Atomizeri

Šta vam znači okretanje kardana preko menjača i preko točkova. Na mom 533 ručica za uključivanje kardana reaguje samo kad je podignem u gornji položaj, takođe ta ručica može da se spusti i u donji položaj koji sam isprobavao ali tada se Kardan ne vrti?
 
Šta vam znači okretanje kardana preko menjača i preko točkova. Na mom 533 ručica za uključivanje kardana reaguje samo kad je podignem u gornji položaj, takođe ta ručica može da se spusti i u donji položaj koji sam isprobavao ali tada se Kardan ne vrti?
Treba da se vrti kada se traktor krece jer tada kardan dobija pogon od tockova,kada traktor stoji ne okrece se karan
 
Pitanje za iskusne kolege, sta daje bolji efekat- jutatnje ili popodnevno prskanje?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jbg imam dvostepeno kvačilo, Kardan može da se vrti i kad traktor stoji, ako ga pustim na kvačilo. A ako spustim polugu ka dole, hoćeš da kažeš da će se Kardan okretati kad traktor počne da se kreće?
 
Kontra smjer okretanja na većini priključaka ne može da napravi havariju, neki samo neće raditi tako da od toga nema bojazni.
Ali mi je bez predmetno prskalicu i atomizer goniti preko mjenjača jer usporavanjem kretanja će opasti pritisak i neće pravilno prskati.

Što se tiče potrošnje vode po hektaru u voću, za mene je 1000L u vegetaciji u redovnoj zaštiti apsolutno previše čak smatram da se sa tim i smanjuje djelovanje sredstva.
Jer čim se sredstvo slijeva sa lista i ploda znači da je previše vode.
Mi idemo sa 400L/ha, i opet bude malo slijavanja po rubu lista ali ne puno
 
Kontra smjer okretanja na većini priključaka ne može da napravi havariju, neki samo neće raditi tako da od toga nema bojazni.
Ali mi je bez predmetno prskalicu i atomizer goniti preko mjenjača jer usporavanjem kretanja će opasti pritisak i neće pravilno prskati.

Što se tiče potrošnje vode po hektaru u voću, za mene je 1000L u vegetaciji u redovnoj zaštiti apsolutno previše čak smatram da se sa tim i smanjuje djelovanje sredstva.
Jer čim se sredstvo slijeva sa lista i ploda znači da je previše vode.
Mi idemo sa 400L/ha, i opet bude malo slijavanja po rubu lista ali ne puno
Pod 1 . Ta količina od 400l/ha je dovoljna za prskamje vinograda a ne za voćnjak . Pod 2 Količina za voće se određuje sa visinom zasada podlogom na koju je kalemljena i godišnjim porastom . Prvo ili zimsko prskanje krećem sa 800 L/ha dok svako sledeće se povećava i zavisi od ili protiv čega se prska . Na zapadu Nemačka , Nizozemska i Belgijanci koriste manje količine vode zbog toga štoje njihova klima drugačija imaju mnogo manje vlage u vazduhu nego mi .Preparati koji se koriste za prskanja su preporuka po ha,( količina vode je manje bitna ) retko koja su na 1000l vode uglavnom za suzbijanje grinja je određena ili se preporučuje količina vode . Ostalo ide po gustini i visini krošnje.
 
Voda je samo medij uz pomoć kojeg se sredstvo nanosi, znači bitno je ravnomjerno sredstvo nanijeti na voćku, a ne okupati voćku

Hektarskih doza se uvijek treba pridržavati bez obzira na smanjenje količine vode.
Ja samo kažem kako mi radimo, a svakome po volji.
Ne mogu ni zamisliti kada bi završili prskanje kada bi išli sa po 1000L na hektar
 
Kao što sam i napisao ne slijeva se sa lista nego se slije po rubu lista.
A nisu patuljaste, kruška na sejancu, jabuka m9 i mm106
 
Za vinograd ok 400-450l po ha e sad jedno pitanje ako je hemija po ha kako onda ko je posadio kao kod nas na 2.5m redovi i ko sadi za uzane bas namenske traktore ili ko je posadio za rusa,imt577 ...razlikuje se br cokoti po ha...kako onda preracunati utrosak vode koncentraciju hemije...
 
Pa lako. Ako ( lupam ) neka normalna standardna sadnja ide 600 cokota po hektaru i za to treba da potrosis 500 litara vode a ti si posadio 800 cokota onda i vode trebas vise da potrosis za tih nekih 30% koliko i cokota imas vise po hektaru.
Koncentraciju hemije standardno pratis koliko je propisano za odredjeni preparat i kolicinu vode koju trosis.
Eto,matematika je cista,nadam se da nije komplikovano :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh