Atomizeri

Kod mene ima dosta brda, i sa IMT 533 zna se malo propeti u jednom djelu kad je pun atomizer 330l. Zato gledam da potrošim bar 100 l, pa onda tu ulazim. Ako ima dosta brda to je taman za mali traktor.
 
Namontirao sam 2 tega napreg na 539 sada sa 440l mnogo komfornije mi je da radim. Savetujem i vama to, ne opterecuje prednjicu posebno a mnogo znaci.
 
Namontirao sam 2 tega napreg na 539 sada sa 440l mnogo komfornije mi je da radim. Savetujem i vama to, ne opterecuje prednjicu posebno a mnogo znaci.

Hteo sam da pravim od pločevine napred nosač tegova a kad nenosim atomizer da se lako skidaju tegovi... sa 440l ferdža baš poskakuje moraš biti baš pažljiv. Mislim da sam negde na netu u oglasima video ok nosač za Rakovicine tegove.
 
Koliko kg? Okači fotografiju.

Kao što kaže BOJCETIC dva tega napred i teraj. Na Vladimircu imam isto dva tega i nosam 440l. Mislim da jedan teg nema vise od 20kg.

- - - - - - - - - -

20180406_184810.jpg
[/url][/IMG]
 
Isto kao na Vladimircu ovom. Na plocevini ispod sam vec imao ram sa kojim prskam korove. Na taj ram samo stavim dva tega koje sipkicom stegnem da ne mrdaju. Slicno Vladimircu. Uslikacu kada budem isao u drugu kucu gde su mi masine.
 
Na imt 533 sa kabinom, napred imam teg sličan ovom na gornjoj slici, međutim opet poskakuje već sa 350 l . Slikaću kako izgledaju tegovi.
 
Je.em ga ne bi trebao. Vladimirac je opet laksi napred jer ima manji motor.
Ne verujem sada da ti to teras kao Bog đavola ali ipak treba da bude umerenija voznja pogotovo po rupama.
Ne kazem da je i kod mene idealno ali laganom voznjom i pazljivo preko rupa on stoji na zemlji ali ako ga negde slucajno brze secnem u rupu hoce da se odlepi malo ali kada vodim racuna na zemlji je bez problema.
Opet kazem kod mene je u pitanju ravnica, raaavaaan Banat :osmeh:

- - - - - - - - - -

Na imt 533 sa kabinom, napred imam teg sličan ovom na gornjoj slici, međutim opet poskakuje već sa 350 l . Slikaću kako izgledaju tegovi.

Sta kazes na ovo resenje :osmeh:

https://www.youtube.com/watch?v=IlTW0ReI0Vo

- - - - - - - - - -

I ja imam ovo u planu da uradim i imam sve spremno samo mi se ne svidja sto prikolicu kaci na atomizer.
Gledao nekako da kuku izvucem sa poluga ali nikako da uhvatim vremena da napravim a prskanja vec pocela.
Moram da se vracam sa vocnjaka u selo da punim drugi put prskalicu i to me nervira sto mi oduzme dosta vremena pa zato hocu da namestim cisternu da vucem sa sobom.
Jbg kad nije bilo para da se uzme neki vuceni mada mi je ovaj noseni sasvim ok i moze da se zavuce gde vuceni ne moze.
 
Sto ne zavrnes te gornje dizne bar za sada koliko vidim nemas potreba da prskas i sa njima.
Jel na nocnom prskanju duvao vetar?

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;yE0f-8JJfpQ]https://youtu.be/yE0f-8JJfpQ[/video]

- - - - - - - - - -

U smiraj dana. Agron 440L na 2x4 dizne njegove keramicke 1.2
 
Pole koliko vidim, on lepo baca i levo i desno. Meni jedna strana vidljivije "zavrće" maglu. Kao da ventilator povuče vazdušnu struju (maglu) da je usisa. Imam ja bunar u voćnjaku pa tamo punim vodu, iz dva puta po 250 l.
Sad kad sam prskao pritisak mi je nešto varirao, to mi se prvi put desilo. Uvek je bio miran odnosno kako ga podesiš tako stoji. U toku rada sam vrtio onaj ventil za podešavanje pritiska a negde sam pročitao da se pritisak podešava u stanju mirovanja.
 
Poslednja izmena:
Pa ventilator mi ne kovitla maglu ali jednu stranu sabija malo nize ( tu stranu na koju ventilator ide na dole )
Pritisak sam i ja stelovao u radu ali nisam nesto puno cackao mada ne vidim sta mu smeta da se steluje u radu.
Mada kada sam prosle godine nasao odgovarajuci pritisak vise ga ni ne diram. Samo na onu polugicu kod sata upalim ugasim i to je to.
Da li ti se pritisak smanjuje i povecava ili ti kazaljka poskakuje?

