Atomizeri

kakva su iskustva sa Agron 450L, kvarovi, rezervni djelovi .....
 
Imam ga, ovo je druga sezona. Jedna strana kada gledam iz traktora dok vozim kao da slabije baca međutim kad dođem i gledam od nazad, kao da bolje izgleda, trebalo bi neko da vozi a ja da gledam. Razvodnik nosača Dizni definitivno nije simetričan ,leva i desna strana. Veoma nepristupačan za proveru nivoa ulja i dosipanje. Ali sve u svemu radi posao. Ovo mi je prvi pa ne znam koliko sam merodavan.
 
Ova AM 65, koja se ugrađuje u Agron mislim da ide negde na ovaj pritisak koji smo naveli.

- - - - - - - - - -

Opciono sam ugradio i samopunjač, prvi put sam probao pre neki dan i funkcioniše. Kulturica, ne moram da vučem i pumpu za bunar.
 
Ja na vučenim Agronima ne idemispod 10 bara i ne preko 12-13, retko do 15 ako je jak vetar. Inače se krećem 4. sporom po vetru i sa baš jačim gasom ili 1. brzom sa oko 1 000 ili malo više obrtaja. Št se potrošnje tiče, to naravno, zavisi od veličine biljke i gustine redova, ali sva sredstva su pre svega dozirana u procentima za razblaživanje, tj. ako piše 0,1%, sip se 1l na 1000 litara vode, a vi kasnije možete potrošiti od 400 do 1 000 litara zavisno da li prskate stabla stara 20 godina, visoka 5 metara sa 5 ili 6 dizni ili zasad u 3. ili 4. godini koji se radi sa po 3 dizne. To mora voćar da proceni, i tačno je, da se ne treba slivati preparat sa lista, ali mora da bude nanešen na svakom listu.
 
Da li mogu plasticne dizne da mi posluze na atomizeru za par prskanja za 12-15bara ??

Nece mi trebati vise , a dok ne kupim odogovarujece keramicke ,mislio sam ove da iskoristim.

Ili ce taj pritisak brzo da ih "pojede" ?
 
Mogu da se koriste, ali sa diznama slabijeg kvaliteta je veća potrošnja tečnosti, manji učinak i slabija pokrivenost. Opet iz mog iskustva, i 10 bara je dovoljno za dobro raspršivanje.
 
Naravno da mogu. Ja sam uzeo Lehlerove za vetar a ovako koristim njegove obicne keramicke.

- - - - - - - - - -

Ova AM 65, koja se ugrađuje u Agron mislim da ide negde na ovaj pritisak koji smo naveli.

- - - - - - - - - -

Opciono sam ugradio i samopunjač, prvi put sam probao pre neki dan i funkcioniše. Kulturica, ne moram da vučem i pumpu za bunar.

Screenshot_2018-05-05-04-18-12.png
[/url][/IMG]
 
Dobar dan.
Imam atomizer Morava AM 440
Interesuje me da li neko ima iskustva sa zamenom rasprskivača nekim drugim rasprskivačima (i diznama).

- - - - - - - - - -

Dodatak prethodnom postu:
Hteo bih da zamenim nosače dizni i dizne. Nemam mnogo iskustva sa atomizerima a nalazim se u kraju koji nije voćarski.
Svaki savet je dobrodošao.
szd0ed.jpg

ovo su trenutno nosač dizne i dizna

21nm9ky.jpg


Na ovu granu bi da namontiram nove dizne.
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno mislim da oni podeoci na satu razvodnika zeleno zuto crveno nisu dzabe stavljeni. 10bari je zuta zona,ja sa mojim isto na tom pritisku radim i sasvim zadovoljno to rasprsuje tecnost po stablima kad ima lisne mase. U zimskom tretiranju sam i smanjivao pritisak na 8 9 bari.
 
Ne mogu da se otrgnem utisku da mi jedna strana prilikom prskanja dosta kraće baca. Dizne koliko vidim rade posao ali posle nekih 2 metra ta magla kao da se zavrne(takav vizuelni utisak ostavlja) dok jedna strana vidi se lepo pravolinijski ide u daljinu. Nisam ništa pokušavao da čačkam, pošto i ne znam šta bih mogao da promenim. Jako mi smeta, stalno imam utisak da nije dobro oprskana ta strana.

- - - - - - - - - -

U pitanju je Agron 450 litara
 
Jel sa usmerivacima ??
Kod mene na agronu sa usmerivacima hoce da zavrne levu stranu , ali bukvalno probije krosnju pa zavrne , tako da mu dodje jos bolje ,vrati na krosnju.

Ali ne kovitla uvek.
 
Radashine jel moze objasnjenje kako podesavas pritisak? Sta se konkretno radi sa ovim plasticnim srafom? Ja jacinu pritiska podesavam na ovoj plasticnoj rucki,ali mi nije jasno koliko treba da zavrtim ovaj sraf. Nadam se da me razumes sta pitam. :osmeh:
 
Nazad
Vrh