazad
Vrh