Atomizeri

Pošto kažeš da je glupa priča onda kažeš i meni da sam ja glup. A ti ne možeš da znaš šta je ko video ... Tako možda i ti imaš interesa da tvrdiš suprotno..

- - - - - - - - - -

Nemoj biti tako kategoričan. Sve najbolje pozdrav .
 
Pošto kažeš da je glupa priča onda kažeš i meni da sam ja glup. A ti ne možeš da znaš šta je ko video ... Tako možda i ti imaš interesa da tvrdiš suprotno..
Glupa prica ne znaci da je iko od sagovornika glup, vec da je sama tema o kojoj se diskutuje glupa, nevazna ili bez osnova. Jel sad ok? A sto se tice interesa, ptocitas moj prethodni post gde pise da nisam uspeo da naplatim subvenciju za atomizer.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Tako nisam ni ja uspeo i ako sam sve uredno i po propisu uradio. Pa se malo interesovao, gledao raspitivao i video zemlju srbiju ( sa malim s) gde stvarno sve može ako si "sposoban" a onaj ko naivno, na žalost, postupa po propisima, nema ga nigde. Možda je malo prepiska u "off-u" izvinjavam se!
 
Mi smo kupili malcer na racun i niko nije znao da mi kaze dal moze zajedno i racun i predracun pa je atomizer ostao ove godine da se podnese ako bude uopste povrat....i na kraju je moglo da se konkurise i za 5 prikljucaka odjednom mogao i racun i predracun
 
I mene zanima za ovu godinu vucni atomize, a noseni bi prodao jer mi je mali. Kako ste zadovoljni sa Agromehanikom od 2000l sa najvecim precnikom ventilatora od 170cm ako ima neko? Italijanski atomizeri su mi skupi novi, a polovni ima od 1500l sto sam nasao da je u solidnom stanju.
 
Radio sam 2sezone sa vucenim od 1000l i extra za vece povrsine,elektroventili palis gasis u kabini...
E sad jedino je vetar standardni,al duva bas bas dobro...jedino mi se svidjaju oni sa usmerivacima mislim da neprska toliko po traktoru...a mislim da je 2000sve isto samo vece bure...
 
I mene zanima za ovu godinu vucni atomize, a noseni bi prodao jer mi je mali. Kako ste zadovoljni sa Agromehanikom od 2000l sa najvecim precnikom ventilatora od 170cm ako ima neko? Italijanski atomizeri su mi skupi novi, a polovni ima od 1500l sto sam nasao da je u solidnom stanju.
Koji imaš atomizer,koliko radiš voća pa ti treba vučeni,i po kojoj ceni ćeš ga prodavati,kada rešiš,pitam samo informativno.:cao:
 
Ne znam posto cu prodavati mali atomizer, jer veliko je pitanje da li cu za njega dobiti ono sto smatram da vredi. Stavio sam mu novu pumpu prosle sezone u fabruaru i razvodnik. Sada sam zamenio kajise i dizne koje su se pohabale. Ostalo je jos 2 debela creva zamenuti i onda fakticki je kompetno nov.

@srdjan

I ovaj moj noseni ima obican vetar ali je u sustini dovoljan. Medjutim kada vec kupujem nov onda bi uzeo sa jacim jos, pa ne skodi uvek se moze smanjiti ugao i oslabiti vetar ako je prejak sa onim usmerivacima. Kada nema lista u potpunom obimu, probija i ovaj do susednog reda skroz a ventilator mi je u 90% slucajeva na poziciji 4. Na 5 mi deluje isto kao i na 4, a 2 koristim kada radim bakrom.
 
mi u vinogradu radimo na 3 vetar vec godinama i stvarno dobro probija i najvecu masu lisca..... jednom prilikom saam bio kod komsije koji je prskao vinograd sa usmerivacem i kaze na 5 je namesten...ja sam bio iznenadjen kako to slabo probija....e sad mozda je isao manji gas pa zato...a ventilator je isti precnik 825mm i na vucenom od 1000-2000l i nosenom od 440l e sad zavisi samo od kolicine vazduha koji izbacuje.verovatno to zavisi sto ovaj ide preko kajseva na nosenom a na vucenom ima reduktor sa 2 brzine
 
Ja ne idem pun gas. Idem oko 70% od maksimalnog za kardan dozvoljenog 540o/min. Kajisi kada se potrose otegnu se, pa ako ne spanujes onda proklizava i odmah radi slabije. Kada su kajisi dobri i naspanovani mora da probije do sledeceg reda ladno. Na reduktor ne znam kako izgleda sistem na vucnom.
 
Jel neko dobio povraćaj dela sredstava za kupovinu atomizera iz 2017.

Pisao sam ranije ali nije problem.

Prošle godine u Aprilu kupio sam atomizer,predao papire i negde u Oktobru dobio povraćaj.

- - - - - - - - - -

Prošle godine nisam gledao ulje u pumpi računam nov je atomizer i sad ga spremam za ovu sezonu i reko da vidim ulje ali ne mogu da izvadim merač. Polako sam probao levo desno sa dva prsta ( jer više prstiju nemam kuda ni da uguram ) ali ništa. Plastika se savija ali ne mrda pa sam odustao da ga ne polomim.
Kako ga izvaditi da izmerim ulje?
Screenshot_2018-03-20-16-18-55.png
[/url][/IMG]
 
Ja sam cupao kombinirkama,al moj cep je kao gumiran,ni guma ni plastika,pa je to uvijanje normalno...al da je nepristupačno to stoji ..
 
Ma mislio sam da nema neku caku na levo na desno pa da ga ne sjebem ali ako je samo čupanje u pitanju iščupaće njega Bili ko kvaran zub :osmeh:
Jel na njemu ima neki merač da se gleda nivo?
 
Kombinirke, jako je to lose reseno na tim pumpama. Meni je davno grana bila zakacila i izbacila merac, srecom smo primetili. Sada mi je vezan zicom merac/cep za svaki slucaj.
 
@bojčetić, ja imam samo Agronove atomizere pa o njima mogu da pišem, Nšeni su mi od 450 i 700l i u principu je isti vetar ali je razlika u pumpi (450l ima 2 klipnu a 700l ima 3 klipnu 75l pumpu). Ipak sa vučenim (radim sa 1000l i 1500l), imam daleko bolje probijanje jer oni imaju i reduktor kojim dodatno ubrzavaš ventilator. Jednostavno se primeti razlika po vetrovitom vremenu. Što se tiče raspodele vetra na levu i desnu stranu tu ima malo razlike, ali sam skoro u razgovoru sa vlasnikom saznao da će taj problem rešiti postavljanjem dve elise za svaku stranu zasebno, a koliko sam video, ovi strani, skupi to imaju.
 
Hvala Zica, ja ako budem kupovao vucni, onda cu uzeti najveci moguci. Sa 2000l mislim da je najveci trenutno od ovih jeftinijih atomizera. Nobili i slicni su mi skupi. Treba dati preko 10.000e za atomizer. To jedino ko ima 50ha ima racuna.
 
I ja sam primetio kod mene na Agronu da nije isti vetar na obe strane ali šta je tu je. Što se tiče jačine ima je i kod mene peraja stoje na 3 ipo i dobro gura mada ja uvek gledam kada prskam da nema vetra.
 
Nazad
Vrh