Prekrupac ili mlin, na traktorski pogon!!!!

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.575
Lokacija
Silbas
Dali neko koristi kruparu na kardan?!!?!?!? :sta:
 
Odg: Kardanski Krupaci !

14v791y.jpg

SIP sampeter
 
Odg: Kardanski Krupaci !

pozdrav drugari!imam sipov krupac kao na slici na prvom postu,hteo bi da ga prepravim na struju,jel neko to radio,dobro bi mi dosao koji savet...
 
Odg: Kardanski Krupaci !

@Harry

Ako ti nije problem uslikaj malo unutar krupac, konkretno nozeve.
Imam i ja rucni rad. :D
 
Odg: Kardanski Krupaci !

Imate na temi ovcarstvo-ishrana moj krupac kardanski ja nanjega sve meljem ali opet moja zena prosle godine je sama zakacila ga i mljela klipove kukuruza cijele za krave a nije poteznica skopcala samo je kardan metnula i kad je zaglavilo dobro je nije ubilo kad ga je okrenulo a njoj presa pa do tabana nabila gas da prije samelje :udri: :udri: :udri: .Tako da sam ga morao malo peglati i variti.
 
Odg: Kardanski Krupaci !

Tema je malo zapostavljena , mnogo ljudi je prepravilo takve krunjace na elektro motor.
Imas osnovni podatak da ti ulaz oko 540-700 obrtaja vratila i to pomnozis sa obimom remenice i dobijes brzinu kretanja kaiseva , znajuci da elektro motor ima x (od 1400 do 2800 ) obrtaja u minuti napravis odgovarajucu remenicu na motoru .
Minimalna snaga motora je 7,5 kw da bi radio dobro , da se ne gusi
 
Odg: Kardanski Krupaci !

upravo to mi nije bilo jasno.znaci,motor direktno na bubanj,zamajac se izbacuje?a gde tacno da postavim motor?mozda da ga spojim sa osovinom na kojoj su nozevi onde gde joj je sada remenica,ako je tako kakvu vezu da napravim?
 
Odg: Kardanski Krupaci !

Kako mi izgleda onaj na prvom postu mi vise lici na mlin proizvodjaca iz Blaca a ne SIP ov. Svi sipovi su crveni a ne zeleni. Ja sam ovkav zeleni preradio i sad mi radi sa elektromotorom od 7,5 kW na 2890 o/min. Skinuta je gornja remenica i na vratilo je postavljena elasticna spojnica i elektromotor. Smanjili smo mu i visinu za nekih 200 mm da bi ubacivanje bilo lakse a ispod njega je spiralni transporter koji smesu vodi u mesaonu. Na njemu je drzac sita bio sa unutrasnje strane sita pa je tu znalo da doje do zagusenja ali smo to prebacili sa spoljasnje strane sita i nozeve produzili za 20mm tako da sada jos bolje melje. Na strani Caffe sam postavio Temu Uradi sam i u njoj je dokumentacija za horizontalnu mesaonu a imam i za taj modifikovan mlin pa ako nekome treba mogu okaciti slike.
 
Odg: Kardanski Krupaci !

robins aj postavi sliku spoja elektromotora i vratila,znaci te elasticne spojnice.na koji nacin si produzio nozeve?
 
Odg: Kardanski Krupaci !

Postavio sam skice u Caffe-Uradi samjednog drugog modela mlina koji je laksi za pravljenje a vec godinama radi bez problema kod jednog prijatelja. Izmedju motora i vratila je elasticna spojnica od Lade ( tako mi je rekao prodavac a gde ide ne znam) a u principu moze i neka druga samo da bude elasticna jer nemoguce je dva vratila postaviti 100% saosno pa ona ublazava gresku. Slicna spojnica mi je i na mesaoni izmedju vratila reduktora i vratila mesaca na mesaoni i radi godinama bez problema.
Post je spojen: [time]1291536445[/time]
_________________________________________________
Nozeve nisam produzavao nego sam napravio nove koji su duzi. Za nozeve ilicekice kako ih vec ko zove je najvaznije navarivanje EDUR om jer se tako radni vek povecava par puta.
 
Odg: Kardanski Krupaci !

Da bi radio sa elektromotorom treba ti motor od 7.5kW na 2980 o/min a najbolje je da ga vezes direktno na gornje vratilo pomocu elasticne spojnice. Ovakav isti je bio moj pre prepravke a sada je nizi za 250 mm a i izbaceni su nozevi za mlevenje kukuruza u klipu. Kako sam ga spojio vidi se na onim slikama mada iznad spojnice postoji limeni zastitnik.
 
Nazad
Vrh