Atomizeri

Moguće je.
Kad preklopnikom (1) zatvori protok ka rezervoaru, tj kad ga usmeri ka diznama, opruga deluje na gumicu (ili šta je već tu) i ona zatvori koliko zatvori.
Deo tečnosti i dalje ide u rezervoar.
Zavrtanjem dvojke bi opruga trebala jaće da pritisne gumicu, da dodatno zaptije, da smanji povratak tečnosti u rezervoar, što znači da više ide ka diznama, a to opet znači povećavanje pritiska, ali ili gumica ili opruga, a možda i površina na koju gumica naleže, nisu dobri pa nema tog dodatnog zaptivanja.
Znaci sve ide ka tome da je regulator neispravan? Juce nisam mogao da probam,slomio sediste na traktoru. Danas ako stane ova kisa,probacu.
 
Proveri ti prvo da li u toku prskanja tebi uopšte vraća tečnost na ono gornje prelivno crevo. Znači otvoreni ventili za prskanje gas kao sto obično radiš otvori bure i pogledaj jel preliva odozgo. Ako ne preliva mož ga do sutra zavrtati nemaš protok i pritisak iz pumpe dobar. A ako preliva onda čačkaj razvodnik ne zatvara lepo
 
Onda ti definitivno ne radi lepo razvodnik. Kad zavijaš taj plastični šraf smanjuješ taj preliv i povećavaš pritisak. E opruga bi trebala da odradi regulaciju ali to malo teže ide na ovim jeftinim razvodnicima
 
Jos samo da kazem da se sraf veoma tesko okrece. Da li mogu skroz da ga odsrafim skroz i da ga namazem uljem malo? Jel nece nista da ispadne ,pa da pogubim delove?
 
Ja bih to sve rasturio da vidim sta ima unutra i sta ga je zaglavilo. Verovatno se natalozilo ostataka hemije ili korozija ako je metal. Nema tu neke velike filozofije osigurač, opruga,onaj deo koji zatvara i ta velika navrtka. Skidaj slobodno i razradi oprugu
 
Verovatno se natalozilo ostataka hemije ili korozija ako je metal
.
Uglavnom nije metal.
Kod agromehanike je tu plastika na plastiku (ratarska izvedba)
Deo (neka tvrda plastike) koji naleže, koga opruga pribija uz drugu površinu, je izmenljiv, postoji kao rezervni deo, ali dešava se da se i ta površina na koju naleže pohaba pa ni novi deo ne zaptiva dovoljno.
Kod agromehanikine varijante je taj drugi deo malo komplikovanije zameniti, i on postoji kao rezervni deo, treba malo više spretnosti (i ima šta da se izgubi) ali kad se taj kontakt sredi uglavnom radi dobro.

Cake su da se opruga pojača tako što se pod veliki šraf poturi neka podloška i tako poveća pritisak, tj zaptivanje, ali ne radi to ni dobro ni dugo.
Ima i drugi način da se privremeo reši problem, ali to u ovoj varijanti sa slike nije moguće.
 
Danas sam pokušao da utvrdim razliku u količini tečnosti koju leva i desna strana na atomizeru izbacuju. Verovatno će te se smejati, na dizne sam okačio kondome :)) i nisam baš siguran da je to odradilo posao kako treba jer je bilo i pucanja... Ali izgleda da leva strana dobija manju količinu vode. Nisam sto posto siguran, moraću ponoviti "Ogled" samo da smislim nešto drugo. Ako je zaista tako da jedna strana dobija manje odnosno više vode. Šta uraditi?
 
He he ... Našao sam jeftine ku....e.
Moguće da je i to razlog slabijeg "bacanja" magle u levu stranu. Samo moram potvrditi nekim sigurnijim merenjem. Sa durexom :))))
 
Gvozdene nisam ispratio od početka koji je atomizer je u pitanju a mislio sam da je one slike uzeo sa interneta jer je ono neka nova mašina a on reče da je njegova stara i da nnema mešač. Stare morave imaju metalni razvodnik znam sigurno ja sam moj davno bacio iz istih razloga
 
Gvozdene nisam ispratio od početka koji je atomizer je u pitanju a mislio sam da je one slike uzeo sa interneta jer je ono neka nova mašina a on reče da je njegova stara i da nnema mešač.
Onda sam ja još manje pratio.
Jbg, desi se.
metala ima i kod agromehanike, kod atomizera, tu neki "čep" naleže na, guma li je, plastika li je, ali nisam viđao da se tu nakuplja talog.
Tu uglavnom strada taj nemetalni deo.
Ali što reče, najbolje čovek da rasturi i vidi.

Nego ovo gore oko merenja protoka po stranama, zar nije lakše, ako već postoji sumnja, skinuti creva sa grana pa na njih staviti......šta god :) i tu konstatovati ima li razlike, nego na svaku diznu kačiti balone?
Mada su male šanse da bude razlike osim ako nema neka fizička prepreka, nešto uletelo u ventil, ventil ne otvara dovoljno iz nekog razloga i slično...
 
Može i tako sa skidanjem dovodnih creva. Probaću, mada i posle creva dalje u razvodnoj grani pa u diznama, može biti problem. Može i sa navlačenjem creva na diznu pa u posudu.
Merenje sam pokušao da uradim po preporuci kolega sa foruma,jer nisam zadovoljan daljinom bacanja magle leve i desne strane.
 
ZORANSM

Kod mene usmernici stoje ovako
20180511_122150.jpg
[/url][/IMG]

Skini ovo crevo i tu meri protok. Nemoj da se zezas sa diznama. Stavi po jednu kantu od polikolora sa jedne i druge strane i meri.

- - - - - - - - - -

20180511_124257.jpg
[/url][/IMG]

- - - - - - - - - -

A ovoj je moj supervizor i video nadzor :haha:

20180511_124311.jpg
[/url][/IMG]
 
Da li je neko na AGRONU zakretao peraja na ventilatoru? Ja sam juče probao i u jednu stranu nista a u drugu se odvrce ona cela sredina gde ide kljuc i nista se ne dešava.
 
Da li je neko na AGRONU zakretao peraja na ventilatoru? Ja sam juče probao i u jednu stranu nista a u drugu se odvrce ona cela sredina gde ide kljuc i nista se ne dešava.

Ako je isti kao kod agromehanike, a mislim da jeste, da su u pitanju agromehanikini i ventilator pumpa, onda ta sredina koju okrećeš i služi za to, da fiksira položaj koji odabereš.

Dakle odviješ, ne do kraja, samo da popusti, (ima i levih i desnih navoja, okreći na onu stranu gde popusta), zatim tu polugu, ključ, izvadiš iz tog ležišta u sredini, i njome zarotiraš praktično periferiju kruga u kome se nalazi to što ti sad okrećeš, drugi, veći krug, koji je oko oko tog malog kružića sa krstastom rupom.
Peraja će se pomerati.
Kad odabereš položaj, zavrni taj mali krug sa krstastom rupom i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh