O degustacijama i ocenjivanjima rakija

Iskljucivo svoju,ili ponekad kumovu posto znam kako i sta radi,a u kafani u zivotu nisam popio zestoko osim pelinkovca i tada narucim original celu flasu koju ja otvaram
I kako biste vi opisali svoju rakiju? Recimo da želite da je prodate, preporučite, reklamirate?
 
I kako biste vi opisali svoju rakiju? Recimo da želite da je prodate, preporučite, reklamirate?

Pa znas kako tesko je to prodati naprimer, ako si mislio pisanim putem ili putem oglasa,ja svoju rakiju prodajem,a preporuka,ide od samih kupaca ko jednom kupi dodje opet ,i prica drugom u pocetku, a i jos uvek dosta podelim rakije u flasice od 0,33 pa ko se necka ja mu dam da proba,
Ja sam se u pocetku opredelio brlje, neprodajem kod mene su rakije skupe ali kvalitetne
npr jabuka je kod mene 500 din ali kada kazem jabuka pecem je iskljucivo od Granny Smith-spura i to od prve klase jabuka
sljiva-exelencija-2500
sljiva sa izvadjenim kosticama ali sa ljuskom 700
dunja -2000
kajsija 1500
 
Dobar asortiman, nema šta. Koje sorte/sorta šljive je u pitanju? Odležavanje je koliko dugo i u čemu?
 
sljive su Pozegace i nesto Krimskaja zoltaja,a za odlaganje imam par buradi od kajsije,a ostalo u inox cisterni
 
sljiva-exelencija-2500
sljiva sa izvadjenim kosticama ali sa ljuskom 700
dunja -2000
kajsija 1500

Sta se podrazumeva pod Sljiva exelencija?
 
[h=1]Ove rakije nemaju ni trag voća![/h]Autor: Alo!


[h=3]Ministarstvo poljoprivrede objavilo spisak proizvođača koji prodaju rakiju koja nije proizvedena od voća, iako na njihovim etiketama drugačije piše.[/h]

1803409-a-flight-of-rum-l.jpg

Rakija | Foto: Ilmundo / Foter

Tokom redovne kontrole koju obavljaju službe ministarstva poljoprivrede kod 10 proizvođača utvrđeno je da proizvode rakiju od sirovina koje nisu iz voća.
Ovo su ti proizvođači:
- "SIMEKS"doo, Subotica rakija od šljive, 1l ,45% v/v
- "Premijum produkt" doo,Subotica rakija od šljive, 1l ,40% v/v

- "Podrum Riljac" doo,Paraćin rakija od šljive, 1l ,45% v/v
- "President Gold produkt" doo,Subotica rakija od šljive, 1l ,45% v/v
- "Podrum Ljubinković" Bukovac rakija od kajsije, 0,5l ,42% v/v
- Podrum "Pevac" Kragujevac žuta kajsija ,0,7l ,40% v/v
- Podrum "Vojinović" Pružatovac, Mladenovac vukova vilijamovka , 0,7l,42% v/v
- SZR "IRIKO", Beograd šljivovica, rakija od voća,0,7, 40% v/v
- STPUR "Podgorka" Osečina prepečenica , 1 l, 45% v/v
- "Protekst" doo, Valjevo rakija od kajsije , 1l ,42% v/v

Kako je saopšteno iz Ministarstva kontrolisani proizvodi su bezbedni, odnosno zdravstveno ispravni, a najčešće nepravilnosti se odnose na nedozvoljen promet na pijacama i ugostiteljskim objektima, na deklarisanje proizvoda i na kvalitet proizvoda – hemijski sadržaj i poreklo etanola.
Tokom ove akcije obavljeno je 1.048 kontrole i kontastovano 141 neusaglašenosti.
Od 40 ciljanih uzoraka, 20 je bilo neispravno. Od 788 kontrola na pijacama, u 53 slučaja utvrđen je nedozvoljeni promet. Od 215 kontrola u ugostiteljskim objektima, u 69 slučajeva je utvrđen nedozvoljen promet.
U sveobuhvatnim kontrolama pet velikih proizvođača vina i rakije nisu utvrđene neusaglašenosti koje bi podrazumevale mere, navodi se u saopštenju Ministarstva poljoprivrede i zaštite životne sredine
 
Posebna sramota je što, pored ovih anonimnih lokalnih proizvođača, Simex "rakija" može da se kupi u svakom većem marketu.
 
posebna je sramota sto je ta hemija dozvoljena da se prodaje legalnim tokom,a o zastiti proizvodjaca cistih vocnih rakija necu ni da pricam
 
Nije problem u zdravstvenoj (ne)ispravnosti, već u poreklu etanola. Ako pijete šljivovicu, želite da je sav alkohol u njoj potekao fermentacijom šljiva. To je to. Čekamo novi zakon, a još više njegovu temeljnu primenu. U međuvremenu, pijte proverene rakije, pamtite i upoređujte. Živeli.
 
ma nema od tog nista,mi smo uvek bili zapadu trziste za djubre i tako ce ostati uvek,a i druga stvar ljudi radije daju za te hemije 150 dinara po litru nego da kupe kvalitetnu rakoju po ceni 800-1000 dinara,sve dok ima hemija i secerusa bice losih rakija a i problem za ljude koji rade ciste rakije
 
Politika:

Контрола квалитета
У Новом Саду ће средином марта бити одржано оцењивање произвођача ракије из Србије – први пут на основу узорка чији власници остају анонимни док се оцењивање не заврши. Под називом „Који домаћин пече најбољу ракију“, организатори обећавају врхунску проверу квалитета, што гарантују угледни професори и технолози из Новог Сада и Београда у организационом одбору и комисији за оцењивање. За ову прилику утврђен је и правилник о оцени квалитета јаких пића овог „blind testa“ (оцењивање наслепо) узорака за које комисија не зна ко је произвођач. Тиме ће, сматрају организатори, бити постигнута максимална објективност и тачност резултата. Крајем марта биће уручена признања најбољим произвођачима ракије са ове смотре. Том приликом биће организован и округли сто где ће се учесницима обратити др Нинослав Никићевић, са Пољопривредног факултета у Новом Саду, најављује Зоран Симић, председник организационог одбора.
 
mozda se nece znati od 3 mesta pa nanize,za prva tri mesta znace se sigurno,uvek se kod nas muvalo i muvace se
 
Nazad
Vrh