Ekstruder

Delimicnim cedjenjem ulja iz soje se dobija sojina pogaca i ona bi trebala imati oko 38 do 40% proteina u zavisnosti od vrste i kvaliteta same soje.Za svrhu pravljenja pogace ti treba cediljka,a ne ekstruder.Ekstruder obradjuje iskljucivo celo zrno.Sto se tice samog proizvodjaca,ovde se najvise hvalio Rehak iz Kule.
Slazem se s tobom,ali zanima me da li se iz tog griza koji izadje iz ekstudera moze iscediti malo ulja,da bi se smanjila masnoca,a povecali malo proteini,ili bar da se samo smanji masnoca?
 
kad ubacis griz u masinu za cedjenje onda iscedi oko 12-13 % ulja (tako mi rece covek kod koga sam kupio pogacu pre neki dan) e sad u zavisnosti od toga kakva ti je cediljka tako se moze i dosta razlikovati % iscedjenog ulja,jedan mi rece da sa njegovom cediljkom iscedi 7-8 % ulja iz griza
 
Ima dve vrste presa.U jednu presu ulazi celo zrno soje i ona moze da iscedi oko 7 % ulja nekad vise a nekad manje zavisi od sorte,kako je skladistena kad je zetva obavljena... a druga presa je za sojin griz i tu bude otprilike duplo vise ulja.
 
Znaci moguce je iscediti ulje i smanjiti procenat masti u tom grizu,a to mi je dosta bitno...

- - - - - - - - - -

Znaci moguce je iscediti ulje i smanjiti procenat masti u tom grizu,a to mi je dosta bitno...
rekreativac i koliko prodaje taj covek taj griz koji sam proizvede?
 
Da,ali je to potpuno druga masina.Jedno je ekstruder,a drugo cediljka.On je pitao da iscedi ulje iz griza.:osmeh: Sta ce mu onda ekstruder :sta: Cedi odmah iz zrna i dobije pogacu.
 
Kazite mi da li soja mora da se selektira kad ide u ekstruder. Neki kazu da da manji ekstruderi od 50kg/h ne mogu da rade, odnosno gusi se, ako nije selektirana. Hteo sam da kupi ekstruder od 50kg/h a ne kupuje mi se selektor.
 
Narano da je pozeljno,a produzava i vek ekstrudera.Zna tu da bude i kamencica,pa napravi ostecenje na ekstruderu.Kalibriranje zrna nije potrebno.Problem je samo u necistoci.
 
Da li veci ekstruderi od 100-150 kg mogu da proteraju organske necistoce tip maune, delove stabljika i korovska semena, a manji od 50-75 kg ne mogu.
 
Selektor ti je obavezan,ako mislis da ti traje .Bez obzira na kapacitet.
 
@petar 90 po 70,00 prodaju i griz i pogacu (2 coveka u pitanju) e sad ovaj sto ima samo griz ima nameru da nabavi cediljku pa ce mozda pogaca biti jeftinija, a ovaj sto pravi pogacu ne prodaje griz zato sto cedi ulje jer namerava da pravi biodizel
 
Да ли неко у близини Н.Сада има за продају екструдираног кукуруза сса 100кг? Требала би ми редовнија испорука!
 
jel ima kakva masina za przenje soje na plin ili struju?
koja firma ima da pravi,koji kapacitiet,koliko para?
 
Dobices obavestenje na pp,da ovde ne bi reklamirali nekog...

A mene zanima ako neko moze da mi posalje kontakt nekog od proizvodjaca ekstudera?
 
ljudi da pitam nesto imam kuci strug brat mi je metalo strugar dal je moguce to napraviti?nemogu nikako da nadjem na netu iz kako izgledaju delovi unutra?
 
Interesuje me jel ekstruder mora da se cisti pre svakog starta,ili moze da krene i kad nije radio neko vreme?Pretpostavka je da se u puzu zadrzala odredjena kolicina ne izbacene soje.Unapred hvala.
 
Nazad
Vrh