Cena semenske pšenice

Koji kreč?
Gašeni ili u kamenu bubneš u sejalicu pa dodaš vode?
 
U prahu,onaj za građevinarstvo.Ako turiš onaj u kamenu 'oće da izjede sejalicu pa žito curi napolje iz koša.
 
Matiću radio sam i ja sa krečom i plavim kamenom dok mi je otac bio živ, a malko i posle. Nije bilo glavnice. Doduše tada je konjska sejalica sejala. Nebih se vraćao na to sada.
 
Danas kupio proslogodisnji NIKOL 42 din , uzeo i AVENUE ovogodisnja 54 din, cekam jos SOLEHIO, imam vec spreman MODERN pa cu se i ja bavim prodajom semenske psenice ne samo kolege iz N. Beceja.......:haha: :ppozdrav:
 
Slažem se sa time jer je prašina strašna.Sejao sam nekoliko puta sa krečom dok sam radio usluge drugima a on jeftin i samo rokaj lopatom u sejalicu.Uveče kad dođem kući kao da sam radio u mlinu a ne na njivi. :osmeh:
 
Hehe krečar.Si probao jupol?:osmeh:

- - - - - - - - - -

Slažem se sa time jer je prašina strašna.Sejao sam nekoliko puta sa krečom dok sam radio usluge drugima a on jeftin i samo rokaj lopatom u sejalicu.Uveče kad dođem kući kao da sam radio u mlinu a ne na njivi. :osmeh:
Hehe krečar.Si probao jupol?:osmeh:
 
Meni danas stiglo seme, Anapurna 49 din, Solehio tretiran sa yq 63 din.


6ns8ba.jpg


kagx5.jpg
 
Mene je seme koštalo oko 50 din/kg sa svim troškivima. Pšenicu sam platio 21,5 din/kg, dorada sa Yuntom 16, džambo vreće, Fostoksin, 8 analiza, goriva ukupno potrošio oko 100+l (po njivama, nosio analize, put do Kule i nazad), spavanje u Kuli i td. Nakupe se troškovi.
A cena njihovog semena sa Yuntom je oko 70+ din/kg.
 
Čekamo nove informacije o ceni semenske pšenice. Treba obratiti pažnju i na hemiju sa kojom su tretirali seme jer ima razlike u ceni zavisno od zaštite.
 
18 do 20 din kako gde na silosu plus 12 din dorada gauco i tebukonazol bila je i yunta u opciji 16 din al nisam hteo da zezam momke da prazne rezervar sa hemijom taj dan su svi isto radili, to je 30 do 32 din na paleti u dzakovima 25 kg, bilo je i 20 posto raznog otpada to je pojela stoka, cekao sam 4 sata zajebavao se po krugu sa društvom samo sto nismo i muziku doveli.
 
To treba meni da mogu da podjebavam ove nase sto istrcavaju sa arendom al nem veze, ovo je dorada u doradnom centru ekstra urade bolje nego mnoge semenske koje se mogu kupiti na trzistu, ja jesam da se kupi original seme ali posto je situacija takva kakva je spasavaj se ko moze
 
Nazad
Vrh