- - - - - - - - - -

Da li ti "povlaci maglu" samo u jednom pravcu ili u oba pravca? Koje dizne imaš?
 
Pole t 25
Vetar nije duvao a obično prskam noću ili pod smiraj dana kada nema ni pčela ni vetra, ništa nesmeta što te dizne malo višlje bacaju usmerene su u donji položaj (pošto svaka dizna ima tri radna položaja) a i ta magla mora pasti dole i pokvasiti sve sa gornje strane stabala.
zoransm
Pa i kod mene leva strana više ima vetra nego desna pasam donji usmerivač (klapnu) više otvorio dabi bio slabiji vetar u donji deo stabla a više u zemlju ispod stabala. Pritisam obično varira kada je manji pritisak u membrani koja drži ravnomeran pritisak koji se pravi prilikom otvaranja i zatvaranja usisnog i izlaznog ventila u pumpi, što više klipova i veći protok pumpe pritisak je stabilnoji, da pritisak se šteluje sa uključenim mešačem i isključenim diznama . Bitna stvar je da opruga koja stoji ispod štelujućeg ventila uvek bude masna( Ja stavim malo dekalamit masti ) dabi što lakše reagovala na zadati pritisak.
 
Kazaljka pritiska je otišla na veći pritisak od uobičajenog i uz poskakivanje kazaljke. Mada sad kad razmislim prilikom tog prskanja mi je otišla vodena pumpa na traktoru i prilikom rada sam imao neke vibracije od vodene pumpe. Možda je i to povezano... Gledano od nazad ka traktoru desna strana baca lepše u daljinu. Dok leva kao da baci otprilike dva metra i onda ta magla počne da se vraća. Imam utisak kao da vetar duva sa te strane, međutim vetra nije bilo , mirno vreme bez vetra. Onda može biti da ventilator možda napravi strujanje vazduha koje povuče nazad tu maglu. Što znači da tu stranu moram da više približim drvoredu. Dizne su njegove fabričke ako se ne varam "Albuzo" prskam sa 4 dizne. Tri na manji promer i po jednu na veći promer , da u središnji deo stabla isporuči bolju maglu.
 
Poslednja izmena:
juki

Ucinilo mi se mozda zbog mraka kao da ti vetar "zavrce" desnu stranu ( ovako gledano levu ).
Ako ta zadnja dizna baca iznad drveta onda ok mada mi na snimku izgleda da baca vise u vis a to pada na zemlju.....kako god....

- - - - - - - - - -

zoransm

Koliko si puta prskao sa tom prskalicom do sad? Koliki ti je pritisak kada prskas i na kolko su ti namestena peraja na ventilatoru?
Nema te sile i nacina da ti on uvuce maglu nazad kada je izbaci. To moze samo ako ti duva bocni vetar pa vraca maglu iza ventilatora pa da je ponovo uvuce inace ovako ne.
Da li ti se to desava i u jednom i u drugom smeru? Ako pravi suvise finu maglu i mali povetarc je dosta da ti zavrce jednu stranu pa da ti se cini kao da strane ne dobacuju jednako.
Da li si probao da se igras malo sa onim limenim usmerivacima za vetar, da ih stelas malo?
 
Pa sigurno između deset i petnaest puta do sada. Peraja ventilatora su koliko se sećam 4 ili 4,5 tako sam ga dobio iz Agrona, pritisak je oko 11 bara. Prvih par prskanja sam eksperimentisao sa pritiskom, dok već nekoliko prskanja ne diram stoji na oko 11. Pa koliko sam posmatrao rekao bih da u oba pravca jedna strana kraće dobacuje. Pa jesam čačkao te limove ali iz razloga skroz gornje dizne da pogađa vrhove stabla. Mislim da definitivno jedna strana kraće baca, ali dobro šta sad tako je kako je. Čak mi se čini i da razvodnici nosača dizni (one polukružne cevi levo i desno) nisu simetričnog položaja. Jedna je neznatno niže postavljena. Ovo mi je prvo iskustvo sa atomizerom ali bih rekao da je to upravo razlika između skupih i jeftinih.
 
Ja prskam na 10 bara a pera na ventilatoru su na 3.5 ( od prilike ) i prska ok.
Kako ti stoji ventil za otvaranje leve i desne strane,da on ne stoji dobro pa da ti ne pusta dosta tecnosti i pritiska u tu stranu. Da li si probao da zamenis creva leve i desne strane na razvodniku da vidis sta ce onda biti.
 
Nazad
Vrh