konverzija kod svinja u tovu 30+

malecki

Član
Učlanjen(a)
23 Maj 2011
Poruka
73
Lokacija
pančevo
Otvaram ovu temu u nadi da će neko iskusniji da podeli sa nama svoja iskustva
 
Moji imaju oko 40 kg prosek došli su 01 06 sa kilažom 11 15 18 23 jedu tačno 8kg dnevno TREBALO BI DA SU VEĆI!!!!
hrana je korektnog proizvođača sa kojim imam dobro iskustvo iz tova pilića (dve godine)
a pošto će da im prađe mandat 29.11. moraju da se uozbilje jel sad jasnije šta me zanima :)
kako da pratim prirast u tovu???
i kako vi to radite?
 
Prirast zavisi od dosta stvari,ali neke od najbitnijih su ti rasa prasadi,kvalitet,kvalitet koncentrata,uslovi za drzanje prasadi,jacina koncentrata,....
A i to prase od 11kg i 23kg ne mogu da jedu istu kolicinu hrane,a samim tim se i jacina koncentrata mora razlikovati,...
Moja preporuka ti je premixi firme Patent co,recepturu imas na kesi premixa,uzmu indi tov 3% i hrani ,pa ces videti rezultate vrlo brzo...Poz i svako dobro
 
trbalo bi 3.5 do 4 kg hrane za kilogram prirasta . petar je u pravu i ja koristim patent.co i prezadovoljan sam . do pre sam koristio milkivitov ali ovde ga izgleda krste a i cena mu je veca .
 
Moji imaju oko 40 kg prosek došli su 01 06 sa kilažom 11 15 18 23 jedu tačno 8kg dnevno TREBALO BI DA SU VEĆI!!!!
hrana je korektnog proizvođača sa kojim imam dobro iskustvo iz tova pilića (dve godine)
a pošto će da im prađe mandat 29.11. moraju da se uozbilje jel sad jasnije šta me zanima :)
kako da pratim prirast u tovu???
i kako vi to radite?

pozdrav,dosta kasnis sa tovom moji prasici su se oprasili 03.06.2014 sada imaju po 70 kg
 
ja koristim Lira Mix i njihov premix 3% sve prema uputstvu sa ambalaže kočine su zidane namenski i nisu problem sigurno....
pisao proizvođaču (hrane)oni valjda imaju pametnija posla nego meni da odgovore... zvao veterinara svi sretni a svinje ko bakalarčići :)
nebih Vas ja zamarao ali dogodine mislim uzeti 20 kom za tov i prodaju sredio i smeštaj i hranu spremam pa nebih da kiksnem na više
ovaj kiks još mogu sam da potrošim :) čitam neško ubi čitajući
 
Slobodno ispostuj patent co i bices vise nego zadovoljan,i po mogucstvu uzmi sto kvalitetniju prasad jer ces mnogo bolje rezultate imati,kazem to zato sto ima ljudi kod nas koji kupe jeftinmije ispustenu prasad i posle im ne valja koncentrat ili neko drugi,skart je skart i tu popravke nema....Kvalitetno prase+kvalitetna hrana= manja konverzija hrane,brzi tov,usteda na svemu vezano za tov i na kraju lep tovljenik vise placen:ppozdrav:
 
Dobro prase je ono prase koje ima provereno kvalitetne roditelje(npr krmace f1 jorksir landras x nerast pietren...to je samo primer),znaci genetski je dobro potkovano,ima dobar prirast i malu konverziju hrane,takodje da je u dobroj kondiciji,tj da nije ispusteno,da ga nije kacio proliv ili neke druge bolesti i da je dobro napredovalo(da ima odgovarajucu kilazu za svoju starost)+ kvalitetan koncentrat i rezultati su tu...
 
Tesko neko ko kupuje prasad moze da utice na genetiku ... Moze jedino da tezi da su podjednaki itd .
 
Ma i tada retko ko obelezava prasad da zna od koje je krmace ako ih ima vise a isto tako otkud zna koji je gican odradio ili je neko zamenuo seme prilikom pakovanja . Jedino da se ima 100posto poverenja u prodavca sto je retkost danas . To se samo gleda da je prase zdravo i uhranjeno ostalo je lutrija ali prodje sa nekim prosekom utrosene hrane .
 
Oprezno sa zelenom 'ranom . Zeleno davaj posle glavnog obroka koncentrata ujutro po malo da ne bi radije mulili nego jeli koncentrat :ideja: ( razguravali nosom kada jedu )
 
telnett hvala davam po vrlo malo a nisam uopšte davao Rekli mi ljudi da će im kopriva pomoći i stvarno jeste konzumacija hrane im se povećala na 3-3.5kg po grlu jedino što ide u tri obroka zbog rastura ali ni to nije problem.Sad jedu kako treba valjda će i rasti
NE tražim ja da budu veći od mene samo da me stignu :haha:
 
Proprati, mozda imaju gliste cim slabo napreduju. Kazem "mozda", nije ti problem dati lek, nekosta puno a ima koristi.
 
Nazad
Vrh