Laktofrizi

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
U našem kraju skoro i da ih više nema u ponudi.Cene su otišle u nebo(5-6evra po litru zapremine).Kakvo je stanje kod vas?
 
Ja sam 2008.godine kupio nov iz Gornjeg Milanovca, od 300 litara i prezadovoljan sam. Kostao je 198.000din, a evro je tada bio 78 din, pa ko ima vremena neka se preračunava. Pogotovo što je tada Ministarvo davalo povraćaj i z amanje zapremine, tako da sam dobio nekih 50.000 dinara nazad !!
 
Ministarstvo je i 2009. godine davalo povraćaj z alaktofrize, ali samo za preko 500litara pa do 2000litara.
Problem kod "uvoznika" je što oni to "preko" kupe za bagatelu, a hoće da zarade dosta. Sa druge strane tamo se mahom koriste trofazni moroti, a znamo da kod nas je takva situcija da 95% domacinstava na selu ima samo monofaznu struju, postoji veliki manjak u ponudi monofaznih laktofrizeva.
Moja preporuka je , ako vec moraš ili hoćeš - KUPI NOV !!! Ponovi ću, ja sam kupio DOMAĆI i odličan je, nema razloga da strane precenjujemo, bez obzira nove ili polovne...
 
Ja sam kupio polovan westfeliin laktofriz od 300l za580e trofazni sa sondom i zadovoljan sam.Pitao sam u G.Milanovcu laktofriz od 200 l kod njih je tada kostao oko1500e.Polovnih ima u Krusevcu i prodaje ih firma slavol kod njih su od 3-4 e po litru.
 
Platio sam ga 900evra,420 litara ali je star 30god,trofazni,mehanički vremenski releji.

j7870m.jpg
 
Kao što rekoh, ako su trofazni cena im je još i pomozi Bože, a z amonofazne, odraše nas do gole kože. ako ti se čini Zorane da si jeftino prošao , mogu ti reći da sam na austrijskom e-bay-u načazio laktofrize , 3-fazne , za 0.75 - 1UE/litru, upravo zato što ih ima mnogo više nego monofaznih.
Pored toga, pitanje je koliko mogu ti "starinski" da ispunjavaju potreban kvalitet, jer i sam kažeš da je tvoj sa vremenskim relejem, a moj ima programiranu tempereturu i na meni je samo da bocnem na dugmence broj 2 i u roku od 1h imam mleko ohladjeno na 3.5 stepena celzijusa (sto je duplo brze od zahtevanog od strane npr IMLEKA), a i dalje sam kontrolise i održava tempereturu mleka na ovom nivou. :ppozdrav:
 
Ja sam moj platio580e od 300l trofazni sa sondom westfelin za sada sam zadovoljan podesen je na 2,5stepena za sada sam zadovoljan .
 
Ima li neko informaciju posto su trofazni motori za lakrofrize ? Imam u ponudi "prebijanja dugova laktofriz od 500 litara sa mašalicom za mleko, ali nema motor koji hladi, zidove laktofriza. Zato mi treba ta informacija kako bih mogao da sklopim pravu cenu za ovo izvačenje para.
 
Pošalji mi slobodno na p.p. cene tih motora.
Takodje me interesuje koliko bih mogao dobiti za takav laktofriz kakav je sada (u odličnom stanju, ali bez motora za hladjenje, 500litara. Pazi, ja već imam moj nov, RAPID laktofriz od 300 litara, star 2 godine koji koristim, ovaj je samo "ZALOG" za isplatu koji sam na vreme uzeo. Sada me interesuje u koliko mogu kao takvog da ga računam ili koliko košta motor, pa da ga namestim i onda takvog prodam. :sta:
 
U potrazi sam da kupim laktofriz,pa me zanima na sta treba obratiti paznu prilikom kupovine polovnog uredjaja,kako ispitati njegovu ispravnost.
 
ja sam jesenas prodao rapidov laktofriz za 500e 120litara star 4godine stim sto zadnje dve nije koriscen
 
Nazad
Vrh