ZMAJ kombajni

Evo danasnjih rezultata,vetar otvoren do kraja sito otvoreno vise od pola nastavak podignut i otvoren,manje mnogo manje prosipa ali i ide prljavije.Cim pocnem da zatvaram sita ne bili bilo cistije tad prosipa i to ozbiljno.
 
Zorane to što vi tražite nije pisano u ovoj temi.Ako znate napišite slobodno.Postovi se ne brišu jer time tema gubi smisao.
 
Zorane to što vi tražite nije pisano u ovoj temi.Ako znate napišite slobodno.Postovi se ne brišu jer time tema gubi smisao.

Na zalost ne znam nista o Zmaju da bih mogao ista da napisem! Ali toliko se ljudi javljalo na ovom forumu da je moguce bilo, od strane moderatora da se na pocetku teme zakace slike svakog tipa Zmajevog kombajna koje su postavljene u temi sa kratkim opisom... A sto se tice brisanja poruka, mislio sam na one koje bas nemaju nikakve veze sa temom tipa "Miko jesi li video oglas..." napisanoj pre 3 godine - na taj nacin bi se pomoglo i skratilo pretrazivanje tolikog broja stranica.

Hvala na odgovoru!

Zoran
 
Danas radim i sutra treba da zavrsim zetvu javio mi se jedan problem danas u tritikalu,jednostavno prosipa vidno prosipa(132rm) ima dosta zrna ispod slame smanjim vetar manje ali ima rastura,samim tim i ide prljavije,otvorim sita manje rastura al nije to to i opet prljavo,izvrsaj dobar.Znaci imam gubitke na sitima provereno ne na slamotresima sta sve nisam probao nisam uspeo da smanjim rastur,korpa cista,sabirna cista **greška li ga ajd dajte neko resenje za moj problem zaboravio sam da napomenem u zitu nemam tih problema...
Iako nemam Zmaja, ja sam prije par dana takav problem imao u jednoj njivi od 0.5 ha kod Fahra, samo je u pitanju bila psenica ( neka brkata ) totalno cudna, pljeve je bilo sila, za ne povjerovati, pa mi je vidno iznosilo zrno spenice u toj velikoj kolicini pljeve. Vjetar do kraja otvoren, gornje sito otvarao, zatvarao, ali je izbacivao. Kad smo usporili voznju , izbacivao je opet, ali manje..
 
fotografija0222.jpg
 
Evo i mog trofeja za ovu godinu!!!!!!! Namerno trazim coveku i vecu cenu i sve (da ne bi kosio ovo) ali covek jok kaze platicu koliko treba samo da je pokosis... NA kraju smo se pogodili za DOBRU cenu i krenulo je kosenje!!!!!!!

Uzas em nema nista em cevek nepita sta kosta samo da je ovrsim!!!!!! NEcu nikad shvatiti ove ljude sto su u inostranstvu!!!

070914203928.jpg
 
kolega grunt potpuno vam je psovka na mestu. a da li neko moze da mi kaze kako pravilno da nastelujem kaiseve na varijatoru voznje?142 je u pitanju.
 
kolege jedno pitanje,sta se desava u slucaju,ako slama nije dovoljno suva ili zrela,da li moze da se desi da kombajn nece da kosi,tj da se javljaju problemi u otkosu,jer sad na samom kraju ostao mi je neki apac i ne mogu nikako da ga pokosim,problemi se javljaju kod kose jer tu se zadrzi masa,kosa ne pokosi i pocne da lupa,krenem u rikverc,pa ponovo ali nije posao,ako neko ima slicnog iskustva,neka kaze..unapred hvala,inace u pitanju je mali zmaj 133 i napred sam sve stavio novo od kose lezajeva na pogonu,reduktora itd,i ako neko moze da mi tacno kaze kako se steluje kosa,koji je pravilan polozaj da bi bio siguran da je sto se tice kombajna sve u redu :ppozdrav:
 
kolega u tvom slucaju je bitno sami prevac klizaca kose i pravac dupliog prsta, kakvi su pod nozevi (kontra noz) koji se nalaze na samom prstu hod kose treba da se zavrsava sredina noza na samom prstu i zazor izmedju noza i pod noza treba da bude max 1mm a kosa treba da ide lako rukom ako je sve u odlicnom stanju onda nebih trebalo da bude problema ali ako nesto od ovde pomenutug nije u redu moze se desiti da kada je slama vlaznija da nece da sece lepo odnosno gusi ili cupa celo stablo iz zemlje pa posle budu problemi dalje....
 
to mi se javilo na kraju,do sad sam pokosio sa njim oko 36 ha i islo je bez problema,ali sad na kraju pocelo da me zeza i to kod apaca i tritikala,inace to sve izgleda ovako..
http://www.dodaj.rs/t/47/kK/4fUrgdD3/p1030508.jpg
[url=http://www.dodaj.rs/?3w/fw/3JxEWwxE/1.jpg][img]http://www.dodaj.rs/t/3w/fw/3JxEWwxE/1.jpg



slikano je u krajnjem polozaju kose,vidim da neki zupci nisu bas u centru sa duplim prstima,a ne znam kako da to resim,inace svi podnozevi na prstima su dobri,i nova je kosa kao i cigancica,kao i kuciste pogona kose sa lezajem i one biksne sto idu gore,kako da proverim taj pravac klizaca kose?
 
u donjem delu gde je pricvrscena cigancica postoji nekoliko rupa za vijke gde se ona limena kucista okrecu i menjaju polozaj cigancici udaljuju ili priblizuju istu a sto se tice kosenja nema veze sorta dali je apache ili neko drugo nego je ranije bilo suvo a sada je vlaznije a negde ti sigurno ima veci zazor od dozvoljenog verovatno izmedju noza i pod noza ili se mozda neki istupio za pravac kose stavi kanap sa jednog na drugi kraj pruta a isto uradi i sa duplim prstima zategni dobro kanap i videce se dali je i gdeje krivo
 
kolege jedno pitanje,sta se desava u slucaju,ako slama nije dovoljno suva ili zrela,da li moze da se desi da kombajn nece da kosi,tj da se javljaju problemi u otkosu,jer sad na samom kraju ostao mi je neki apac i ne mogu nikako da ga pokosim,problemi se javljaju kod kose jer tu se zadrzi masa,kosa ne pokosi i pocne da lupa,krenem u rikverc,pa ponovo ali nije posao,ako neko ima slicnog iskustva,neka kaze..unapred hvala,inace u pitanju je mali zmaj 133 i napred sam sve stavio novo od kose lezajeva na pogonu,reduktora itd,i ako neko moze da mi tacno kaze kako se steluje kosa,koji je pravilan polozaj da bi bio siguran da je sto se tice kombajna sve u redu :ppozdrav:

Ako je sve uredu sto se tice hoda levo desno i odsecanja kao i kontra nozeva na duplim prstima, ja sam imao problem sa samom kosom pre par godina,kupio nove nozice i izremontovao sve nove nozice,te godine je bilo jako puno poleglog(skoro sve) i nije htelo da kosi,da poludis,cim pustis kvacilo pocne ceo heder da se trese da ce se raspasti(misleci da je do poleglog),kad na kraju resim ipak da probam drugu kosu sa nozicima koji imaju krupnije zube kombajn propevao,na oko kad se gleda nozici su OK,kad se prstima vuce po njima ostri su al kad treba da radi nece,i dan danas imam tu kosu i dve pune kutije tih nozica novih,radi se o nekim slovenackim nozevima,taklo da stavi drugu kosu pa probaj ako imas rezervnu
 
Nazad
Vrh