Kako napisati biznis plan za ucestvovanje na konkursima za podsticajna sredstva

drpedjac

Član
Učlanjen(a)
22 Mar 2014
Poruka
64
Lokacija
Nis
Postovani clanovi foruma, otvaram ovu temu da bi animirao nekog od clanova foruma da uskoci u pomoc za pisanje biznis plana za nabavku nove mehanizacije u poljoprivredi.
Pre svega mislim na konkurs koji je otvoren preko Fruit barries. Mene licno interesuje za kupovinu traktora.
Detaljne inf na sajtu http://www.fb.org.rs/Konkurs za opremu i mahanizaciju - avgust 2014.htm.
Ako je neko aplikovai i proslo neka uskoci u pomoc.
 
Ja sam konkretno kod otvaranja firme se posavetovao sa knjigovođom, oni pišu biznis planove, što ne znači da će se uvek proći ako vam knjigovođa napiše biznis plan. Ali ko zna šta će saditi (sortu), gde će saditi, koliki je očekivani rod, šta ima od mehanizacije, kako će osigurati rod, kako će brati, gde će skladištiti i na kraju kako će prodati to što ubere ima već pola biznis plana gotovo. Sva ta pitanja knjigovođa potom formuliše i upisuje gde treba.

Ovo su linkovi do tih konkursa:



Ima i ovaj konkurs.

Konkurs za dodelu bespovratnih sredstava za opremanje farmi goveda i svinja, ovaca i koza i živinarskih farmi i za izmeštanje farme van naseljenog mesta u AP Vojvodini u 2014. godini
- izvor psp.vojvodina.gov.rs

Konkurs traje: od 18.07.2014. do 30.09.2014.
Podsticajnim sredstvima će se sufinansirati: nabavka opreme za smeštaj mlečnih krava, teladi i tovnih junadi, opreme za smeštaj krmača, odgoj prasadi i tovnih svinja, opreme za ovčarske i kozarske farme, opreme za živinarske farme, električnih ograda, opreme za mužu, opreme za hlađenje i skladištenje mleka, opreme za manipulaciju, odlaganje i distribuciju stajnjaka u slučaju zatvorenog držanja na farmama – skreperi i separatori.
Podsticajnim sredstvima će se sufinansirati izrada dokumentacije(idejni i glavni projekat), izgradnja električne mreže do farme u okviru izmeštanja farmi van naselja na lokacije koje su u skladu sa urbanističkim planovima, a u cilju očuvanja zdravlja ljudi i životne sredine.
Predmet konkursa je realizacija dela tačke V, podtačka 1.6. i 1.7 Programa mera podrške za sprovođenje poljoprivredne politike za razvoj sela na teritoriji AP Vojvodine u 2014. godini.
 
Naravno da može svaka vrsta pomoći, mada je pisanje tih biznis planova traži dosta vremena i dokumentaciju koja dokazuje investiciju tj. ispunjenost uslova konkursa. Pustite knjigovođe na miru, bolje je da međusobno sarađujemo.
 
Razlog za otvaranje teme je da se ova problematika resi unutar foruma, naravno da postoje strucna lica koja znaju da napisu biznis plan ali za taj njihov rad ode deo subvencije. Naravno to je zadnja varijanta ali verujem da od clanova foruma postoji % koji su vec aplikovali i imaju neki klise koji se moze adaptirati za svoje potrebe.
 
Nazad
Vrh