Farma puževa

tragtor

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2007
Poruka
20
Lokacija
Bač
Farma puževa je izvestan period promovisana kao dobra investicija, međutim nešto je zapelo oko izvoza. I velika većina se iskreno pokajala što je uopšte ušla u tu priču, kažu da su na velikom gubitku bili na kraju. Nisu se nadali da oko farme puževa ima toliko posla i sada je većina napustila to. Međutim video sam da se neke farme puževa povećavaju, ali nikako da saznam ko su vlasnici parcela na kojima se nalaze te farme.
Šta se u vašim krajevima desilo sa tim farmama puževa?
 
Da farme puževa su jedno vreme zaista bile u ekspanziji, ali je ta firma koja je to organizovala doživela neslavan kraj, jer je bilo nekih malverzacija sa izvozom puževa. U Apatinu su sve farme pozatvarane, osim jedne koja još uvek stoji, ali neznam dali se na njoj proizvode puževi.
 
nisu malverzacije u izvozu već u otkupu.
prvo su ljude zeyebali (na čelu sa čika zaharijem koji usta nije zatvar'o. kako i' otvori, oma mu puž izađe i pusti rogove) da uđu u poso i pljunu evriće za opremu.a evrići nisu mali. mislim da je bilo 10.000 po hektaru.
onda su im isporučili neogovarajuće bebe puževe.
pa im onda odrasli nisu odgovarali, jer su bili manji od predviđenih gabarita i te manje, plaćali mizerno u odnosu na ugovoreno.
 
Na Internetu sam naišao na ovaj dokument, pa ako nekoga interesuje može da pogleda. A što se tiče farmi puževa vidim da je jedna opstala u Apatinskoj opštini, moraću se raspitati kako je to pošlo za rukom. :sta:
 
moj prijatelj još uvijek ima farmu puževa...samo ću jedno reći - mani te se ćorava posla
 
Znači ipak je to ćorak, nije loše čuti i druga mišljenja o farmama puževa.
 
Iz toga koliko sam ja do sada čuo, kako su prošli većinom oni koji su se upustili u ovaj posao nije baš dobar za investiranje novca za sada. Ima dosta da se ardi, ali kao što je i običaj problemi nastaju tak kada se roba treba prodati. Zarade su daleko od onih koje su predstavili oni koji su prodavali opremu, tako da mogu samo reći da treba biti oprezan pre nego se neko odluči da počne sa uzgojem puževa.
 
U zadnje vreme ih nigde ne vidim a bilo ih je dosta. Jedan moj rodjak je kreno u posao sa puzevima ali se sve neslavno zavrsilo. Ucenjivali su ih oko materijala koji su morali od doticne firme da kupuju po visestrukim cenama. A oko otkupa je bilo najvise zavrzlame.
 
i ovaj nas sugradjanin apatinac je propao sa puzevima. nemoze se puz jedan prodati u izvoz dok bg mangupi (drzava) tu nestavi svoju sapu. i kao po starom dobrom obicaju najvise nastrada proizvodjac.
puzevi totalni promasaj
 
sve je to lepo u kucerku kod cesme ali sam ti ja brate vise za nesto konkretno mislim na neko prasence ili slicno , mani me puzeva zaba i tako slicnih djakonija :ppozdrav:
 
ja mislim da je to jedna velika prevara od strane onih koji su prodavali repromaterijal (barem kod nas u RS)
jedan moj drugar je isto propao na tome ;recimo MORAS da kupis lim kod ovlastenog distributera i taj lim kod njih kosta oko 40tak marki cini mi se a isti takav lim u slobodnoj pradaji je oko 15tak do max 20 marki
isto tako je bilo i za sve ostale stvari
u mojoj okolini je bilo nekoliko farmi i sve do jedne su preorane

bas sa tim drugarom sam isao na sajam u NS i tamo nadjemo nekoga lika, ucen cikica stariji cojek i vidim da zna oko puzeva (ja nemam pojma i ne interesuje me) ali sam bio prisutan kada su oni razgovarali
covjek kaze "puz ti je ko krme sta god da mu bacis pojesce" a ovi seratori ti prodaju neke specijalne trave, kupuce i pitaj dragoga boga sta sve im nece pasti na pamet

