Atomizeri

Kupio bih atomizer i trenutno sam u pregovorima za Jesernig od 300 litara koji ima po tri dizne sa svake strane i cini se da sve radi po propisu,mada,ipak bih voleo da neko ko vec ima iskustva sa ovim atomizerom napise nesto o tome kakve su sanse za nabavku rezervnih delova kao i servisa tj.remonta,hvala unapred.
 
Svi delovi za pumpe mogu da se nabave kod nas jer se rpave zamenski delovi a i ako nesto ozbiljno strada oko pumpe uvek mozes da kupis drugu pumpu i namontiras. To je uopsteno za sve prskalice, atomizere...

E da, atomizer koji sam kupio ima dve brzine, koliko se vidi jedna remenica ventilatora je iste velicine kao na pumpi a druga je duplo veca sto znaci duplo manje obrtaja. Kada se koji obrtaju koriste?
 
250e. Imqm da promenim sva creva jer su popucala i to je to. Nadam se da hoce, hvala ti.

- - - - - - - - - -



Razdvojen od bureta, montiram mu bure od 440l koje je vec stiglo (dobijeno za dzabe). Pumpa je ispravna i dobro radi, narucene su bolcne za nosenje i jedino sto cu ga jos morati podici na neke tockice jer je ovako prilicno nisko za kacenje cak i kada je na paleti i moram produziti cevi na kardanu koji je u odlicnom stanju.

Treba li mi jos koja dizna? Ima 6, ali ne znam da li je to dovoljno.
 
Moram da pitam komsiju koji drzi prodaju agromehanikinih stvari.On mi je predlagao da kupim pistolj i 10-15 metara creva koje se navrne na atomizer i jedan vozi a ti se setas i prskas,ne drzis nista na ledjima.
 
Koliko bara ti je pritisak atomizera? Jel može da se navrne? Ako je tipa DM14 Vilagerov, ja mislim da to neće ni prdnuti da prostiš, pogotovo što atomizer nije prskalica, dosta se oslanja na vazduh koji izbacuje kroz široko crevo, na ono malo i nema neki pritisak....
 
Sa agromehanikinim vucenim maksimalni je 50 bara,tu moze da se prska i avalski toranj ja mislim...eto...ja mislim:sta:.Ja sam mislio da navrnem crevo na njega ,ne na lednji...
 
E ja sam te razumeo na leđni pošto si ga spominjao a i reče "navrneš i šetaš, ne nosiš ništa na leđima" pa sam tako razumeo :) To ti je u principu najbolja opcija. To možeš i sam ako nekad nemaš ko da ti pomogne, voziš traktor i prskaš, naravno iz više razloga je bolje u dvoje...
 
@risto,
kolika je duzina creva,ne bi trebalo ni da je predugacko jer se gubi pritisak!?
 
Kad razmislim, dužina creva nije toliko bitna jer neće biti celom dužinom dignuto ka nebu :D Mislim jeste bitna za veće du
ine zbog količine vode koju mora da pogura...Kod mene ove što sam viđao imaju barem 5 metara namotano oko prskalice kad idu na njivu...
 
Tresnje prskam sa crevom od 10 metara i zatvorenim ventilom od druge polovine atomizera ,a pistolj italijanski vocarski
 
330 litara,1997 godiste,naradio se mucenik,remontovo ga i stavio mu nove dizne i to od prskalice::novac::
Jos kad bi nasao za njega drugo bure,samo da je providno.




 
Poslednja izmena:
Zasto drugo bure,hoces vece? Ovo sa diznama ratarske prskalice prvi put vidim i ideja je interesantna ja sam na takodje Morava Atomizer 440l stavio Albuz dizne placao sam 20€ komad
Vidi na temi tresnja ima par ljudi iz Grocke pa mogu da se respitaju znam da tamo ima da se nadje novo bure mala privreda ili 3. Ruma 15. Smed Palanka
 
@ mirko 015: Dizne ti nestoje dobro, moraš ih stavit pod kut od cca 5 (do 7) stupnjeva u odnosu jedna na drugu. Koje su dizne gore Lechler ST 110-04 ili neke mala privreda? Radiš prvi put sa njima? Kolko škropiva trošiš po hektaru, pri kojem tlaku i pri kojoj brzini kretanja? Vidio sam dizne (za atomizer) sa lepezastim mlazom na atomizerima, al nikad klasične ratarske stavljene na atomizer.

