Jecam 2015

Najgore sto se ne zna lako kakav ce mesec biti,ako se otegne suv i topao period ne treba zuriti,ali ko ce ga znati.
Ali jecam sejem do 10og,a psenicu posle pa kako bude.
 
Danas sam isao da vidim kakav je ucinak na zadnjoj parceli koja je prskana totalom, i video sam da se bas lepo prosusilo, moze da se tanjira i da se seje. Ali me strah da posejem ovako rano upravo iz razloga koji je naveden u prethodnim postovima, da ce od ovako povoljnih uslova previse izrasti i da ce ga sjebati mraz ili sneg. A dobro bi mi doslo da posejem bar jecam i ovas da to sad zavrsim i skinem jednu obavezu sa glave.
 
stogla analiza juce uzet vestak potanjrano dva puta sojiste presli sa setvospremacem i juce poslepodnejecam posijan sorta nonius 100kg po kj
 
imam neke nedoumice oko agrotehnike. Da li razbacati mesavinu + urea pa zaorati kukuruzovinu ili razbaciti samo urea pa zaorati kukuruzovinu i zatim razbacati mesavinu pa spremiti i na kraju posejati?
 
Posejan juce Nonius 3ha 200kg semena po hektaru, a dobio i MAP 170kg/ha. Danas mu pala kisa.
 
E pa ljudi ja prelomio, umesto psenice sejem samo jecam....... Pivska sorta Nektaria.
Ugovorio proizvodnju sa otkupnom cenom od 22din/kg.
 
Drugari imam u ponudi Amoroso deltin jecam za 45 dinara po kg,pakovanje od 40kg, i paco od 50 dinara pakovanje od 25kg?? Koji je bolji??
 
LG paso sestoredi ozimi jecam je odlican. Rodan, bogat proteinima, nizeg rasta pa manje popada. On je moj favorit. Zrno mu je malo sitnije od NS Nonijusa.
 
Nonius.Sejan oko 08.10.2014
16bf2df2456c91bc17a8660613bc28fc.jpg
 
Da li neko seje prolecni jecam? i koje sorte preporucujete?i koja agrotehnika? Planirao sam da posejem psenicu na parceli,ali nema setve sigurno jos par dana pa mi je velik rizik da je sejem
 
Kod mene je covek prosle god sejao, napala ga lema, ceo je bio beo, oprskan prihranjen, ali nije dao ni 50%roda. neka napise jos neko iskustvo ako ima, ali ja mislim da se on ne isplati.
 
Nazad
Vrh