Gde ima najjeftinijih herbicida?

Posto ste kupovali Pulsar i gde? Kod mene u selu od 3750-4100 dinara ::lose::
 
prosle godine na sajmu u NS se prodavala hemija,mislim da sam pitao za AGIL posto je,a cena je sa sajamskim popustom bila skuplja nego u apotekama za nekih 500dinara,a posto je tek bez popusta :haha:,zato pazite da na sajmu neko nezagrize udicu,dobro proverite jer reklama "sajamski popust" ume da prevari
 
zombie_666 je napisao(la):
Jel zna neko koje su cijene Motivel-a i Kambija kod vas u Srbiji? Kontam tamo da kupim, mislim da je mnogo jeftinije nego u BiH. Kukuruz sjemenski sam kupio u Loznici (684), platio za vreću 40KM a u Bijeljini isti kukuruz 60KM vreća (25.000 zrna).

Brine me samo prenos preko granice, sa kukuruzom nije bilo problema, al čuo sam da zaje*avaju po pitanju hemije.
Kod mene 1l Cambio 1000din(10eura), 1l Motivell 3800din(37eura).
 
Mozda je kasno sto se tice kredita,ali ja sam pocetkom aprila uzeo u Hemoslaviji koja ima ugovor sa Procredit bankom,kredit je robni,znaci uzimas robu u Hemoslaviji (po maloprodajnim cenama) a placas za godinu dana sa 1% kamate na godisnjem nivou :D ,da ne zaboravim isti sam rasporedio i za uzimanje dizela... :ppozdrav:
 
savosi je napisao(la):
Mozda je kasno sto se tice kredita,ali ja sam pocetkom aprila uzeo u Hemoslaviji koja ima ugovor sa Procredit bankom,kredit je robni,znaci uzimas robu u Hemoslaviji (po maloprodajnim cenama) a placas za godinu dana sa 1% kamate na godisnjem nivou :D ,da ne zaboravim isti sam rasporedio i za uzimanje dizela... :ppozdrav:
Da li još daju takve kredite?
 
Mis mo se organizovali i u Hemoslaviji otvorili račun u veleprodaji. Ode nas više skupimo spiskove potrebne hemije pazarimo zajedno i dobijamo interesantne popuste. Sad smo u pregovorima da otvorimo račun na udruženje da prebijemo kvotu za količinske rabate. biće još povoljnije,(vredi se organizovati).Ako neko želi može se priključiti, javte se na PP.
 
aj malo detaljnije.
koje kolicine i kakvi popusti?
koja kolicina para je u igri?
 
Količine nisu toliko bitne. Bitno je koliko vredi ::novac:: roba koju si kupio. Recimo neke minimalne popuste počinješ da dobijaš već sa 50.000din.
Rabati zavise od količine(vrednosti) i proizvođača (svaka hemijska kuća daje drugačije rabate pa ni oni nemogu da rade bez zarade tako da ako oni imaju rabat 15% na fabričku cenu meni daju 5% pri sadašnjim količinama ali neke kuće daju 30% pa ja imam 10%).Ako uđe udruženje kao partner u igru cifre će biti dosta veće a s time i rabati na konto količina(količinski rabati).

Nadam se da je objašnjnje dobro. Ako ima nejasnoća pitajte.
 
agrotraders je napisao(la):
Količine nisu toliko bitne. Bitno je koliko vredi ::novac:: roba koju si kupio. Recimo neke minimalne popuste počinješ da dobijaš već sa 50.000din.
Rabati zavise od količine(vrednosti) i proizvođača (svaka hemijska kuća daje drugačije rabate pa ni oni nemogu da rade bez zarade tako da ako oni imaju rabat 15% na fabričku cenu meni daju 5% pri sadašnjim količinama ali neke kuće daju 30% pa ja imam 10%).Ako uđe udruženje kao partner u igru cifre će biti dosta veće a s time i rabati na konto količina(količinski rabati).

Nadam se da je objašnjnje dobro. Ako ima nejasnoća pitajte.
ja takođe nabavljam repromaterijal zajedno s par drugara.
nije neophodno da nabavljaš robu u hemoslaviji.tolike popuste možeš da dobiješ i u lokalnim apotekama.odabereš najjeftiniju što se tiče preparata koji ti treba, pa kreneš u proceduru kao sa hemoslavijom.
prošle godine lokalni apotekar nije hteo da mi da popust.nađem na 40 km dalje, jeftiniju robu i dobijem popust.
sat vremena pre nego što sam krenuo po herbicid, "lokalni" zove i pita pošto sam našao.kažem mu cenu, a on će - "mogu i ja da ti dam za te pare.
žao mi je....više sreće u narednom izvlačenju..jeste da će me koštati vremena i goriva, ali sledeći put kad ti dođem, bićeš ozbiljniji...
 
Ja nisam napisao da mora u Hemoslaviji.
Meni oni najviše odgovaraju jer ovo nisu rabati na MaloProdajnu cenu , već su rabati na fabričku cenu što ćete priznati da jeste razlika. Takođe i oni kao velika firma koja snabdeva druge manje apoteke, dobijaju veće rabate jer kupuju velike količine tj. u poziciji su da se cenkaju sa fabrikom ili distributerom tako da taj kolač podelimo(naravno njihov deo je veći).
 
ne znam kakvi su im rabati, ali znam da su im maloprodajne cene prosle godine (za robu koja je mene zanimala) bile iste kao i u lokalnim apotekama.
pretprosle godine su bili povoljniji.
 
Ja vec trecu godinu kupujem u poljoprivrednoj apoteci Agrina u Pancevo cene su im dosta povoljnie nego po zadrugama ili u drugim poljo. apotekama...
 
Nazad
Vrh