Cena semenske pšenice

Zavisi kolika je količina đubriva i u kakvoj je kondiciji parcela gde je posejana.
 
Moj savet da sa tom količinom veštaka obavezno odradiš tretman sa regulatorom rasta i nemaš brige što se poleganja tiče.
 
To sve zavisi koji se regulator koristi.Izaberi koji je cenovno najpovoljniji i ispoštuj preporuku proizvođača za vreme primene. :ppozdrav:
 
Ove godine sejemo Alineu,Ingenio i Sirtaki(sirtaki uleteo umesto Ferije,posto nisam na vreme obezbedio).Ako uspem po 'normalnom' vremenu da izvucem stajnjak posejacu i par jutara Apaca.
 
Pošto nisam koristio regulatore rasta u kojoj fazi ide prskanje istog i na prolece treba da dobije manju kolicinu đubriva bacenog i preko lista naravno sve zavisi kako se bude razvijala - rasla
Ako je bio jecam predusev,nece biti dobro.
Imaces dosta jecma kojeg u psenici neces moci eliminisati.
Jedino ako se ostavlja kuci za ishranu stoke.
 
Šta je tuje vec sam posejao racunao sam da je sav izniko jer bilo je izniklog dosta pre prskanja totalom cinilo mi se da ce lepse nici jer je imalo manje mase za zaoravanje negoli u kukuruzištu .a tu pšenicu sam posadio za dalju reprodukciju
 
Ja sejem psenicu na psenicu,na zob ali na jecam nikad.Prosle godine sam imao na jednom delu njive na jecam tako je moralo iako sam znao sta sledi.Tu nije bilo ni za seme psenice iako je dva puta preorano+sekator i sva hemija.
 
Kod mene se uglavnom forsiraju sugava domaca semena koja obavezno zahtevaju prskanje ili kako kod mene kazu spajanje drugog i treceg kolena, a niko ne razmislja sta ako u tom periodu od kise ne mozes uci u njivu i preraste psenica za prskanje... Apach i slicna koja rastu do 70 cm, renesansa simonida pobeda i slicna koja rastu kao kukuruz ne treba sejati- Moje misljenje :)
 
postovani,
S obzirom na vremenske prilike setva jos nije zavresena a kazu da optimalan rok odavno prekoracen kako ispeglati sve ovo jer sam kupio semensku psenicu Balaton pa greota da je ne posejem, sta da radim da li povecavati seme/ha ili ne sejati uopste?
 
samo sej...kod nas se jos uvek seje, ja sam juce bas sto mi je ostalo posejao...malko povecaj kolicinu semena samo i cepaj :bravo:
 
Minimalno povecaj normu i bez problema ce biti!
Videce se ako bude bortala (a nece) samo je s proleca malo vise zasoliti i to je to!


Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk
 
Mi smo danas sejali jednu parcelu koja je kasno uzeta u zakup .Apač, izmedju 100 i 110 kg /kj.
 
Nazad
Vrh