Otkupne cene za organske uljarice u Rumuniji

Zoran Petrov

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
290
Lokacija
Vrsac
Isproucene u Stamori 10km od Vrsca. Otkupljuje svajcarska uljara koja ima svoj pogon u Rumuniji.

cene.png


1 lej = 0.227 eura


http://www.biodinamika.org/forum/index.php?topic=2142.msg10959#msg10959
 
Sve je to u redu ali kod nas nema ko ni da otkupi po ceni konvencionalne .U svakom organskom udruzenju su gazde trgovci kojima je svejedno da li uvezli ili otkupili od nas.Oni povlace i sve donacije sa strane tako da im mi proizvodjaci sluzimo samo za clanstvo. Nakon 9 godina proizvodnje na 10 hektara ja NAPUSTAM. Neka im clanstvo bude neko drugi.
Sutra 25 tona soje sa sertifikatom ide kao konvencionalna jer nece niko da je kupi ni po ceni konvencionalne a Mi placajmo kopace,sertifikacione kuce itd.
Sve je to klopka za budale kao sto sam i bio
 
То је зато што је све постављено наглавачке а све у циљу да се на брзину стекне добит.
Једним делом су кривци и сами чланови.Морали су знати с ким" тикве саде".И законодавац је крив јер је допустио нешто што није ни часно ни поштено да се ради како се ради,без последица и кажњавања.Није ово србијански изум али се овако што не примењује у озбиљним државама одавно.Штета што није другачије.
За органски произведеним пољопривредним производима посебно у биодинамиком виду производње влада велико интересовање у Европи и могли бисмо да им продамо све што произведемо за лепе новце да није мешетара.И лоших закона који то допуштају.
ДА,и неукости знања продаје од стране самих произвођача.Ово бих ставио на прво место.
 
Proizvodjaci nemaju vremena ni para a i nisu svi u Beogradu (maksimalno Subotica ili NS),a ni u politici da bi imali sanse da dobijaju strane i domace donacije za organsku proizvodnju.Sve donacije zavrsavaju tamo gde prvo stignu a tu se podele maksimalno do nivoa clanova upravnog odbora.To Vam govori proizvodjac koji je u punom statusu vec 6 godina ikoji nije preko svih organizacija uspio pronaci 1 kupca za organsku a one koje su oni dovodili iz inostranstva nudili su nam iste cene koje imamo i ovde ako ima ko da kupi.
Pokusavao sam da prodam po ceni od 50%od finalne ali im je to skupo???
Sada i domaci traze euro sertifikat plus domaci a nece da ga plate a on kosata oko 1000 EURA po kulturi pa izracunajte ako imate 5kultura na 5 hektara onda se spremite za 5500 EURA troskova za sertifikaciju a cena Srpska ,konvencionalna cena +30% ,taman koliko manje rodi.
Neka zamole svoga tatu da im radi sa tom racunicom.
Nista u tim svim organizacijama nema ni zdravo ni organsko i zato narode ne upadaj u makaze mesetara.
Organska da ali samo ako si blizu pijace velikoga grada BG i ako ti nosis na pijacu.Sve ostalo je utopija.
Jako sam ogorcen i razocaran i ne zelim da to bude vise NIJEDAN proizvodjac.
 
Sve je to u redu ali kod nas nema ko ni da otkupi po ceni konvencionalne .U svakom organskom udruzenju su gazde trgovci kojima je svejedno da li uvezli ili otkupili od nas.Oni povlace i sve donacije sa strane tako da im mi proizvodjaci sluzimo samo za clanstvo. Nakon 9 godina proizvodnje na 10 hektara ja NAPUSTAM. Neka im clanstvo bude neko drugi.
Sutra 25 tona soje sa sertifikatom ide kao konvencionalna jer nece niko da je kupi ni po ceni konvencionalne a Mi placajmo kopace,sertifikacione kuce itd.
Sve je to klopka za budale kao sto sam i bio

Pa covece dobio se gde se kupuje i koja je cena! Dovoljan ti je i nacionalni sertifikat. Zasto si razocaran nalazi kamion i vozi za Rumuniju!
 
Nazad
Vrh