Iskustva sa NOTARIMA

Jedan od vrhova kreativnosti srpske pravne misli i prakse ahahahahhaaahaahahahahahaa...

Cveja Po ti si moj idol, ja se tebi divim do imbecilnosti.

Nemoj pomisliti da ti se podsmevam, ja sam po obrazovanju pravnik i tvoja "krivina iza Toše" je vredna svakog pravničkog divljenja.

Jaooo Srbijo Zemljo Majčice, kakve umove ti rađaš...
 
Poslednja izmena:
Jel neko overavao ugovore o zakupu kod notara? Jel forma ugovora drugačija ili je ostala ista kao i ranije. Inače zvao sam 2 notara i oba su mi rakli da ugovor mi popunimo, dođemo kod njih i oni nam overe, a cena overa je 360 din po potpisu...
 
Jedan od vrhova kreativnisti srpske pravne misli i prakse ahahahahhaaahaahahahahahaa...

Cveja Po ti si moj idol, ja se tebi divim do imbecilnosti.

Nemoj pomisliti da ti se podsmevam, ja sam po obrazovanju pravnik i tvoja "krivina iza Toše" je vredna svakog pravničkog divljenja.

Jaooo Srbijo Zemljo Majčice, kakve umove ti rađaš...
Druze ja sam kao i vecina ovde na forumu i poljoprivrednik,knjigovodja,pravnik,mehanicar,zastitar,traktorista,kombajner.....Gledas gde god mozes da ustedis.
 
Jel neko overavao ugovore o zakupu kod notara? Jel forma ugovora drugačija ili je ostala ista kao i ranije. Inače zvao sam 2 notara i oba su mi rakli da ugovor mi popunimo, dođemo kod njih i oni nam overe, a cena overa je 360 din po potpisu...

Može forma kao i ranije. Odneseš to i lične prodavca i kupca, dokumente od zemlje i oni sve prpreme pa se ide na potpis po dogovoru.
 
Jel neko overavao ugovore o zakupu kod notara? Jel forma ugovora drugačija ili je ostala ista kao i ranije. Inače zvao sam 2 notara i oba su mi rakli da ugovor mi popunimo, dođemo kod njih i oni nam overe, a cena overa je 360 din po potpisu...

Da,ugovori su stari,vi ih ispunite a oni overavaju samo,ovi nasi notari(tacnije notarka) cak ni necita,kaze to njih nezanima sta pise,ona samo overi i uzme 360din.,tacnije jedan list sa dva potpisa (zakupoprimca i zakupodavca) kosta 360 a minimum je dva lista jer jedan ostaje njoj(notarki) a jedan tebi tako da moras da platis za dva lista 720 dinara,u prevodu naplati i list koji ostaje njoj,znaci dva su minimum a svaki sledeci je po 360 dinara,tako da sam ja overio samo dva,od ta dva jedan ide u trezor a jedan notaru,taj sto treba da predam u trezor fotokopiram i ostavim si u arhivu da imam
 
Treba da prevedem traktor ali mi notar rekao da oni nerade ugovore nego samo overavaju, ima li neko primerak kupoprodajnog ugovora za traktore da postavi ovde pa da vidim ako mogu sam da uradim to pa da odnesem tamo samo na overu
 
Treba da prevedem traktor ali mi notar rekao da oni nerade ugovore nego samo overavaju, ima li neko primerak kupoprodajnog ugovora za traktore da postavi ovde pa da vidim ako mogu sam da uradim to pa da odnesem tamo samo na overu
Druže imaš u svaku knjižaru Kupoprodajni ugovor motornih vozila i košta celih 7 dinara.:ppozdrav:
 
Hvala obojici ova druga varijanta mi je jednostavnija još samo ako u ovom našem Vrbasu ima to u knjižarama pa ću otići ujutru da se raspitam
 
Pozdrav,
u slučaju izjave međaša da nije zainteresovan za kupovinu susednog zemljišta, treba samo overiti potpiese kod notara ili je takvu izjavu potrebno solemnizovati?

