Prekrupac ili mlin, na traktorski pogon!!!!

Interesuje me sta drzi sito da se ne zaokrene u toku rada jer ne vidim da moze da se zasrafi kao na SIP-u?Mozete li mi izmeriti spoljni obim sita, sirinu sita i debljinu materijala od kog je sito napravljeno?Ima li neko od Vas sito sa rupama f20mm ili vece, da ga ne koristi i da bi ga prodao?
 
Sito drže vrata koja ga pritisnu.Za ove godine rada ni jednom ga nije okrenuo.Debljina materijala je 5mm a obim i širinu možete sami izmeriti.
 
Ako me pamćenje sluzi na situ sa spoljne strane bude zavarena pločica (flah 8-10mm) kao sigurnost da je slučajno nebi okrenuo a ako se setim pogledaću na tavanu mislim da ima koje sito.
 
Sito drze vrata u kombinaciji sa debljinom materijala sita. Ako je materijal od kog je uradjeno sito 5mm nema okretanja, a ako je 2_3 mm masa ga unutra pocne deformisati i nozevi onda tuku po situ samo tako. Makar je kod mene bilo tako, mlin je Blace stariji tip onaj sa livenim zamajcom_remenicom.
 
28072012001.jpg

Spoljni obim sita je 169 cm,sirina 9.5 cm,debljina 5mm.
 
Zna li neko gde se mogu kupiti cekici za SIP-ov prekrupac? Posle 30+ godina konstantnog koriscenja za potrebe moje farme i povremeno za potrebe lokalne farme bikova u potpunosti su se potrosili i skroz im se izgubio oblik pa bi bilo pozeljno staviti nove. A sada je bar lako naruciti i da ti stigne nekom od kurirskih sluzbi.
 
Stigli danas cekici (i namontirani i isprobani), 24 komada 1800 dinara. Ali firma u kojoj sam kupio je Majevica iz Backe Palanke i dosta su povoljniji od Termometala.

- - - - - - - - - -

Ko radi sita za Krasmetal prekrupace?
Drugar ga ima i uzeo bi jos neka sita samo sa drugim promerom rupa.
 
Gde ima da se kupi kardan za blace prekupac za klip? Kardan je na srafove. Ovde sam zvao sve prodavnice u okolini i nisam nasao. I pitanje kakvo sito najmanje da uzmem za klip kad meljem,posto je ovo krupno.
 
Da li se može od onog starog Lifam prekrupača napraviti mlin za vlastite potrebe na traktorski pogon?
Koji je kapacitet tog prekrupača da li neko zna?
Čini mi se da radi na 3000 obrtaja ali nisam siguran.
 
Kupujem cekicar koji melje ceo klip,pronasao sam sip sempeter mbs 650 sa motorom od 7.5 konja, stanje je stvarno super pa me zanima cena,covek trazi 400e,da nije malo puno ima da se nadju za 600e novi jeste mala privreda ali je novo. Unapred hvala.
 
Ako je novo, onda je garancija na tu mašinu dve godine. Tako bar zakon kaže, ako ta mala privreda ne želi dati tu garanciju, trebalo bi biti maksimalno oprezan da nije neko muljanje.
 
122.jpg
greskom sam stavio sliku u chat, a evo i ovde slike covek ga ceni 400e blizu mi je i sto se tice transporta nebih imao neke velike troskove.
 
Drug pre mesec dana kupio traktorski blace da ga preuredi za 150e, motor 5,5kw 140e, sklopka+remenica, u medju vremenu ispadne mu kao ovaj ratkov sa el motorom za 300e.
 
Nazad
Vrh