ZNACI CISTA PREVARA OVIH DILERA REPROMATERIJALA (kod nas u Republici Srpskoj)
ma pun mi je k.... ovih pedercica u lijepim odijelima sto dodju i prodaju muda umjesto bubrega
jao kako sam skoro popljuvao neku zensku preko telefona nesto oce da mi proda kao "ovdje neki markentiski menadzer" mi pordajemo ovo ono
a ja ti lijepo njoj "ma gospodjo nisam zainteresovan ni za kakav marketing" a ona navalila ko mutav na telefon
a ja ti njoj lijepo "gospodjo ja vidim da vi ne razumijete ovaj fini jezik pa cu morati to reci na odlicnom rjecitom Srpskom jeziku :mrs u tri pi... materine samo pokusaj da me jos jednom nazoves nemoj misliti da te necu naci da ti se mame naj.... posto imam lovac i vidim broj sa koga me zoves"
jao kako sam je ruzio i ruzio i ruzio :D
 
puževi...

Interesuje me da li neko otkupljuje ili zna nekog ko odkutpljuje vinogradarske puzeve iz prirode i poljskog sarenog puža.. Unapred hvala...
 
Dadux Puz je napisao(la):
Interesuje me da li neko otkupljuje ili zna nekog ko odkutpljuje vinogradarske puzeve iz prirode i poljskog sarenog puža.. Unapred hvala...
Zar to nije kod nas zabranjeno?
 
I kod nas u selu Laminci dosta je ljudi pokusalo sa farmam puzeva i nijedna se nije odrzala. Ne znam koji je razlog, ali pretpostavljam, ai nesto sam nacuo da je bio problme kod otkupa i daje tu bilo nekih pekulacija i prevara.
 
Ukoliko to jos nekoga interesuje mogu Vam pomoci oko misterije zvane puz,
Otpocetka je sve organizovano kao velika prevara na drzavnom nivou u koju su bili umesani ljudi iz vlade , pa onda lopovi iz Fonda za razvoj i na kraju glavna ptica Zaharije , Komandant Titovih jagnjecih brigada .
Tada su se relativno lako dobijali mali krediti od fonda i onda je ta ista mafija proturila pricu sa puzevima ali pod uslovom da celu opremu kupis od njih ,oni ti kao preporucuju i savetnike , sve go prevarant do prevaranta. I na kraju ti donesu maticno jato koje navataju posle kise u najblizem selu. Cak su drzali i seminare i lagali ljude na njima . Posto je i meni izgledalo previse lako i lepo da bi bilo istinito seo sam u auto i pratio kamion koji je dovezao to famozno maticno jato iz Italije . Kamion je ladno otisao u jednu hladnjacu pored Smedereva . Pronasao sam najblizu prodavnicu i pitao ljude koji su sedeli tamo i hladili se pivom i oni mi rekose za celu prevaru jer i oni su radili u toj hladnjaci .
Nekada davno se nas puz stvarno izvozio ali kao roba van klase i ispod svake cene a u zadnjih 20 godina to ne radi .
Onda sam preko Ambasade Italije i njihove Privredne Komore u Beogradu dobio telefon od jednog od trojice glavnih ljudi u Italiji za puzeve koji mi je rekao da je nas puz ispod klase i da nije kupljen ni jedan jedini u zadnjih 20 godina i da je sve to prevara cak je znao i ime firme koja tu prevaru radi kod nas.
Znaci puza kao biznis zaboravite .
Sve sto cujete u emisiji od Zaharija uradite suprotno i necete se pokajati .
Pozdrav Dusan Filipovic Zemun
 
Dusan F je napisao(la):
Posto je i meni izgledalo previse lako i lepo da bi bilo istinito seo sam u auto i pratio kamion koji je dovezao to famozno maticno jato iz Italije . Kamion je ladno otisao u jednu hladnjacu pored Smedereva . Pronasao sam najblizu prodavnicu i pitao ljude koji su sedeli tamo i hladili se pivom i oni mi rekose za celu prevaru jer i oni su radili u toj hladnjaci .
ovaj dio mi je najjači :D
 
Nazad
Vrh