Milan.V
 
Ja nisam overavao izjave. Samo potpisana izjava komšija, ali sa tačno navedenom cenom zemlje, za koju nisu zainteresovani.
 
Pravno gledano, validna je samo izjava sa overenim potpisom.

Jeftinija varijanta je odrezak od preporučene pošiljke. Dokaz da si ti poslao ponudu, a ako nije odgovorio smatra se da se odrekao prava preče lupovine.
 
Ja ću svakako overiti izjave kod notara čisto da budem siguran da sutra ne može međaš da osporava svoj potpis.
Jedino nisam nisguran da li treba da radim solemnizaciju, jer ako sam dobro razumeo zakon, solemnizacijom u ovom slučaju notar ne utvrđuje tačnost podataka navedenih u izjavi tipa da li se zaista parcela vodina na to i to lice, da li je lice koje se u izjavi navodi kao preminulo zaista i preminulo i sl.?
U tom slučaju nema smisla raditi solemnizaciju jer mu dodje na isto kao i samo legalizacija tj. potvrda potpisa?
 
Pa ako ti je mnogo da platiš izvod iz lista nepokretnosti možda može da se priloži i štampani dokument sa web prezentacije katastra nepokretnosti i to navedeš kao prilog uz izjavu. Nisam imamo iskustva i taj papir ne znači ništa ali ipak mžda može da posluži... Naravno da će notar dati najbolji savet - za sebe.
 
Prilikom kupovine nepokretnosti(u ovom slucaju stana) da li je notar duzan da proveri legalnost istog, u smislu da nije uknjizen ili vec preprodat vise puta ili slicne mahinacije? Ako nije , kako onda biti siguran da se ne kupuje "macka u dzaku"?
Da li banka prilikom izdavanja kredita to proverava?
 
Za te varijante mislim da bi najbolje bilo otići u opštinu/katastar i u poresku upravu! Ukoliko neko ima ne plaćenih poreza ili dugova prema banci oni mogu staviti "šapu" na to, a mi smo onda posle u gadnom problemu... Hvala bogu pa smo skoro svi zaduženi do guše tako da prilikom bilo kakve kupovine proveriti i u kreditnom birou i u poreskoj pored katastra/opštine da se vidi da li je objekat uknjižen/legalan...

Ja sam živi svedok za 2 automobila od kojih je jedan konfiskovan od strane policije (na ime duga koji potražuje banka), a drugi koji nije mogao da se prevede na kupca jer trenutni vlasnik ima 10 000+ eur ne placenog poreza te dok se to ne izmiri možeš da dubiš na glavi...

A što se notara tiče (a zadnjih dana sam se družio fino sa njima) oni mogu sve ali neće ništa! Oni su u fazonu da samo provere ispravnost donetog dokumenta i overu istog! A misle da su uhvatili boga za tregere pa se bahate kako stignu... Svi su u fazonu FT1P pa vidi šta ćeš... A meni za 3 papira i 6 potpisa uzmu 20e...
 
Prilikom kupovine nepokretnosti(u ovom slucaju stana) da li je notar duzan da proveri legalnost istog, u smislu da nije uknjizen ili vec preprodat vise puta ili slicne mahinacije? Ako nije , kako onda biti siguran da se ne kupuje "macka u dzaku"?
Da li banka prilikom izdavanja kredita to proverava?

Koliko ja znam a i čitao sam svoj kupoprodajni ugovor,notari su se tu fino ogradili oni ti overe ali nesnose odgovornost za tačnost podataka ispisanih reči koji su navedeni u ugovoru.Tako da opet teraju ljude kod advokata da se to sastavi al opet sto kaže član proximus obavezno u katastar,poresku ali i proveriti dugove za struju i ostale režije.
 
Nazad
Vrh