Rano je otpao list sa višnje, gde je problem sa tim ?

Jocica

Član
Učlanjen(a)
20 Jan 2014
Poruka
245
Lokacija
zrenjanin
Sta da radim vise od 70% ostao mi je mladi zasad bez. lista Dali treba prskati necim ili sta raditi zasad iz 2013 jesenja sadnja
 
Lepo ti je rekao, samo se nadaj da ne potera nove pupoljke, niti da se pupoljci pošteno zazelene i nabubre pred zimu i biće to OK, a sledeće godine povedi malo više računa.
 
Kod nas su noci hlade pa se nadam da nece biti belaja ali ako nastavi suncano vreme moze biti svasta. Kod mene na glavnom zasadu ima lista tu i tamo ali kod drugih bogami poodavno su gole grane. Imam i ja nekih 100komada sto su izgubile list skroz, to je parcelica na nepovoljnom mestu uz slabo provetravanje i nikakva zastita tu ne pomaze. Izbor parcele, gustina sanje, kosenje trave da ne podparava kad prigreje sunce. Kad sadite vodite racuna o svemu jer u ovakvim godinama sve je bitno.
 
Visoka trava je tu jako opasna, uverio sam se iz ličnog primera, nisam otišao u njivu ma nema ni 20ak dana, trava do grudi, lišće krenulo da opada i pegavi...ove godine je praktično moralo suzbijanje trave skoro pa dva puta mesečno, barem kod mene.
 
I meni je prošle godine u višnjama ( mlad zasad ) otpalo lišće. Kasno sam primetio da je lišće zaraženo i nije mu bilo leka. Naravno proletos dosta voćkica nije ni krenulo ikao su lepo krenule prošle godine.Neke su krenule iznova iz zemlje pa sam ih ostavio da vidim koje prežive leto,koje ne biće presadjivanja.

Šta drugo.::namigivanje::

Inače to je prošle godine bio globalni problem na višnjama ( bar kod nas u Banatu ).
 
Pravovremeni i redovni tretmani protiv kozičavosti nakon cvatnje do berbe i odma nakon berbe još jedan-dva tretmana su dobitna kombinacija da list na višnji dočeka mraz. Zaštita lista višnje (i općenito zaštita višnje) nije skupa ni mnogobrojna u odnosu na štetu koja nastaje u slučaju vrlo ranog pada lista.
 
Nazad
Vrh