Atomizeri

Pa koliko se ja razumem svaka pumpa ima taj ventil,potreban je određeni pritisak u komori da bi pumpa funkcionisala e sad koliki ima raznih tumačenja .
Mogao bi neko stručniji pojasniti.

Sale jako dobar poslovni potez za malo para dobra mašina,ja nisam stigao da kupim ono što sam hteo pa sam propustio priliku.Još bih imao i 18 % PDV-a.
Neka te dugo služi
 
Evo da osvežimo malo temu i pokažem moj atomizer koji je kupljen ovog proleća a inače ga proizvodi Niška firma Agron, bure je 450 litara, pozadi se montira veliki ili mali propeler sa slovenačkih atomizera, takođe i dizne su komplet Kranjske. E jedino ja nisam hteo Kranjsku pumpu, mada i ona nije loša, nego su mi odmah ugradili italijansku troklipnu uz doplatu od 100 eura. Sve ukupno mi je izašlo oko 1350 eura ako se ne varam i zaista sam zadovoljan kako radi. Evo par slika.
img20120728192254.jpg

img20120728192309.jpg

img20120728193537.jpg

img20120728193858.jpg
 
Interesuje me koja je razlika na atomizeru izmedju malog i velikog ventilatora, da li ima razlike prilikom prskanja, da li veliki ventilator pravi veci vetar ili ne? I da li moze da se menjaju ventilatori? :osmeh:
 
Da li neko od vas zna nešto više o pumpama za atomizer caterin ili catepin?
Dosta su glomazne ali me interesuje pouzdanost i nabavka dijelova?
 
Poslednja izmena:
Bure je tacno 250 litara,ima je moj burazer,identicna,jedino sto je prepravljen ram da se zakacuje klasicno.Pumpa je menjana i stavljena je Agromehanikina,za orginalnu nije bilo delova.Inace radi dobro i za svoje potrebe da ne placas i cekas drugog je idealan.
 
Znas li koliko baca u vis? Posto mi je red od reda 5m da li ce moci celu sirinu da uhvati?
 
Burazer prska sa njom visnju(4 metra) i nista drugo nije radio jer i nema drugo voce,baca odlicno a koliko neznam tacno.Uglavnom dobro radi posao.
 
Interesuje me koja je razlika na atomizeru izmedju malog i velikog ventilatora, da li ima razlike prilikom prskanja, da li veliki ventilator pravi veci vetar ili ne? I da li moze da se menjaju ventilatori? :osmeh:

osim precnika ventilatora za dobro prskanje je bitna i brzina ventilatora najbolji su oni koji imaju reduktor sa vise brzina ,pored toga bitni su i usmerivaci na diznama da nebi jdnu stranu dizalo u vis a drugu pobijalo zemli
 
Nazad
Vrh