Iskustva sa NOTARIMA

to je cista pljacka
Па зато су их и смислили.
Него, нешто се мислим, кад почну сад са обећањима за наше гласове, ако ми се нешто допадне из њихових арсенала, тражићу да прво одемо код нотара да направимо и оверимо уговор о замени гласова за обећање. Да се у уговору наведе рок за испуњење па да могу да их (односно оног ко је потписао) тужим, ако слажу, за материјалну и не материјалну штету. И, свакако, "купац" плаћа нотару!
 
Ko je "njima" ? Notar jel da ?

A primerak prodavcu ?

I zašto u opštinu kopija ?
1. primerak notaru
2.primerak meni
3.primerak u katastar
A fotokopije idu:
u poresku
u opstinu da bi odma prebacili na moje ime porez.
I prodavcu ide fotokopija!
E sada ako oces da overis te fotokopije dodatno placas overu 1080din. po potpisu!
 
Meni je notar izdao tri primerka,(ugovor o poklonu,ali sve je to isto),jedan primerak ide poklonodavcu,ili onom ko prodaje,a meni dva primerka. Od ta dva jedan ostaje meni a drugi u upravu prihoda. Za katastar sam kopirao i overio kopiju (oko 300 dinara),mada su mi i u upravi prihoda rekli da moze overena kopija.

- - - - - - - - - -

A nije mi jasno ta razlika u ceni za overu kopije?! Kod mene je 300 dinara,a u Vrbasu 1080 dinara.
 
Kod mene u opstini nema notar ali ima u Pozarevcu koji je za ceo branicevski okrug, a u sudu su mi rekli da je za sve nepokretnosti zaduzen notar i da oni ne mogu da overe ugovor o zakupu zemlje.
 
Kod mene u opstini nema notar ali se opet mora kod njega overiti.U Zrenjaninu ima cdva pa tamo idemo.
Pre desetak dana sam za kupovinu 60ari i navedenu cenu od 4200eura platio notara 6800din.U martu sam za 83ara i navedenu cenu od 5500eura platio isto toliko.
 
A da li i advokati mogu da urade kupoprodajni ugovor? Čini mi se da je bilo priče da čak imaju i fiksnu cenu od 6000 za ugovore. A moguće i agencije za nekretnine. Ja sam radio preko notara i odneo svoj ugovor....
 
Svaki ugovor do sad sam radio sam.Nikad ni jedan notar nije imao ni slovo zamerke.Sto bih placao advokatu ili notaru?
 
Evo sta kaze notar za overu ugovara , parcela malo manja od 10ari , sam sam pravio ugovor..

cf4feff26e2fb520e666eed427491a05.jpg


Morao sam da pravim ugovor vise , posto parcela ima dva vlasnika , tako da je skuplje za 1800din , po meni dranje za 10ari zemlje..
 
Tek ćeš da vidiš dranje kad odeš u katastar da upišeš površinu na svoje ime...
 
U katastru je zahtev za uknjizbu oko 10000 bez obzira da li je 1 ar ili 1000ha.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
imam pitanje: posto se na ostavinskoj raspravi nismo dogovorili o prenosu zemljista na jednu osobu i pri cemu po zakonu ne bi trebao ni notar ni porezi, sad posle rasprave treba da se to odradi kao u vidu poklona(u pitanju je oko 18 ari zemlje).
Ako sam dobro shvatio za ugovor o poklonu treba notar a takodje se placa i veci porez prilikom uknjizbe u katastru? I koliko bi to moglo da kosta?
 
Nazad
Vrh