@kicca: Koje Albuz dizne si plaćao 20 eura komad?
 
Moje bure je u sustini OK ali vec se slabo vidi napred i pozadi kolicina tecnosti u njemu.Kad mi je crkao regulator nisam video koliko ima u buretu i kad sam zavrsio i otvorio bure nije ni pola potrosio.Nezgodno je to pratiti jer pozadi ventilator duva i rasteruje na sve strane pa nemoze da se zapazi jel sve uredu na atomizeru.Manometar je tako glupo fabricki postavljen da ja u sustini i ne vidim na njega nista kad sam na traktoru.
Novo bure ali ne ovakvo za moravu je 65 eura.

- - - - - - - - - -

Becarino ovo sam ja probao,palo mi na pamet ove dizne 230 din komad(dizna je 04,mala privreda,firma Mlaz),nisam hteo da dam 200-250 eura za dizne,uradio nove grane,sve me u sustini izaslo jeftino,samo jos da ubacim mesingane diznice 80 din komad jer ove plasticne mi ne ulivaju poverenje.Sad lepo imam sito i nemoze da upada svakakav krs u diznu kao kod orginal Moravinih.
Za ugao vrha dizne sam razmisljao ali nisam imao sa nekim da se posavetujem jer bi to bilo bolje.Hvala na savetu!!.Sutra cu da probam.Inace slike su od danas,to je prvo pustanje u rad posle generalnog remonta pa nisam testirao koliko trosi.Ovo sto je radio u mestu pokazuje da bi to trebalo biti to,mislim da ce kao i pre biti potrosnja 300 litara na pola hektara,prva brza,IMT 540,1600 obrtaja,540 obrtaja kardan.
Jos bi trebao da mu uradim "V"usmerivac na vrhu turbine????Dali to treba u sustini,ja to nisam dobio kad je bio nov.
 
Poslednja izmena:
Kaži mi još koji ti je međuredni razmak u voćnjaku kojeg prskaš sa 600 l/ha? V usmjerivač je poželjno imati na atomizeru. Danas ću stavit sliku kako smo mi to rješili na jednom našem atomizeru koji nije imao nikakve usmjerivač. I ti spominješ cijenu dizni do 20-25 eura. Koje su to dizne da ih tolko plaćate? I mi smo prije radili sa plosnatim (ko kovanica) mesinganim i plosnatim keramičkim, al od kad smo ih izbacili preporodili smo se. Kvaliteta posla je puno, puno veća. Štopanje dizni ćeš rješit ugradnjom odgovarajućeg (po veličini rupa na situ sukladno veličini dizni i kapacitetu pumpe i utrošku škropiva) tlačnog filtera na izlazu iz pumpe i taj filter "kupi" sve što je propustio usisni filter. Jedan od problema štopanja dizni zna biti i usisni filter sa prevelikim rupama pa onda on propušta "sitnice" koje dizne pokupe.

- - - - - - - - - -

Evo da nadodam, ovako smo mi usmjerivače rješili na Piave atomizeru. Morali smo ih ovako visoko dići jer ako je niže onda mlaz od zadnje dizne na grani udara u usmjerivač pa onda sa usmjerivača velike kapljice padaju u struju zraka što nije dobro. Moramo im samo promjeniti mjesto tj. staviti ih na prednju bočnu stranu usmjerivača jer na ovaj način nemogu podešavat kut nosača dizni tj. dizne.



Na Hardi atomizeru smo produžili cijev i dodali još jedan nosač dizni.



Na Agromehanika atomizeru smo dodali nosač dizni na mali usmjerivač (klapnu) na vrhu povišenja.



Moram nekako izmodat i izvuć dizne iz sredine usmjerivač i stavit ih van usmjerivača da nesmetaju struji zraka. Raspored struje zraka na njemu (AGP-U) me isto malo sekira pa ćemo i tu morat malo "burgijat".

I na kraju sva tri atomizera sprema za novu sezonu prskanja.

 
@becarina pusta
Komletan puz mesingani kao ovi na tvojim atomizerima sa keramickim plocastim diznama Albuz placao sam 20€.E sad obzirom da sam pre toga imao originl Morava stari tip puzeve meni je ova plocasta dizna bila OK
 
Nazad
Vrh